Belgorod zasažený údajně českými raketami (videa)

Belgorod zasažený údajně českými raketami (videa)

O ukrajinském útoku na Belgorod se psalo již mnohé (a to jak na mainstreamu, tak mimo něj), takže se nebudu zbytečně opakovat. Nicméně v některých našich médiích jsem narazila na tvrzení, že o záměrných útocích na civilní cíle nejsou žádné důkazy, stejně jako o použití českých raket.

Právě to, že Ukrajinci nejspíš použili české zbraně na útoky za jejich hranicemi, je důvod, proč se nemáme do žádných podobných konfliktů vměšovat. Jedinou pomocí by měla být ta humanitární.

Co se týká fragmentů raket, o jejichž existenci naše média pochybovala, tak je pravděpodobné, že pokud by takové důkazy neexistovaly, zřejmě by se o těchto zbraních ani nehovořilo. Navíc i naše vláda se neustále chlubí tím, kolik zbraní už na Ukrajinu poslala.

Zdá se tedy, že Rusové mají k dispozici trosky dronů a raket, které ukazují na zbraně dodávané Západem, a zejména Českou republikou. Moskva dále vyhrožuje, že útok nezůstane nepotrestán.

Každopádně se (nějaké) rakety skutečně snesly na civilní cíle, což dokazují tato videa:

Státní technologická univerzita Belgorod:

Podle zpráv zasáhla raketa centrum ruského města Belgorod a konkrétně se zaměřila na kluziště. Mnoho obětí, a to jak zemřelých, tak zraněných, se týká dětí:

Je vánoční trh vojenským cílem?

Jeden z dopadů u univerzity:

ObrazObraz

Zejména ukrajinská strana tvrdí, že mělo jít o selhání ruské protivzdušné obrany, což jiné zdroje rozporují. Údajně například dopad u univerzity neodpovídá umístění systému protivzdušné obrany.

O původu raketového útoku vypovídá i následující vyjádření ruského ministerstva obrany, kde je doslovně uvedeno: „Několik raket a kazetové munice ze sestřelených raket Vilcha zasáhlo město Belgorod.“

Tedy tato věta ukazuje, že několik raket dopadlo, aniž by se je povedlo sestřelit, zatímco kazetová munice ze sestřelených raket Vilcha mohla mít na svědomí další oběti.

Závěr vyjádření ministerstva také potvrzuje, že Ukrajince zřejmě čeká již na Silvestra velmi tvrdá odveta. Zabíjení tak, bohužel, nebude brát konce (pak už to může být jedna odveta za druhou).

V prohlášení se doslovně uvádí:

Kyjevský režim se dnes pokusil o nevybíravý kombinovaný úder na město Belgorod dvěma raketami Vilcha se zakázanou kazetovou municí a také raketami Vampire MLRS české výroby.

Systémy protivzdušné obrany zachytily rakety Vilcha a většinu raket Vampire MLRS.

Několik raket a kazetové munice ze sestřelených raket Vilcha zasáhlo město Belgorod.

V důsledku toho dosud zemřelo 12 dospělých a dvě děti a 108 lidí bylo zraněno.

V případě přímého zásahu města raketami Vilcha s kazetovou municí by byly následky nesrovnatelně horší.

Kyjevský režim, který tento zločin spáchal, se snaží odvrátit pozornost od porážek na frontě a také nás k takovým akcím vyprovokovat.

Rádi bychom zdůraznili, že ruské ozbrojené síly pracují pouze na vojenských zařízeních a infrastruktuře, které s nimi přímo souvisí.

Tímto způsobem budeme jednat i nadále. Tento zločin nezůstane nepotrestán.

Tolik z prohlášení, které rozhodně neukazuje na to, že by se mohla situace na východě Evropy uklidnit. Naopak, naznačuje, že konflikt jen tak neskončí a bude nadále stále více eskalován.

Další videa z Belgorodu – první z blízkosti stadionu, druhé z obytné čtvrti:

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 5]

8 thoughts on “Belgorod zasažený údajně českými raketami (videa)

 1. Údajně?
  To je realita.
  Pravda.
  Česko se podílí na válečných zločinech, zabíjení dětí a civilistů.
  Tresty smrti celé fašistické vládě v ČR.
  2024 rok zúčtování.

 2. Nepochybujem o židovskom pôvode Jana Lipavského /Jicchak Leipziger, či tak nejak/. Odpornejšieho, arogantnejšieho, nevzdelanejšieho a zradnejšieho ministra zahraničných vecí – navyše z extrémistickej strany Piráti – nemalo ani samostatné Česko, ani povojnové Československo. Zlatý Chňoupek…

 3. problem pre rusov je ze nemozu len tak zrovnat kyjev so zemou a ukoncit cely konflikt pretoze im nejde o znicenie ukrainy, len odstavenie rezimu. ale hlavne si nechcu proti sebe obratit ostatne krajiny ktore stoja za nimi, ci uz aktivne alebo pasivne. takze tieto drobne stipance od komarov musia znasat aby z dlhodobeho hladiska mali cistu vyhru.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout