Kolik důkazů bude třeba ještě předložit, aby většinová masa pochopila, že se právě stává obětí největšího podvodu v dějinách lidstva?
Důsledky klimatické politiky budou nesmírně dalekosáhlé, zejména v případě, že se do plnění klimatické agendy jednotlivé země skutečně zapojí a včas od ní neodstoupí.
Informace, které jasně potvrzují, že zde není žádná klimatická krize či dokonce lidskou činností způsobené globální oteplování, jsou dostupné, ale na mainstreamu je neuvidíte.
Většinová masa si totiž musí myslet, že v budoucnu bude nutností měřit všem uhlíkovou stopu, a že placení uhlíkových daní je naprosto v pořádku.
Ve skutečnosti jsou uhlíkové daně zlegalizovanou krádeží. Pod falešnou záminkou se z firem i z občanů tahají neskutečné peníze.
Pokud tak je nyní nutné proti něčemu bojovat především, pak je to celý – pro Evropany zcela destruktivní – Green Deal.
Vzhledem k tomu, že Západ křečovitě oslabuje průmyslovou civilizaci tím, že se snaží eliminovat ropu, uhlí a zemní plyn jako zdroje energie, vědecký základ pro čistou nulu je založen spíše na „všeobecné shodě“ než na tvrdých datech.
Klimatologové nicméně znějí optimisticky, pokud jde o pokrok, kterého bylo dosaženo při ničení uhlíkové energetické základny společnosti.
Rýsující se ekonomické náklady spojené s cílem nulových čistých emisí vedou k určitému politickému tlaku. Nedávný osvobozující rozsudek poroty nad devíti vandaly z hnutí Extinction Rebellion nicméně ukazuje, že vášnivá víra v bezprostřední nebezpečí CO2 se neomezuje jen na klimatické šílence, ale prorůstá až do justice.
Klimatologie je složitá, ale klíčová otázka je jednoduchá. Zdá se, že klima se otepluje, ale jsme za to zodpovědní? Má hladina atmosférického oxidu uhličitého zásadní vliv na teplotu Země?
Populární zprávy o „klimatické nouzi“ jen zřídka uvádějí kvantitativní údaje. Přesto existují široce dostupné grafy, kterým může porozumět každý. Zde jsou tři grafy, které naznačují, že odpověď na otázku je „ne.“ Je pravděpodobné, že od určitého bodu má oxid uhličitý relativně malý vliv na teplotu planety.
Velmi dlouholetá historie
Tento graf je kontroverzní jednoduše proto, že odhady koncentrace CO2 a teploty před tím, než byly široce dostupné teploměry – tj. po celých 99,99 % historie Země – musí být odhadovány nepřímo, pomocí zástupných ukazatelů, jako jsou ledová jádra, letokruhy stromů a měření izotopů.
Pokud je tento graf globální teploty a koncentrace CO2 za posledních 600 milionů let přibližně platný, ukazuje dvě věci:
- Podle jednoho odborníka – a jak ukazuje bod zcela vpravo na grafu – je obsah oxidu uhličitého v atmosféře v dnešní době nejnižší v historii Země s výjimkou období těsně po vymírání na konci permu a velmi brzy ve fanerozoiku (tj. asi před 550 miliony let).
- Neexistuje žádná korelace mezi hladinou CO2 a globální teplotou: když je CO2 vysoký, teplota může být nízká a naopak.
Jisté je, že život obratlovců na Zemi vzkvétal při koncentracích CO2 mnohem vyšších, než jsou ty dnešní.
Dlouhodobý historický záznam
Korelace mezi CO2 a teplotou je mnohem jasnější v kratším časovém měřítku, 800 000 let, jako v následujícím grafu (který není vůbec kontroverzní). Graf ukazuje teplotu (červená čára) a čtyři odhady atmosférického CO2 ze studií EPICA Antarctic Ice Dome v časovém období 800 000 let.
Dva hlavní závěry, které lze z tohoto grafu vyvodit, jsou:
- V tomto časovém měřítku koncentrace CO2 a teplota silně korelují: CO2 a teplota stoupají a klesají společně.
- Nárůst CO2 však spolehlivě zaostává za nárůstem teploty, což ukazuje, že změny CO2 jsou způsobeny nárůstem teploty, nikoli naopak, jak tvrdí propagandisté. Důvod: Jak se oceány zahřívají, plyny, včetně CO2, jsou vylučovány, když se ochlazují, atmosférický CO2, je absorbován. Teplá voda pojme méně rozpuštěného plynu než chladná voda (většina planetárního CO2 je uložena v oceánech).
Nejjednodušším závěrem je, že velké změny atmosférického CO2 jsou způsobeny změnami planetární teploty, nikoli naopak.
Fyzika
Závěrečný graf pochází z nedávného dlouhého článku dvou fyziků, Williama Wijngaardena (York University, Toronto) a Williama Happera (Princeton). Článek se zabývá pouze základní fyzikou skleníkového efektu, vzhledem k fyzikálním vlastnostem vzduchu a hrstce skleníkových plynů s nízkou koncentrací (CO2, oxid dusný a metan), které obsahuje.
Modrá křivka ve tvaru zvonu ukazuje množství toku sluneční energie (na různých vlnových délkách, osa x) vyzařovaného do vesmíru ze Země bez atmosféry. (Většina je v infračervené oblasti asi 400-1000.)
Zelená čára je tok s atmosférou bez CO2, ale se všemi ostatními skleníkovými plyny v jejich standardních koncentracích. Černá čára je pro všechny skleníkové plyny, včetně CO2, v jejich standardních koncentracích.
Červená čára je pro dvojnásobek standardní koncentrace CO2 (400 až 800 ppm), ale se všemi ostatními skleníkovými plyny beze změny.
Při 400 ppm má CO2 skleníkový efekt: Vyzařovaná energie je snížena ve frekvenčním rozsahu 500-700. Zvýšení na 800 ppm však nemá téměř žádný další efekt – černé a červené čáry jsou téměř stejné.
Zdvojnásobení standardní koncentrace CO2 ze 400 na 800 ppm nemá téměř žádný dodatečný skleníkový efekt.
Závěr
Dohromady by tyto tři údaje měly v každém vyvolat pochybnosti o tom, že další zvyšování CO2 představuje nějakou hrozbu pro životní prostředí.
Země se možná otepluje, ale je nepravděpodobné, že by za to mohl CO2. Neexistuje téměř žádná šance, že by tyto změny byly životu nebezpečné, nebo dokonce (za předpokladu, že lidská činnost za ně pravděpodobně není zodpovědná), že oteplování bude pokračovat donekonečna.
Je čas přestat panikařit. Pojďme anulovat čistou nulu.
Je to přesně ta samá komedie, jako s covidem-19, který nikdo na světě nedokázal. Podle mustru s Covid-19 se to má i s CO2, který s oteplováním Země nemá nic společného.
Kamo, nebyl nalezen puvodni Coronavirus a nalezen nebude protoze je z americke laboratore, udava se z Wuhanu ale to je nejspise lez (i kdyz tam investovali z USA stovky uisic dolaru – pan Fauci), nebot nemoc se objevila soucasne v Cine a Iranu a o to urcite Cina zajem nemela. Pravdepodobnost, ze by Cina rozsirovala Coronavirus je mene nez 0.000025%, ze nekdo chtel rozsirit Coronavirus ma pravdepodobnost vice nez 0.999975%.
Na CVUT nam v roce 1959 rikal Prof. Dr. Bruha: “Studenti, v jednoduchosti je genialita.”
Pozdeji jsem vzdy tento vyrok opakoval.
Kdyz se rocne zvysuje obsah CO2 v atmosfere o 0.0005%, cemuz odpovida rocni zvyseni teploty o 0.002°C (na vypocet staci udaje z Wikipedie a znalost trojclenky), nemuze mit takove zvysovani zadny vliv na zmenu klimatu. Uvedene diagramy nerikaji nic jineho.
(A kdyz vidite obrazky nejakych diagramu s zikzak krivkami pokud mozno bez definice os “x a y” (specialita z Hopkinsovovy a Harward “university”, za coz by dostal autor kdysi na nasem gymnasiu kouli), muzete si byt jisti, ze autor nemel moc pary o matematicke statistice a neumel stanovit konfidenčni intervaly a character statistickeho vyberu).