V nových průzkumech Trump jasně poráží Bidena, jehož popularita klesá. Jak zareaguje Deep state?

V nových průzkumech Trump jasně poráží Bidena, jehož popularita klesá. Jak zareaguje Deep state?

Aktuální rozdíl v preferencích mezi Bidenem a Trumpem v poslední době roste, takže nyní už by zřejmě demokratům z Deep state nepomohly korespondenční volby,  nasazení hlasů ze záhrobí a všechny další manipulace dohromady.

Pomineme-li fakt, že si tentokrát chtějí republikáni celý volební proces zejména v tzv „swing states“ (státy, které hlasují různě – někdy pro demokraty, jindy pro republikány) ohlídat, takže množství možných manipulací bude poněkud omezeno, pak i ty manipulace, na které nelze tak pozorně dohlédnout, by zřejmě k výhře Bidena nepomohly.

A to byl uvedený průzkum proveden ještě před oficiálním ohlášením obžaloby Huntera Bidena, syna Joe Bidena, z 9 trestných činů.  Lze očekávat, že i tato kauza Bidenovi dále srazí preference.

Nyní si tedy povíme, jak vypadají průzkumy a zaspekulujeme si, jak asi zareagují „Deep state“ demokraté.

Průzkum ukazuje, že Biden zaostává za bývalým prezidentem Donaldem Trumpem v hypotetickém souboji v roce 2024 o 4 procentní body, což je rozdíl, který se zvětšuje se zahrnutím kandidátů třetích stran, což znamená potenciální otřes v tradiční dynamice dvou stran.

Nechuť k Bidenovi se zvýšila – pouze 23 % voličů má pocit, že je Bidenova politika pozitivně ovlivnila, což ostře kontrastuje s nostalgickou ekonomickou reminiscencí na Trumpovu éru.

Termín „bidenomika,“ kdysi prapor naděje, se dnes potácí s méně než 30% souhlasem, což odráží všeobecnou deziluzi. Není divu, že Bílý dům přestal tento termín používat.

Demokratický prezident čelí vážným problémům s vnímáním.

Voliči říkají, že Trump je lepší sázkou než Biden, pokud jde o zabezpečení hranic (o 30 procentních bodů), zkrocení inflace (o 21 bodů) a vybudování ekonomiky (o 17 bodů). Biden vede v tom, kdo se nejlépe vypořádá s potratovou politikou, a voliči říkají, že více než Trump respektuje demokracii. Prezident však není považován za lepšího než Trump, pokud jde o snižování nákladů na léky, což je klíčová iniciativa demokratů. –WSJ

Pokud je tento závod o politice a výkonu, pak má Donald Trump významnou výhodu,“ řekl republikánský odborník na průzkumy veřejného mínění Tony Fabrizio, který průzkum provedl s demokratem Michaelem Bocianem.

„Pokud je tento závod o charakteru a podobných věcech, pak má Biden výhodu.“

 

Aktuálně vypadá souboj všech stávajících prezidentských kandidátů následovně (všimněte si, že 14% je nerozhodných, bude tedy nakonec záležet především na jejich hlasech):

Ať už jde o jakýkoli aktuální průzkum, všechny jsou v neprospěch Bidena. To se samozřejmě může ještě různě změnit, ale Bidenova obliba již pouze klesá.

Jaké tedy bude pravděpodobné řešení ze strany Deep state demokratů?

Nejpravděpodobnější je to, s čím lze počítat už nějakou dobu: místo Bidena nastoupí včas náhradník, zřejmě v podobě kalifornského guvernéra Newsoma nebo kohokoli jiného, kdo by demokratům zvedl preference.

Souběžně může samozřejmě probíhat i snaha o likvidaci Trumpa (viz několik žalob). Mnozí také očekávají, že by mohla příští rok nastat situace, která by vytvořila záminku pro odložení voleb.

Preference se samozřejmě ještě mohou změnit, ale spíš to vypadá, že už brzy páníčci z Deep state uznají, že je nejvyšší čas odstavit Bidena od kandidatury. Ať už ze zdravotních důvodů nebo jinak…

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.7]

4 thoughts on “V nových průzkumech Trump jasně poráží Bidena, jehož popularita klesá. Jak zareaguje Deep state?

  1. Trump sa nijako netají svojim židofilným fanatizmom, ani tým,že chce zaútočiť na Irán aj Sýriu /nehovoriac už o Palestíne/ a nastoliť tam proamerické bábkové vlády spriaznené okrem Izraela aj so Saudskou Arábiou . To je iba jeden z dôvodov, prečo nesmie vyhrať budúce voľby!

  2. Trump dominuje v USA Kalendári mrakodrapov ako staro-nový triumfálny ptezident USA, viď US National Geographic Magazine, February 1989, pages 140-185…Kalendar 24 budov je na stranach 156-157, a triumfujuci Trump a s Trump Tower a popisnym číslom 666 na strane 153-154…

  3. Mně přijde neuvěřitelné, že má ten dementní stařík vůbec nějaké preference. V Americe musí být mnohem víc debilů, než je ve světě běžné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout