Europarlament má dnes hlasovat o kriminalizaci „nenávistných projevů“ v rámci celé EU

Europarlament má dnes hlasovat o kriminalizaci „nenávistných projevů“ v rámci celé EU

Podobná legislativa již byla na půdě EP v minulosti diskutována s tím, že by měly být nenávistné projevy považovány za trestný čin a ne za přestupek. Nyní bude seznam těch, které nelze jen tak kritizovat, značně rozšířen a má se zaměřit zejména na kritiku LGBTQI. Za projev nenávisti může být v rámci EU žalován kdokoli i z jiné země EU, pokud je terčem těchto „nenávistných projevů“ cizinec.

Jde tak o další posun v cenzuře, i když některé články tohoto typu jsou již dávno na sociálních sítích cenzurovány.

Ve čtvrtek bude Evropský parlament hlasovat o kriminalizaci „zločinů z nenávisti“ a „nenávistných projevů“ na úrovni EU.

Poslankyně a vyjednavačka švédské Strany zelených Alice Bah Kuhnkeová (viz obr. níže) je jednou z těch, kteří lobbovali za tvrdou legislativu týkající se zločinů spáchaných na různých menšinách a věří, že „nenávist vede k násilí a smrti.“

Je také předkladatelkou tohoto návrhu.

„Situace je mimořádně vážná! Víme, že nenávist vede k násilí a smrti. Proto ti z nás, kteří chtějí bránit naši demokratickou společnost, musí prosazovat své postoje přísnější legislativou,“ komentuje v tiskové zprávě.

„Násilí páchané na LGBTQI lidech v Evropě je běžnější a závažnější než za předchozích 10 let. V několika případech bylo násilí smrtící. LGBTQI lidé v EU si zaslouží silnou ochranu před hrozbami a nenávistí, ochrana je dnes příliš slabá, tvrdí dále.

Již v roce 2021 Evropská komise oznámila svůj záměr doplnit na seznam trestných činů EU o „trestné činy z nenávisti a nenávistné verbální projevy“ s cílem rychleji a účinněji bojovat proti tomuto druhu trestné činnosti v celé Unii.

Aby se to však stalo skutečností, musí pro něj hlasovat všichni členové Rady ministrů, ale dosud nebylo možné dosáhnout dohody.

Pokud se „trestný čin z nenávisti a nenávistné verbální projevy“ stanou trestným činem EU, znamená to, že jsou považovány za zvlášť závažné, a že Evropský parlament a Rada ministrů mohou rozhodnout o požadavcích, které se budou uplatňovat, jakož i o sankcích, které se budou vztahovat na osobu vinnou z těchto trestných činů.

K uvedenému jen dodávám, že kriminalizovány mají být nenávistné projevy, které se do někoho trefují na základě rasy, pohlaví, věku, sexuální orientace a postižení.

To by již samozřejmě kriminalizovalo každého, kdo si například dovolí kritizovat muže, kteří se prohlásí za ženy, aby mohli znásilňovat na dámských toaletách nebo sbírat medaile a odměny v ženských sportech.

U nás byl již v roce 2018 přijat „zákon o předsudečné nenávisti,“ na jehož základě však byli dosud kriminalizováni téměř výlučně kritici muslimů a výměny obyvatel. Zatím končili s tříletou podmínkou, což se však může v případě, že EU rozhodne o tvrdších trestech, změnit.

Jisté je, že – podobně jako v USA – protibělošský rasismus trestán nebude, stejně tak nebudou trestáni muslimové, kteří dnes a denně vyjadřují v mešitách nenávist k původnímu evropskému obyvatelstvu.

O výsledku hlasování, včetně toho, jak kdo hlasoval, vás budu samozřejmě informovat…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

3 thoughts on “Europarlament má dnes hlasovat o kriminalizaci „nenávistných projevů“ v rámci celé EU

  1. Podľa mena usudzujem,že tá poloopica na fotke má senegalský pôvod. Teším sa na to, kedy bude musieť – tak ako každá žena vo Švédsku, Anglicku, Holandsku, Bosne, skrátka kdekoľvek v islamom dobytom svete – nosiť burku. Samozrejme, ak aj europarlament prijme rozhodnutie o „nenávistných prejavoch“, niektoré menšiny /najmä sexuálne/ sa z neho nebudú tešiť dlhšie ako pár rokov. Dôvodom je päťpísmenové slovo na I. Stojí za zmienku, že už roku 2013 presadil aj u nás vtedajší minister spravodlivosti Tomáš Borec /nesplynovaný maďarský Žid napojený na Sorosa/ sexuálnu orientáciu ako osobitný motív zločinu. Odvtedy tento škandalózny paragraf nikto nezrušil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout