Soudní dvůr EU: Nezletilci bez doprovodu mají automatické právo na sloučení rodiny, včetně sourozenců

Soudní dvůr EU: Nezletilci bez doprovodu mají automatické právo na sloučení rodiny, včetně sourozenců

Všichni víme, že takzvaní „nezletilci bez doprovodu“ (občas prezentovaní i jako „sirotci bez doprovodu“) jsou v drtivé většině případů dospělí, kteří přišli do Evropy bez jakýchkoli dokladů a jejich deklarovaný věk je založen pouze na jejich tvrzení.

Případné kostní testy, které by potvrdily skutečný věk, byly ve většině zemí EU díky nátlaku podvratných neziskovek zapovězeny jako „rasistické“ a provádí se v podstatě jen tehdy, kdy se daný „nezletilý sirotek“ dopustí násilného trestného činu a tento je mu i prokázán. Ani to však automaticky neznamená, že bude jeho věk skutečně prověřen.

Tito údajní nezletilci, jimž je ve skutečnosti nejčastěji něco mezi 22 – 30 lety, mají automaticky právo na vyšší dávky, lepší ubytování (mnohdy v rodinách), vzdělání a přednostní získání azylu i občanství.

Takzvaní „nezletilci bez doprovodu“ jsou přitom hlavní skupinou, která páchá kriminalitu v západoevropských zemích.

A jak nyní potvrdil soud EU, tak tito údajní „nezletilci“ mají také právo na sloučení rodiny, včetně dospělých sourozenců, pokud jsou nějak postiženi.

Rodina ani nemusí prokázat, že je schopna se uživit. Prostě se jen přidají ke svému synovi, který je již nějakou dobu přisátý na dávkách hostitelské země, případně využijí i bezplatné zdravotnictví pro léčbu vážně nemocných příbuzných.

Mimochodem, to, že jde o přímé příbuzné, ani nemusí být jisté. Pokud si někdo vymyslí celou svoji identitu, pak k ní lehce může přidat i jakoukoli rodinu.

Nezletilý uprchlík má právo na sloučení rodiny se svými rodiči bez jakéhokoli ověření majetkových poměrů, rozhodl v úterý 30. ledna Soudní dvůr Evropské unie (SDEU) v případu Syřana v Rakousku.

Sloučení rodiny bylo tomuto mladému muži úřady zamítnuto z důvodu, že v době rozhodnutí dosáhl plnoletosti, ale především proto, že nesplňoval finanční podmínky nezbytné k péči o tohoto příbuzného.

Soudní dvůr Evropské unie však v závazném rozhodnutí připomněl, že již v roce 2018 rozhodl, že nezletilá osoba bez doprovodu, která se během azylového řízení stane plnoletou, si v souladu se směrnicí z roku 2003 zachovává právo na rodinný život.

„Toto právo nemůže záviset na rychlosti, s jakou je žádost vyřízena,“ uvedl SDEU ve svém prohlášení. V úterý soud EU dodal, že toto právo „nemůže být podmíněno tím, že uprchlík nebo jeho rodiče mají dostatečně velké bydlení, zdravotní pojištění a potřebné zdroje.“

„Pro nezletilého uprchlíka bez doprovodu je prakticky nemožné a pro jeho rodiče je velmi obtížné takové podmínky splnit,“ řekl soud.

Kromě toho se soud domnívá, že hostitelská země by měla být otevřena i dospělým sourozencům uprchlíka. A to zejména ve výjimečných případech, jako je zdravotní postižení, bez ohledu na náklady na lékařskou péči (kterou hradí daná evropská země).

Vzhledem k tomu, že Syřanova dospělá sestra je ochrnutá, je zcela závislá na svých rodičích a nemůže zůstat v Sýrii sama.

„Pokud by nebyla přijata ve stejnou dobu jako oni, uprchlík by byl de facto zbaven práva na sloučení rodiny, protože je nemožné, aby se jeho rodiče připojili ke svému synovi sami,“ rozhodl SDEU.

Rodiče a sestra napadli odmítnutí rakouských orgánů u správního soudu ve Vídni.

„Rozhodnutí zavazuje další národní soudy zemí EU, u kterých mohou být řešeny v podobné záležitosti,“ uvádí se v rozsudku.

Tolik další „příjemná“ zpráva z EU. Podle výše uvedeného je celkem jasné, že ve všem jedou jako vždy podvratné neziskovky, protože rodina nějakého Syřana by vůbec neměla ponětí, kde a jak může podobnou žalobu podat.

Připomínám, že velmi podobný případ žaloby se řešil před pár lety i u nás, kde byl stát žalován za to, že byly zachyceným invazním muslimům provedeny kostní testy, které potvrdily, že údajní „nezletilci“ jsou dávno zletilí.

Těmto „chudáčkům,“ kteří mezitím „vzali roha“ do Německa, díky podvratné neziskovce přiznal soud docela slušné „odškodné“ za diskriminaci.

Poznámka: Obrázky na titulku ukazují „nezletilce bez doprovodu“ z Velké Británie. Před pár lety vypukl kolem uznávání často i plešatících mužů za nezletilce  docela velký humbuk.

Tito dospělí muži byli totiž umístěni nejen do rodin, ale také do škol, takže docela běžně byly vidět bizarní obrázky, kdy mezi dětmi seděli ve škole dospělí čtyřicátníci, tvrdící, že je jim 15 let.

Vrcholem bylo, když dospělí Afghánci, vydávající se za nezletilce, znásilnili ve škole dívku.

Záhy se po ověřování zjistilo, že nejméně polovině Afghánců, kteří se hlásili jako nezletilí, bylo více než 30, některým dokonce i více než 40 let. Zbývajícím bylo nejčastěji mezi 22 – 30 lety.

K rekordmanům patří „nezletilec bez doprovodu,“ kterého uznali v Itálii jakožto dítě. Když se později hlásil jako nezletilec ve Francii, bylo zjištěno, že je mu 55 let

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Soudní dvůr EU: Nezletilci bez doprovodu mají automatické právo na sloučení rodiny, včetně sourozenců

  1. Libtardi si stejně nezaslouží nic jiného než Smrt v rukou muslima a já jim to přejí a těm co si s němí vlezou do postele dobrovolně obzvlaště 😉😊

  2. Já plně souhlasím s názorem, že mají právo na sloučení rodiny, jenom si nemyslím, že by k tomu slučování mělo docházet v Evropě. Chce být se svou rodinou, to je jedině dobře, ať se k ní vrátí.

  3. A tohle Ropusan podepsal jmenem nasi republiky, ze budeme prijimat a pecovat o ne po vsech strankach na vecne casy a nikdy jinak. Pryc z EU!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout