Generální stávka 8. ledna: Zemědělci chtějí paralyzovat Německo

Generální stávka 8. ledna: Zemědělci chtějí paralyzovat Německo

Politika, jejímž cílem je likvidace zemědělství, se již nějakou dobu prosazuje v Nizozemsku, kde více než 3 tisíce zemědělců obdrželo oznámení o vyvlastnění jejich farem. „Antizemědělská“ politika se postupně začíná týkat i všech ostatních členských zemí.

Nejinak je tomu v Německu, kde se nyní toto podnikání řádně prodraží, neboť farmáři již nebudou osvobozeni od daně na pohonné hmoty. A mimoto se má začít platit na pohonné hmoty také uhlíková daň, což je dále prodraží.

Už dříve bylo v některých spolkových zemích silně omezeno hnojení, takže zemědělci musí počítat se sníženými výnosy – a toto je další „podpásovka.“ Cílem je – podobně jako v Holandsku – zlikvidovat co nejvíc zemědělců. Jistě se počítá s tím, že mnoho zemědělců půjde do bankrotu a jejich půda pak skončí třeba pro účely výstavby megaměsta nebo migračního centra.

Politici tak mohou čekat další kolo protestů, které mají upozornit na neutěšenou situaci zemědělců – a to nejen v Německu.

Hromady hnoje před sídly Strany zelených, obrovské silniční blokády s tisíci traktory a generální stávka ohlášená na 8. ledna: Němečtí farmáři zajišťují, aby se do ulic dostal odpor vůči vládě semaforu.

Zatímco práce farmářů je pro Německo a jeho občany životně důležitá, semafor (tři vládní strany) podle mínění většiny obyvatel ztratil právo na existenci, takže protesty nejen podporují, ale často se k nim připojují.

Avizovaný konec dotací na zemědělskou naftu a osvobození od daně z vozidel byl poslední kapkou pro zemědělce v celém Německu.  Tisíce eur v dodatečných nákladech, které farmářům v důsledku toho vzniknou, nakonec skončí u spotřebitele – útok na zemědělství je tedy vždy útokem na obyvatelstvo. 

8. leden by mohl být pro Německo výjimečný den, protože na toto datum byla vyhlášena celostátní generální stávka. Kampaň iniciovali němečtí farmáři, ale chce se k ní připojit řada občanů a firem z jiných odvětví.

Mnozí už se svolávají na sociálních sítích:

Přestože Německý svaz farmářů oznámil začátkem týdne akci na 8. ledna, generální stávku (pravděpodobně jediný prostředek, který by se v rozbitém Německu ještě mohl ukázat jako účinný) rozhodně odmítá. A nejen to: uráží i vlastní lidi, protože každý, kdo protestuje ostřeji, než sdružení chce, je očerňován jako pitomec a práskač.

Odkud vítr vane? Na tomto místě je třeba poznamenat, že Německý svaz farmářů nejen podporuje klimatický podvod, ale byl také jedním ze sponzorů konference Strany zelených. Ani jedno není slučitelné se skutečnými zájmy německých farmářů.

Na Facebooku profesor práva Dr. Martin Schwab nyní ostře kritizoval vysílání německého svazu farmářů. Klade si otázku, zda důležité zájmové skupiny neunesli politici a státy: Takové spolky nepotřebujeme!

Jeho komentář si můžete přečíst níže:

Německému farmářskému svazu:

Mohli byste mi prosím tuto tiskovou zprávu (foto) blíže vysvětlit?

Kdo jsou pro účely této tiskové zprávy „imbecilové“ a „práskači“ a co vám dává právo urážet lidi takovými výrazy – které obsahují kriminální urážky?

Co jsou „podvratné fantazie“ ve smyslu této tiskové zprávy? Je tím touha po odchodu federální vlády?

Kdo jsou pro účely této tiskové zprávy „radikálové“ a „extrémní okrajové skupiny“? Znamená to snad stále se zvyšující počet lidí, kteří jsou krajně nespokojeni s prací černo-červené-zeleno-žluté-tmavě červené strany jednoty v Německu? 

Kdo si musí stále důrazněji klást otázku, jak by měl stále platit své účty – zatímco spolková vláda vesele rozděluje německé daňové peníze do celého světa?

A zeptal se z pohledu zemědělců: Mají zemědělci nějakou šanci, že by Německý svaz farmářů účinně zastupoval jejich zájmy u politiků? Pár faktů:

– Podle své vlastní domovské stránky prosazujete „ambiciózní cíl: snížit emise skleníkových plynů ze zemědělství do roku 2030 o 30 procent ve srovnání s rokem 1990.“

– Jeden z vašich viceprezidentů, Dr. Holger Hennies, sedí v radě „Agora Agrar,“ která spolupracuje s „Agora Energiewende“😊Graichen klan) praktikuje politický vliv ve smyslu „transformace“ a „klimatické neutrality.“

– Německý farmářský svaz byl jedním ze sponzorů konference strany ZELENÝCH v Karlsruhe – strany, která zaštiťuje současného spolkového ministra zemědělství.

Je možné, že zdražení zemědělské nafty je pro vás vlastně tak akorát?

A na pozadí zmíněných propletenců se ZELENÝMI a jejich politickou agendou, lze chápat obavy mnoha lidí, že Německý farmářský svaz vlastně nemusí mít zájem upozorňovat politiky na existenční potřeby zemědělců, ale docela naopak usměrnit protesty a nechat je vyhasnout, aby je federální vláda přežila bez úhony a skutečně prošla útokem na existenci mnoha farmářů?

Obáváte se, že by váš týden kampaně mohl být „unesen.“  Víte, čeho se bojím? Že důležité zájmové skupiny jsou politikou uneseny, tedy infiltrovány, a nejvyšší pozice těchto sdružení jsou obsazeny postavami, které ve skutečnosti nezastupují zájmy členů sdružení ve vztahu k politice, ale spíše zájmy politiků ve vztahu k členům sdružení.

Takové „zájmové skupiny“ nepotřebujeme! Už dávno nadešel čas, kdy se občanská společnost musí organizovat bez takových sdružení.  Děkuji vám, že jste k tomu dali podnět – i když to bylo pravděpodobně nedobrovolné.

S pozdravem

Prof. Dr. Martin Schwab

K uvedenému jen dodávám, že jakékoli protestní akce, které vedou osoby či spolky, které jinak zcela otevřeně podporují systém, nemohou být skutečně úspěšné.

Stejně marné bylo doufat, že kdy odbory u nás uspořádají skutečně účinnou protivládní akci v situaci, kdy je v jejich čele kovaný Aspeňák…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 4.6]

3 thoughts on “Generální stávka 8. ledna: Zemědělci chtějí paralyzovat Německo

  1. Lide si zelene idioty do vlady odhlasovali, tak ted je maji. Stejne jako v Cesku. Tragicke ale je, ze pouhou vymenou idiotu za myslici se hospodarska situace rychle nezmeni. A deindustriace v EU je jiz v plnem proudu. A nemecka vlada superblbcu uz nevi, kde by mohla dalsi penize ukrast. Poslouchat Habecka nebo Bierbockovou je podobne jako poslouchat vyprazdnovani prujmu na zachode a to jak foneticky tak i nesmyslnym retorickym obsahem.

  2. Som si istý,že pri spomínaných protestoch bude „úradovať“ Antifa, „asfaltoví lepiči“, prípadne aj niektoré iné bojovky napojené hlavne na Sorosa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout