USA: Odvolání Dereka Chauvina, policisty, po jehož zákroku zemřel kriminálník George Floyd, bylo zamítnuto

USA: Odvolání Dereka Chauvina, policisty, po jehož zákroku zemřel kriminálník George Floyd, bylo zamítnuto

Smrt jednoho kriminálního narkomana způsobila nejen v USA, ale i v některých západoevropských zemích, v roce 2020 vlnu nepokojů.

I když mnohé důkazy hovoří o tom, že by George Floyd nejspíš zemřel i bez zásahu policisty, protože byl pod vlivem drog, podle rozsudku musí policista, který zasahoval, strávit ve vězení téměř celý zbytek života.

Obětí je tak v tomto případě spíš Derek Chauvin, který dostal nepřiměřeně dlouhý trest ve velmi sporném případě, který však byl využit pro ideologickou propagandu a šíření protibělošského rasismu.

Americký nejvyšší soud v pondělí zamítl odvolání bývalého policisty z Minneapolisu Dereka Chauvina, aby přehodnotil jeho odsouzení za vraždu druhého stupně při zabití George Floyda.

Soudci nekomentovali své rozhodnutí ponechat v platnosti rozhodnutí státního soudu, který potvrdil Chauvinovo odsouzení na 22 a půl roku vězení, informoval San Diego Union-Tribune.

V říjnu se právníci zastupující Chauvina odvolali k Nejvyššímu soudu, aby jeho případ přezkoumal. Toto odvolání bylo založeno na odmítnutí soudu v Minnesotě změnit místo konání procesu a oddělit porotu.

Chauvin tvrdil, že konání procesu v Minneapolis porušuje jeho právo na spravedlivý proces. Argumentoval tím, že to bylo kvůli rozsáhlému mediálnímu pokrytí před zahájením soudního řízení a potenciálním násilným protestům a nepokojům, pokud by byl shledán nevinným.

„Případ pana Chauvina ukazuje, jak hluboké obtíže mají soudy, aby v extrémních případech důsledně zajistily právo obžalovaného na nestrannou porotu,“ uvedli jeho právníci podle USA Today.

„To platilo zejména v tomto případě, kdy porotci sami měli zájem na tom, aby byl pan Chauvin shledán vinným, aby se vyhnuli dalším nepokojům v komunitě, ve které žili, a možné hrozbě fyzické újmy pro ně nebo jejich rodiny.“

25. května 2020 zemřel v policejní vazbě černoch George Floyd. Na videozáznamu je vidět, jak policista Derek Chauvin klečí na Floydově krku více než devět minut. To vedlo k rozsáhlým protestům po celých Spojených státech pod heslem „Black Lives Matter,“ které se zasazovaly proti policejní brutalitě.

V důsledku toho byl Chauvin odsouzen za neúmyslnou vraždu druhého stupně, vraždu třetího stupně a zabití druhého stupně.

Tucker Carlson prolomil mlžný mrak mainstreamových médií a zpochybnil narativ, že George Floyd byl zavražděn „rasistickým“ bílým policistou Derekem Chauvinem.

Během své nedávné show Tucker Carlson odhalil nové informace o soudních případech pocházejících z okresu Hennepin v Minnesotě. Ačkoli případ přímo nesouvisí s Floydem nebo Chauvinem, zahrnuje výpověď Amy Sweasyové, prokurátorky v této oblasti.

Amy Sweasyová, vrchní státní zástupkyně v okrese Hennepin, podala žalobu na svého bývalého šéfa Mikea Freemana kvůli údajné diskriminaci na základě pohlaví a odplatě.

V rámci tohoto právního úsilí vyšlo na světlo množství dokumentů a svědectví, které poskytují nefiltrovaný pohled na vnitřní fungování a tlaky, které formovaly ostře sledovaný případ proti Chauvinovi a jeho kolegům důstojníkům.

Stát urovnal žalobu na diskriminaci na základě pohlaví a souhlasil s tím, že Sweasyové, která v dubnu 2021 rezignovala, zaplatí 190 000 dolarů.

Patrick Lofton, asistent okresního prokurátora, který se Sweasyovou pracoval na případech policejního použití síly, výslovně popsal tlak, kterému byli prokurátoři vystaveni, aby vznesli obvinění. „Město hořelo,“ prohlásil a zdůraznil naléhavost okamžiku.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

8 thoughts on “USA: Odvolání Dereka Chauvina, policisty, po jehož zákroku zemřel kriminálník George Floyd, bylo zamítnuto

 1. Vladimír Weiss st. by si zaslúžil smrť za to, že vybavil moslimskej čiernej opici Karimovi Guédému slovenské občianstvo, aby nás mohol „reprezentovať“. /Veľká škoda,že sa nedostal do kádra Toga na MS 2006, pretože mal pôvod v tej krajine./ Bol Weissovým zverencom ešte na klubovej úrovni a ten z nepochopiteľných dôvodov na spomínanom občianstve pre jeho údajne výborné výkony trval. Aj teraz tam máme jedného špinavého, smradľavého, prašivého Indiána z Argentíny Vernona de Marca – dúfam,že budúcoročné ME vo futbale sa ani neuskutočnia,lebo Nemecko sa premení na nové Somálsko. Najhoršie ale je,že aj basketbalový zväz chce pre „našu“ ženskú repre získať budúci rok nejakú čiernu americkú opicu z geta, samozrejme bez znalostí jazyka a našich reálií. Svinstvo!

    1. bejt čobol je ještě horší než bejt cigán,cigáni maj aspoň nějakej charakter ale čobolové ne, ani ho nikdy neměli. to sou ukňouraný křesťanský vši
     homoděj Štefánik byla pěkná svině ale korunu tomu nasadil prasečkář fráter Tiso
     už se moc těším až na Slovensku zavlaje zelená vlajka islámu, to budou čobolové utíkat až se jim za prdelema bude prášit
     Allahu akbar!

     1. Ty ponozka v sandaloch s pivnym bachorom:DDD
      Kukaj sem chuju:
      https://www.reflex.cz/clanek/zajimavosti/113428/v-cesku-pribylo-mesit-i-muslimu-mame-se-stat-centrem-islamu-v-evrope.html
      Na Slovensku ziadna mesita, ani jedna. NULA! :)))
      Nie sme tak jebnuti ako pepici, co si o nich v Protektorate kazdy len nohy utieral. :DDD
      Vid vasi zidovsky prezidenti :DDD Havel 🙂 Najvacsia spitacka spodina, co vas zapredal jak klasicky zid :))
      To je aka hanba, ked v slovanskej krajine Protektorat Cechy ste mali zidov prezidentov :DDD Slava Tisovi 😉 To bol prezident, ten sa aj Hitlerovi vzoprel 😉 Na to ste vy pepicci nikdy nemali…

     2. Souhlasím s vámi. Jen bych upozornil, že Slováci nemůžou za to, že jsou zanedbaným maďarským kmenem. Pokud se s nimi bavíte, mají hromadu mindráků a s radostí je hází na druhé, jak je vidět i tady v diskuzi. Slováci se sice ohánějí hrdostí, ale oni žádnou hrdost nemají. Kde cítí prachy, tam jdou. Proč statisíce kusů slovenské verbeže vlezlo do naší krásné vlasti? Proč tomu není naopak?
      S Tisem jste mě pobavil, to byl skutečně všech ksindlů futrál. Typický dementní křesťan stejně jako jeho obdivovatelé. Ale co chcete od národa, který pije borovičku. To by snad ani prase nevzalo do huby.
      Musíte udělat vše pro to, aby Slovensko bylo co nejdříve islamizováno!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout