Španělsko: Rekreanti jsou nuceni sdílet luxusní hotely s africkými ilegály

Španělsko: Rekreanti jsou nuceni sdílet luxusní hotely s africkými ilegály

Je to pár týdnů, co Kanárské ostrovy vyhlásily výjimečný stav, neboť rekordní invaze je zcela zaplavila africkými ilegály. Ostrovy již nápor nezvládají, i když jsou denně vypravována letadla plná Afričanů směřující přímo do pevninského Španělska.

Kanárské ostrovy nemají sezónu nijak omezenou, takže jsou permanentně zaplněny turisty. Africké ilegály tak byli nuceni dočasně ubytovávat kde se dá, protože i veškerá migrační centra na ostrovech byla přeplněna.

Někteří tak skončili v policejních garážích, kde dočasně přespávali na karimatkách. Tíživá situace se z Kanárských ostrovů postupně „přelila“ na pevninské Španělsko, kam jsou na základě instrukcí španělské vlády ilegálové pravidelně odesíláni.

Nicméně v pevninském Španělsku již hlavní sezóna skončila, takže hotely na pobřeží jsou zaplňovány Afričany – samozřejmě s plnou podporou socanské vlády.

Rekreanti, kteří si chtěli posezónní období užít v klidu a pohodě v poloprázdném luxusním hotelu, tak budou mít zcela neočekávané sousedy, se kterými budou nuceni sdílet veškeré společné prostory.

Rekreanti ve Španělsku se mohou kdykoli ocitnout v situaci, kdy budou sdílet své luxusní hotely s ilegálními africkými migranty poté, co několik hoteliérů dostalo od promigračních charitativních organizací nabídku na ubytování nově příchozích, kteří přiletěli na španělskou pevninu z přeplněných Kanárských ostrovů.

Podle vládních plánů jsou tisíce migrantů přepravovány ze španělského souostroví do Valencijské oblasti, aby pomohly zmírnit krizi, která zachvátila ostrovy.

Na Kanárských ostrovech bylo letos zjištěno více než 32 000 nelegálních přechodů ze západní Afriky, což překonalo rekordní roční počet 31 678 z roku 2006.

HOSBEC, asociace hotelů a cestovního ruchu se sídlem v Benidormu, sdělila španělským médiím, že několik hotelů bylo osloveno organizacemi  pro lidská práva, které jim nabídly návrhy na pronájem ubytování pro uprchlíky v nadcházejících týdnech.

Podle zpráv bylo hoteliérům nabídnuto 40 eur za noc za každého migranta, kterému poskytli ubytování.

Hotelová asociace kritizovala levicovou španělskou vládu za její rozhodnutí převážet migranty do oblasti bez jasného plánu nebo konzultace.

„Hosbec lituje, že jsme se nikdy předtím v žádné z krizí, kterým jsme čelili, necítili tak izolovaní a neinformovaní centrální vládou,“ uvádí se v prohlášení skupiny, které citují španělské digitální noviny ESdiario.

„Nebylo možné podniknout žádné kroky pro správnou koordinaci těchto recepcí a zaručit tak normální soužití v postižených turistických destinacích, přestože jsme se snažili kontaktovat neziskovky, na které byla správa ubytování a pobytů delegována,“ dodala asociace.

Sdružení tvrdilo, že komunikace mezi federální vládou a místními správami neexistovala.

Španělská média informovala, že hotely v Benidormu odmítly návrhy na ubytování migrantů, ale tvrdí, že HOSBEC uvedl, že byl informován o dalších prázdninových destinacích ve Valencijském společenství, kde hoteliéři souhlasili s přijímáním nově příchozích, z nichž některé již otevřely své dveře.

Afričané již byli ubytováni ve Valencii, Alicante, Castellónu a Gandii.

Vláda v Madridu nedávno oznámila svůj záměr přeměnit vojenská kasárna na španělské pevnině na nouzové ubytování pro migranty, ale předpokládá se, že v nich bude ubytováno pouze 3 000 lidí, což je méně než 10 procent letošních nově příchozích na Kanárské ostrovy.

Španělsko také jedná se senegalskou vládou, odkud pochází většina migrantů přijíždějících na ostrovy, o opatřeních, která by měla přijmout, aby odradila migranty od cesty do Evropy.

Na videu níže se můžete podívat na každodenní obrázek ze španělských pevninských letišť, kam denně přilétají davy „budoucích Evropanů“ z Kanárských ostrovů:

Některé španělské hotely dávno nabídky neziskovek přijaly a ilegály již ubytovávají:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

3 thoughts on “Španělsko: Rekreanti jsou nuceni sdílet luxusní hotely s africkými ilegály

  1. Bílý člověk jen tupě čumí na svoje vytěsňování a postupné nahrazování africkým obyvatelstvem. Vlastně on jenom nečumí, nýbrž tomu ještě aktivně pomáhá. Chtělo by se říci, to nevymyslíš…no vidíte, už to bylo vymyšleno 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout