Příslušný výbor EU posvětil zavedení celoevropského uchovávání zdravotních údajů

Příslušný výbor EU posvětil zavedení celoevropského uchovávání zdravotních údajů

Návrh, se kterým již před časem přišla EU, počítá s tím, že veškeré vaše zdravotní údaje by byly uvedeny v centrálním registru EU a byly by dostupné nejen z každé země EU, ale dohoda o sdílení těchto dat se sjednává například i s USA a Kanadou.

Tato data budou samozřejmě i součástí vaší eID, což rozhodně nebude pouhý identifikační doklad. Není tedy náhoda, že právě v době, kdy se mají vydávat první eID, schválil výbor EU zavedení celoevropského uchovávání zdravotních údajů.

Vaše eID bude tedy zahrnovat – mimo všech běžných dokladů či biometrických dat (otisky prstů, sken duhovky a obličeje) – i kompletní zdravotní kartu, včetně očkovacího průkazu.

Do budoucna se počítá i s propojením s CBDC a měřením uhlíkové stopy.

Lze předpokládat, že zdravotní údaje budou časem sjednoceny nejen v rámci EU (resp. EU a západních zemí mimo EU), ale dokonce celosvětově.

EU učinila další krok směrem k transparentním občanům a úplnému dohledu. Rozhodnutí o „evropském prostoru pro data z oblasti veřejného zdraví“ (EHDS) otevírá cestu k tomu, aby byly všechny zdravotní údaje občanů shromažďovány a uchovávány centrálně v celé Evropě v digitální podobě.

Neexistuje žádné ustanovení o možnosti neúčasti, které by občanům umožňovalo si zvolit, zda chtějí, aby byly jejich údaje shromažďovány v jakési globální databázi.

S rozhodnutím poslanců Evropského parlamentu ve dvou výborech zavést evropský prostor pro zdravotní data (EHDS) se otevřely další dveře k totálnímu dohledu nad občany a EU opět masivně zasahuje do suverenity členských států a jejich občanů.

Ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (LIBE) a ve Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin (ENVI) hlasovali poslanci EP velkou většinou pro EHDS, přesně tak, jak by si to přál Evropský parlament a Evropská komise.

To je základ pro hlasování v parlamentu, které se uskuteční za něco málo přes dva týdny. O tomto hlasování vás samozřejmě budu informovat a jako tradičně se dozvíte i to, jak kdo hlasoval.

První podnět k zavedení elektronických zdravotních záznamů v celé EU vzešel od Evropské komise v květnu 2022. A pokud současné plány půjdou tak jak chce Brusel, ukládání zdravotních údajů všech občanů EU se od roku 2025 skutečně rozjede.

Celé se to prodává – jako vždy – s tím, že je to „ve prospěch občanů.“ Například EHDS, kde jsou údaje shromažďovány a uchovávány, má usnadnit jejich přeshraniční výměnu, a tím údajně přispět ke zlepšení léčby pacientů a péče o ně.

To je argument, který přebírají i systémové strany. Skupina socialistů a demokratů v Evropském parlamentu uvedla:

„Učinili jsme důležitý krok k tomu, abychom občanům poskytli větší kontrolu nad jejich zdravotními údaji. 

Skutečnost, že budou mít přístup k vašim zdravotním údajům v kterémkoli členském státu, usnadní život mnoha lidem v EU. […] Tento návrh nařízení o evropském prostoru pro data z oblasti veřejného zdraví může být pro pacienty přelomový.“

A křesťanskodemokratická skupina EPP, která se na návrhu podílela, rovněž oznámila:

„EHDS usnadní odpovědnou výměnu údajů o zdravotním stavu, a tím podpoří výzkum a inovace v EU.“

Ale to samozřejmě není všechno. Údaje ze zdravotnictví by měly být zpřístupněny také výzkumu a vědě.

Návrh Komise má údajně pomoci evropským občanům kontrolovat jejich osobní zdravotní údaje, ale EU zároveň přiznává, že k těmto datovým souborům by měli mít přístup i výzkumní pracovníci a tvůrci politik.

Nejde tedy o usnadnění přístupu jednotlivých občanů k jejich vlastním zdravotním údajům v jiném členském státě, ale o vytvoření přístupu k vysoce citlivým osobním zdravotním údajům pro finanční nebo mocenské zájmy třetích stran.

A to o to spíš, že zařazení do centrální databáze EU nebude dobrovolné, ale povinné. Pokud by šlo bruselským vyžírkám o pomoc občanům (o což jim nikdy nešlo), tak by bylo zanesení do registru dobrovolné.

Proč tedy nebude povoleno například těm občanům, kteří nejezdí do zahraničí, zapsání své zdravotní karty do databáze odmítnout?

Je to tedy jen další problém v dalekosáhlých plánech EU, které masivně zasahují nejen do suverenity členských států, ale také do vůle občanů.

Díky digitální peněžence EU, digitální identitě EU a digitální měně centrální banky umožní tento sběr zdravotních údajů všech občanů celkový dohled a kontrolu.

V každém případě je EU dlouhodobě řízena nesčetnými lobbistickými korporacemi působícími v Bruselu a převládá zde systémová korupce.

Právě v zájmu těchto korporací bruselští totalitáři jednají. Zájmy korporací jsou však zpravidla v rozporu se zájmy občanů.

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

One thought on “Příslušný výbor EU posvětil zavedení celoevropského uchovávání zdravotních údajů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout