Francouzští zemědělci oznámili, že dalším cílem bude Brusel (video)

Francouzští zemědělci oznámili, že dalším cílem bude Brusel (video)

Brusel byl již dříve blokován ze strany belgických zemědělců, kteří se – podobně jako je tomu v jiných zemích – vydali rovnou do hlavního města. Nicméně sídlo 4. říše je také místem, odkud pochází veškerá ničivá politika Green Dealu, která likviduje jak zemědělství, tak průmysl nejen v Belgii, ale i ve zbytku Evropy.

Nyní konečně i francouzští farmáři pochopili, že jádrem problému je právě sebranka, která sedí v Bruselu, a jejíž hlavní činností je škodit Evropanům – a to po všech stránkách.

Na druhou stranu v Bruselu už mají strach, takže budovy EU jsou preventivně obklopeny zábranami s ostnatým drátem. Zda to ovšem odradí  francouzské zemědělce, kteří již moc dobře pochopili, odkud pramení veškeré zlo, se teprve uvidí.

Snad již zítra jejich konvoje dorazí do Bruselu. A k Francouzům by se pak mohli přidat i další nespokojenci…

Francouzští zemědělci vyhrožují, že přenesou své protesty s traktory do srdce Evropské unie a uvalí blokádu na Brusel, jako to udělali v Paříži  v opozici proti zelené agendě, kterou upřednostňují globalisté, jako je prezident Emmanuel Macron.

Povstání zemědělců ve Francii se tento týden dále rozrůstalo, když odhadem 12 000 farmářů s více než 6 000 traktory v úterý zablokovalo silnice na nejméně 120 místech po celé Francii, včetně přístupových bodů do velkých měst, jako je Paříž, Lyon a Marseille.

Někteří však volají po tom, aby se protesty zaměřily přímo na EU.

„Dalším krokem je Brusel, to je jisté,“ řekl deníku Le Figaro pěstitel obilí z Loiretu a další dodal: „Můžeme jet do Bruselu, to nás neděsí.“

Motivována klimatickou agendou  se EU postupně stala úhlavním nepřítelem zemědělců, protože na zemědělství uvaluje tíživé předpisy v oblasti životního prostředí a zároveň umožňuje, aby do Evropy volně proudily potraviny vyrobené levněji v jiných částech světa bez tak přísných norem.

Tím EU dále podkopává místní zemědělce.

Francouzský prezident Emmanuel Macron při obhajobě systému, na jehož vytvoření se sám podílel, řekl, že „by bylo snadné svalit vinu za všechno na EU.“

Macron, který v úterý navzdory národní krizi odjel ze země na státní návštěvu Švédska, připustil, že rozhodnutí Bruselu poskytnout ukrajinským zemědělcům bezcelní přístup mělo negativní důsledky pro zemědělce v celém bloku.

„Požádali jsme o jasná opatření týkající se dovozu z Ukrajiny, protože dnes máme mnoho méně kvalitních věcí, které destabilizují evropský trh, ať už jde o kuřata nebo obiloviny,“ řekl.

Mezitím včera – i s podporou Francie – probíhala v EU jednání o  Mercosuru, návrhu dohody o volném obchodu s Jižní Amerikou.

Macron tak koná přesně to, co jiní politici: něco jiného říká do očí svým „ovečkám“ a něco jiného za zády koná v Bruselu.

Francouzští zemědělci tak vyráží směr Brusel a pravděpodobně se k nim přidají i ti belgičtí.

V současné době existují aktivní protestní hnutí zemědělců ve Francii, Německu, Polsku, Rumunsku, Litvě, Řecku a Itálii. Organizace zemědělců ve Španělsku tento týden oznámily, že se připojí k akci a bude protestovat zejména proti politice Bruselu.

Takto se snaží bruselští papaláši bránit před vztekem belgických i francouzských zemědělců:

Macron poslal proti zemědělcům 15 000 policistů:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Francouzští zemědělci oznámili, že dalším cílem bude Brusel (video)

  1. Ti policajti vo videu su samy spinavy arab. Krasne ako ma rozkazovat a zatykat arab povodnych Europanov, ale sebranke to nevadi zjavne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout