Bill Gates a OSN zavádí v Sierra Leone povinnou digitální identitu (ID)

Bill Gates a OSN zavádí v Sierra Leone povinnou digitální identitu (ID)

Digitální identita, jejíž zavádění nyní v této africké zemi finišuje, je samozřejmě prezentována jako „dobrovolná,“ nicméně bez ní jste absolutním „vyděděncem“ společnosti.

V podstatě si bez ní nezajistíte SIM kartu, nemůžete nastoupit do školy či zaměstnání, nedostanete dávky či důchody, nezaregistrujete auto, nezískáte pas nebo řidičák  – a mnoho dalšího.

Spousta každodenních důležitých činností je spjata s vlastnictvím ID, což ji v podstatě činí povinnou. Digitální identita je již samozřejmě zaváděna tak, aby byla v budoucnu propojitelná s digitální měnou (CBDC) a funguje zároveň i jako očkovací průkaz.

To je předobrazem toho, jak bude již brzy vnucována eID i v evropských zemích, kde je (zatím) prezentována jako dobrovolná.

Západoafrická země Sierra Leone usilovně pracuje na své digitální transformaci a její systém identity založený na MOSIP je jádrem tohoto projektu.

Modular Open Source Identity Platform („MOSIP“) je iniciativou Nadace Billa & Melindy Gatesových, která poskytuje platformu, na které může kterákoli země vybudovat svůj vlastní systém digitální identity „zdarma.“

Článek „Sierra Leone klade digitální ID do středu své agendy digitální transformace,“ který v pátek zveřejnila Biometric Update, uvádí rozhovor s Mosesem TF Vibbiem, zástupcem ředitele Národního úřadu pro registraci civilních osob (NCRA) v Sierra Leone, zveřejněný na okraj událost MOSIP Connect v Addis Abebě minulý měsíc.

Vibbie citoval silnou politickou vůli prezidenta země Julia Maada Bio a odhodlání generálního ředitele NCRA Mohameda Mubashira Massaquoiho jako další hnací síly iniciativy.

Massaquoi je také ambasadorem iniciativy ID4Africa, jejímiž nadačními partnery jsou Bill & Melinda Gates Foundation a Omidyar Network zakladatele eBay Pierra Omidyara.

„Základní digitální identita řízená NCRA je jádrem agendy digitální transformace Sierry Leone. Národní průkaz totožnosti nebo NIN je povinný pro přístup ke službám v Sierra Leone, jak je stanoveno v národním zákoně o registraci občanů z roku 2016 (zákon NCR z roku 2016),“ řekl Vibbie.

Digitální ID zatím podporuje pokračující úsilí vlády země, protože téměř všechny vládní služby byly digitalizovány a propojeny s digitálním ID.

„Podle ratifikace a směrnic parlamentu Sierra Leone je NIN propojeno se všemi vládními a klíčovými soukromými službami včetně registrace SIM karet, vzdělávání, mzdové agendy, zaměstnávání ve veřejném a soukromém sektoru, pojištění, finančního začlenění a služeb, registrace vozidel, řidičských průkazů, zdravotnictví, důchodového a sociálního zabezpečení, evidence nemovitostí a pozemků a další,“ vysvětlil.

Vyžaduje se i pro cestovní pasy, pracovní povolení a povolení k pobytu.

Použití platformy digitálního ID Billa Gatese

Sierra Leone začala zavádět „moderní“ systém identity v letech 2016/2017. V roce 2023 země podepsala memorandum o porozumění pro národní pilotní projekt digitálního ID vyvinutý s MOSIP.

Cílem je vytvořit systém identity, který odpovídá specifickým potřebám země a umožňuje občanům přístup k různým důležitým veřejným a dokonce i soukromým službám.

„National Civil Registration Authority (NCRA) je instituce pověřená zákonem k provádění civilních a životně důležitých statistik (CRVS) a činností správy identit, které se týkají občanů Sierry Leone.

Zavázala se vybudovat nejmodernější infrastrukturu ICT a správy identit, která umožní bezproblémovou občanskou registraci, produkci a šíření důležitých statistik a služeb správy identit obyvatelům země,“ řekl generální ředitel NCRA Massaquoi.

„Spolupráce s týmem MOSIP na pilotování platformy digitální identity založené na MOSIP DPG proto přichází přesně ve správný čas.“

Biometric Update poznamenal, že MOSIP nedávno podepsal memorandum o porozumění s Burkinou Faso a překročil 76 milionů registrací v devíti zemích.

MOSIP je iniciativa Nadace Billa & Melindy Gatesových, která poskytuje „impozantní řešení“ digitální identity 850 milionům lidí na celém světě, „kteří nemají přijatelnou formu právní identity.“

Nadace, známá tím, že využívá chudé k vlastnímu obohacení, nabízí své „řešení“ digitálního ID zemím „zdarma.“

„Systémy digitálního ID jsou jedním ze tří pilířů tzv. digitální veřejné infrastruktury (DPI); ostatní jsou digitální platební systémy a systémy výměny dat,“ vysvětluje Bill & Melinda Gates Foundation na své stránce digitálního ID, která představuje MOSIP.

Podle článku Devex z roku 2022 přislíbili dárci DPI během 77. Valného shromáždění Organizace spojených národů celkem 295 milionů dolarů.

Mezi největší dárce patřila Nadace Billa a Melindy Gatesových s 200 miliony USD, Norsko s 50 miliony USD, Německo s téměř 35 miliony USD a Iniciativa EU pro Africký roh s téměř 10 miliony USD.

Digitální veřejná infrastruktura je v 21. století stejně důležitá, jako byly železnice, silnice a mosty v 19. a 20. století, řekl Achim Steiner, vedoucí Rozvojového programu OSN, který během Valného shromáždění OSN uspořádal akci s názvem „Budoucnost“. digitální spolupráce.“

„Tato oblast, používání digitálních přístupů, je pravděpodobně nejužitečnější v celém vývoji,“ řekl na akci Bill Gates, spolupředseda Gates Foundation.

Podle jejích webových stránek je MOPSIP kromě Nadace Billa a Melindy Gatesových podporován Norskou agenturou pro rozvojovou spolupráci („Norad“), Pratiksha Trust a Tata Trusts, skládající se z Sir Ratan Tata Trust a souvisejících nadací.

Zajímavé je, že Pratiksha Trust v čele s Dr. Krisem Gopalakrishnanem – bývalým spolupředsedou Světového ekonomického fóra, předsedou Axilor Ventures a spoluzakladatelem Infosys – a jeho manželkou Sudhou Gopalakrishnan také založili Indian Institute of Science („IISc“) na podporu výzkumu v oblastech mozku a datové vědy a velmi štědře podporované počítačové architektury a algoritmů inspirovaných mozkem.

Většina finančních prostředků Tata Trust jde do rozvoje půdy a vody a mikrofinancování: finanční služby pro lidi a malé podniky, které nemají přístup k tradičním bankovním a jiným službám.

V době psaní tohoto článku měl MOPSIP 7 národních startupů a 10 probíhajících pilotních projektů.

Organizace spojených národů tahá za nitky

Na rozdíl od zastoupení úřadů Sierra Leone je „Basic Digital ID“ spravovaný NCRA programem řízeným Organizací spojených národů.

Jak vysvětlila Sierra Loaded, Hospodářská komise OSN pro Afriku („UNECA“) provedla v roce 2020 revizi Sierry Leone. UNECA podporovala konsolidaci funkcí CVRS v rámci NCRA, jak je stanoveno v zákoně NCR, v souladu se základními principy a standardy Iniciativy OSN pro právní identitu.

Na začátku roku 2020 byla Sierra Leone vybrána jako jedna z devíti zemí, které budou těžit z iniciativy OSN pro právní identitu, kterou společně provozuje vláda Sierry Leone prostřednictvím NCRA a agentury OSN UNDP, UNICEF a Mezinárodní organizace pro migraci přidružené k OSN (IOM).

V říjnu 2021 najal pan Massaquoi, generální ředitel NCRA, Anette Bayer Forsingdalovou, externí konzultantku IOM, která je jedním z klíčových partnerů při podpoře NCRA při efektivní implementaci Agendy OSN pro právní identity v Sierra Leone.

IOM je také jedním z donorových partnerů NCRA při implementaci agendy OSN o digitálních identitách.

V té době NCRA právě dokončila interní právní přezkum zahrnující politiky, předpisy a návrhy právních předpisů na podporu hladké integrace dalších zákonných ustanovení, která by vedla k dobře fungujícímu systému řízení CRVS a ID v Sierra Leone.

Bayer uvedl, že je rád, že je součástí NCRA a že CRVS funguje v Namibii a dalších afrických zemích výborně.

Oligarchové jsou ve vedení

To vše vede k tomu, že Národní registrační úřad a prezident Sierry Leone uvalili na obyvatele Sierry Leone systém digitálních ID, který zavedla Organizace spojených národů s pomocí svých poradců a své agendy „právní identity.“

Rockefellerovi stáli při založení OSN v roce 1946. Podle švédského výzkumníka a autora Dr. Jacoba Nordangårda, Rockefellerové považují OSN za svůj vlastní malý klub nebo organizaci.

Osobní údaje snad stovek milionů lidí se dále shromažďují a ukládají na platformě MOSIP aktivisty pro depopulaci Billa Gatese, v centralizované databázi, která usnadňuje  kontrolovat chování a životy lidí tím, že je odměňuje nebo trestá.

Nadace Billa a Melindy Gatesových uvádí: „Systémy digitálního ID jsou jedním ze tří pilířů takzvané digitální veřejné infrastruktury (DPI); ostatní jsou digitální platební systémy a systémy výměny dat.“

To, co zavádějí v Sierre Leone, bude nepochybně napodobeno celosvětově.

Ostatně, již nyní 95% zemí světa ID – spolu s CBDC –  zavádí, případně se k tomu chystá…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.2]

10 thoughts on “Bill Gates a OSN zavádí v Sierra Leone povinnou digitální identitu (ID)

 1. Zkouška č.2
  Bohužel na mě byla uvalena cenzura,nesmím zde nic publikovat ,aby chudák p.Slovanka byla za lháře ,kvůli nadpisu.
  Na okamžik se objeví vpravo na posledních komentářích,že je tu koment,ale klikněte li,aby jste si ho přečetli je VYMAZAN a tak to potěšení mužete mít prý jen na jiných webech. No ni?🤐🙋

 2. Zkouška č. 3.
  Dala jsem tu ještě jeden koment,kdosi se snažil zastavit ho v půli slova a tento koment už pak ZMIZEL,jsem zvědavá jak dlouho tu vydrží Zkouška č.2.

 3. Zkouška č. 3.
  Dala jsem tu ještě jeden koment,kdosi se snažil zastavit ho v půli slova a tento koment už pak ZMIZEL,jsem zvědavá jak dlouho tu vydrží Zkouška č.2.
  Objevuje se mi tu
  CHYBA PRI ODESLANI a koment mizí nebo co se stane opravdu?🤐🐸🥒

 4. Snad v kazdem state ma kazdy nejake jmeno a datum narozeni a nejake evidencni cislo, coz je jiz stoprocentni identifikace ktera se da prevest jednoznacne na nejakou (digitalni) identifikaci. Nevim, na co ten cely humbuk a jaky to ma smysl. Kdyz je za tim ale podvodnik a zlodej Gates, ktery zrejme o datovych strukturach pocitace nic moc nevi, tak je vse mozne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. /data/web/virtuals/342591/virtual/www/wp-includes/link-template.php on line 409
https://necenzurovanapravda.cz/bill-gates-a-osn-zavadi-v-sierra-leone-povinnou-digitalni-identitu-id/">View more
Cookies settings
Accept
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active
Save settings
Cookies settings