Další dva farmáři byli brutálně zavražděni v JAR

Další dva farmáři byli brutálně zavražděni v JAR

Být bílým farmářem v JAR je vysoce rizikové. Přiznám se, že už příliš nechápu, proč tam ještě nějací běloši zůstávají. Ano, je pravda, že se tam narodili a JAR považují za svoji domovinu, ale stojí to za to riziko?

Další brutální útok na otce a jeho syna na farmě v provincii Free state v Jižní Africe potvrdil, že vraždy na farmách jsou vládou ANC ignorovány. Poslední útok na farmu Pietera Hillse (56) a jeho syna Eddieho (26) byl proveden ve stylu popravy,

Hills a jeho syn byli 5. listopadu brutálně napadeni na jejich farmě. Hills byl svázaný a střelen do hlavy, přičemž zemřel na místě. Eddie utrpěl vážná bodná zranění krčních obratlů a průdušnice a podle zpráv médií byl v pondělí večer prohlášen za mrtvého.

Hills byl popraven na své farmě Swartpan, hned za Hennenmanem. Jeho syn Eddie, který byl několikrát bodnut, byl těžce zraněný převezen do nemocnice, kde zemřel na následky zranění. Ernst Roets, vedoucí akce AfriForum, říká, že vraždám na farmách stále není věnována potřebná pozornost. „Realita je taková, že vláda nemá žádnou strategii, která by zabránila vraždám na farmách,“ řekl Roets.

AfriForum dříve stanovilo seznam praktických kroků, které by měly vést k potlačení vlny vražd bílých farmářů a v tomto ohledu se obrátili na prezidenta a ministra policie. Kromě uklidňujících dopisů a projevů se však zdá, že prezident ani ministr nemají vůli podniknout nezbytné kroky k potlačení vražd na farmách.

Tři podezřelí černoši, kteří byli zatčeni za vraždu Hillse a jeho syna Eddieho, jsou před soudem. Jeden z vrahů pracoval na farmě Hillsových několik let. Rozptýlil rodinné psy, aby se jeho komplici dostali do domu a poté oba muže zavraždili. Toto je nejnovější epizoda ze série smrtících útoků na bílé farmáře.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 2 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout