O případu německého Youtubera, který byl před časem zatčen maskovaným komandem přímo na ulici za „podněcování k nenávisti“ (ve skutečnosti zcela oprávněně kritizoval islamizaci země), jste si zde mohli přečíst již v době, kdy byl případ aktuální.
Youtuber byl za svá videa, která byla velmi populární a hojně sdílená, odsouzen do vězení. Lze říci, že šlo o rozsudek v souladu s právem šaría (zákon o rouhání).
Nyní vyšlo najevo, že Youtuber musí zaplatit veškeré náklady za jeho dohled: tedy za odposlechy jeho telefonu a další výdaje s jeho stíháním spojené, včetně zatčení pomocí maskovaného komanda.
V podstatě tak musí zaplatit za činnost, která šla výhradně proti jeho vlastním zájmům.
To už jsou samozřejmě praktiky hodné těch nejhorších diktatur. Německo se k nim díky mnoha jiným podobným rozsudkům, které míří na názorové oponenty a kritiky vlády, ale i vzhledem ke snaze zničit jedinou opozici, může také směle zařadit…
Youtuber s přezdívkou „Shlomo Finkelstein“, který je známý provokativními videi, je od srpna ve vězení. To však není vše: Státní zastupitelství v Kolíně nad Rýnem od něj nyní požaduje více než 4 300 eur na úhradu nákladů na jeho vlastní telefonický dohled.
Neuvěřitelný cynismus.
Finkelstein obdržel oficiální dopis, ve kterém jsou podrobně uvedeny náklady na sledování. Kromě toho jsou zde také náklady ve výši téměř 6 000 eur na „mezistátní zatčení.“
To znamená, že za to, že „Finkelstein“ nemohl být zatčen ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, kde byl obžalován, si má nyní připlatit. Celkem mu byla předložena faktura na více než 10 000 eur.
A to za opatření, která poškodila jeho samotného. Jde tak o další německou justiční frašku.
Je dobře známo, že odsouzení musí platit za právní výlohy. Ale že by někdo měl platit za své vlastní sledování? Dokonce i v autoritářských režimech jsou takové scénáře spíše vzácné: stát tam monitoruje své občany, aniž by jim za to předložil účet.
Je to novinka, která vyvolává dalekosáhlé otázky. Je to dnes v Německu běžná praxe nebo je to jen obzvláště bizarní individuální případ?
Okolnosti zatčení byly také jako záběry ze špatného filmu: Podle jeho podcastového kolegy „Kaspera“ byl Finkelstein zatčen maskovaným policejním týmem uprostřed ulice.
Tomu zřejmě předcházel telefonický dohled, jehož prostřednictvím úřady zjistily místo jeho bydliště. Kromě samotného „Finkelsteina“ bylo postiženo nejméně pět dalších lidí, což jen ukazuje, jak daleko opatření zašla.
Samotné jeho odsouzení není o nic méně diskutabilní. Youtuber byl v roce 2020 odsouzen za podněcování k nenávisti a urážku náboženských komunit. Dovolával se přitom svobody umění a svobody projevu a – jak zdůraznil – jednal v satirickém kontextu.
Soud však tuto argumentaci nepřijal a v jeho provokativních akcích, jako byla ukázka pálení koránu, spatřoval cílenou agitaci proti islámu. Hlavní obžalobou tak bylo, že šíří islamofobii. Nicméně to nebylo jediné, co soudu vadilo.
Satirický profilový obrázek zobrazující filozofa Samuela Johnsona v karikované podobě (viz titulní obrázek) byl také považován za podněcování k nenávisti. Soud argumentoval, že vyobrazení bylo antisemitské a sloužilo ke znevažování lidí židovské víry.
Kritici považují rozhodnutí za alarmující příklad stále většího využívání zákona o „podněcování k nenávisti,“ který nyní zahrnuje i satirické a umělecké ztvárnění.
své šmiraky si máme zaplatit ale já když šmiruji ženský tak mě to šmirovani ženská nezaplati proč ?
špatná noc a sny?
cvičební metody pro Progresivisty https://youtu.be/fsYaLSFmZ3o?si=etfiyb_9BLF3j0dd
Těm, co jej zatkli a odsoudili, bych přála, aby jim za odměnu obohacovači znásilnili a podřezali celou rodinu.