Holandsko: Opozice se snaží prosadit, aby pandemická smlouva prošla parlamentem, než ji vláda schválí

Holandsko: Opozice se snaží prosadit, aby pandemická smlouva prošla parlamentem, než ji vláda schválí

Připomínám, že pandemická smlouva (nově dohoda), by měla být schválena na shromáždění WHO letos v květnu, tedy již za 4 měsíce. Aby bylo její schválení platné, musí pro ni hlasovat 2/3 členských zemí.

Dále je postup takový, že dokument vejde v platnost poté, co bude schválen prvními 30 vládami. Parlamentem pandemická smlouva vůbec projít nemusí, pokud schválení mezinárodních smluv výslovně nevyžadují zákony dané země.

Mnohde tak smlouvu schválí pouze vláda (resp. prezident, podle daného systému) a parlament ji vůbec neuvidí. Právě fakt, že schválení ve většině zemí parlament zcela obchází, povede k tomu, že se o něm veřejnost ani nedozví.

Obzvlášť pak v případě vlád, jejichž jednání je vždy oddaně lokajské a na dálku zavání totalitními manýry (což přesně sedí na Fialovu vládu), je celkem jasné, že schválení nebude předcházet žádná parlamentní diskuze.

Právě k takové diskuzi, ale i hlasování, chce nyní přimět holandská opozice vládu, která je tam vlastně po nedávných volbách stále v demisi, neboť se čeká, až bude sestavena nová funkční vláda.

Bylo by možná dobré něco podobného iniciovat také u nás, i když je předem jasné, že většinová 108 schválí tento diktátorský dokument bez mrknutí oka (a možná by nebylo hlasů jen 108).

Nicméně v případě parlamentní rozpravy by se alespoň doneslo k více lidem, co se na nás chystá. Stále totiž spící masy netuší, že se blíží schválení dvou velmi nebezpečných dokumentů, které jsou přímou cestou k zavedení nezměrné diktatury.

Co se tedy nyní odehrává v Holandsku, kde opozice aktivně upozorňuje na blížící se nebezpečí?

Vláda nesmí podepsat pandemickou smlouvu WHO, dokud se k této záležitosti nevyjádří Sněmovna. Návrh předsedkyně BBB Van der Plasové, který to požaduje, byl přijat Sněmovnou.

Vláda je naléhavě vyzývána, aby plně informovala Sněmovnu  o všech rozhodnutích přijatých v souvislosti s Úmluvou o pandemii a Mezinárodními zdravotnickými předpisy.

Je důležité, aby tyto informace byly poskytnuty před podpisem nebo uzavřením jakýchkoli smluvních závazků, zdůrazňuje BBB. To zaručuje, že zástupci lidu mohou vykonávat svou kontrolní roli, a že proces zůstane transparentní pro veřejnost, vysvětluje strana.

„WHO je nedemokratická, nikým nevolená organizace, a proto se domníváme, že tato témata a rozhodnutí, která již byla přijata, by měla být otevřeně diskutována ve Sněmovně. To je důvod, proč jsme předložili tento návrh,“ říká politický úředník BBB Jochem Vrugt.

Poslankyně BBB Mona Keijzerová uvedla, že by chtěla od vlády dopis, ve kterém by uvedla, jak se s tímto přijatým návrhem vypořádává.

Z vysvětlivek k rozpočtu Ministerstva zdravotnictví, sociálních věcí a sportu vyplývá, že vláda je oddána pandemické smlouvě, v níž Nizozemsko hraje významnou roli s funkcí spolupředsedajícího jednání jménem evropského regionu.

K uvedenému dodávám, že se již tyto nebezpečné dokumenty probíraly v parlamentech většiny evropských zemí, jen u nás se zdá, že toto téma nikoho nezajímá.

Začne se tedy konečně i v našem parlamentu řešit chystaná diktatura WHO? Vzhledem k tomu, že za pouhé 4 měsíce již bude po hlasování, je jistě nejvyšší čas.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.7]

3 thoughts on “Holandsko: Opozice se snaží prosadit, aby pandemická smlouva prošla parlamentem, než ji vláda schválí

  1. Slovensky mainstream posledne dni viac ako obvykle zaplavuju clanky o nadumrtiach mladych ludi na srdcovocievne ochorenia v preockovanych krajinach, pricom vinu zvaluju na covid, kt dostavaju ockovani. Samozrejme aj slovo o spojitosti s ockovanim. Druhy tym informacii pripravuje ofce na novu, nadchadzajucu plandemiu neznamej choroby, na kt je uz ockovaci jed vyvinuty. Vymenu obyvatelstva tiez zrychlili, polnohospodarov nevedia ukludnit, ludom dochadza co sa deje a eu volby uz zrejme psychopati liberalni a zeleni nevyhraji… Takze mi vychadza aj s tym co sa deje v usa, ze plandemiu asi spustia uz tento rok! Niekedy v druhej polke…

  2. v ČR nehrozí že by někdo smlouvy WHO vypověděl pětikolka si schvali všechno v nejhorším jim pomuže ANO ti radí pomužou tak jako vždycky senat tam má většinu pětikolka a Prezident je Aspenak a jeho mluvči též Aspenak v ČR to defakto mužete považovat jako by to bylo již podepsané protože v ČR momentalně neexistuje žádná síla která by to dokázala zastavit a pád vlády samozřejmě nehrozí budou tam sedět do konce mandatu a budou tam sedět i příště korespondenční volby s ciziny si odhlasovali lide si tedy mužou předem připravit své rameno pro další Boostery 💉☠ 🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑🐑 a koukněte na nejsilnější opozici ANO jestli se ANO někdy vrátí k moci tak nám zakrouti krkem pamatuji si jak Babiš s Vojtěchem chtěli naočkovat 90% občanu země aby pak mohli vakcíny schvalit jako povinné už natrvalo bez vakcíny nepujdeš do práce jak se tehdy skrytě uvažovalo jsme hold chodici mrtvoli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout