San Francisco: 100% elektrický autobus Googlu nezvládl kopec, naboural při tom 9 aut (video)

San Francisco: 100% elektrický autobus Googlu nezvládl kopec, naboural při tom 9 aut (video)

Celý západní svět plánuje postupný přechod od fosilních paliv na elektromobilitu. Nejen EU, ale i USA si stanovily cíl, kdy do roku 2035 by mělo dojít k plné elektrifikaci dopravy.

To se však netýká pouze osobních automobilů, ale také autobusů či kamionů.

Jak se ovšem stále častěji ukazuje, tak zejména autobusy mají problémů víc než dost. Jak již bylo zjištěno, tak nemohou být používány v zimním období, ale ani v kopcovitém terénu.

To se nyní potvrdilo poté, co Google nakoupil elektrické autobusy pro provoz v pokrokovém americkém městě, které se také zavázalo k plnění cílů zelené agendy: San Franciscu.

Ambiciózní ponor společnosti Google do světa elektrické dopravy narazil na nečekanou překážku… Nebo spíš kopec.

Podle World Peace Exclusive se vychvalovaný „100% elektrický autobus“ vydal na ikonický kopcovitý terén San Francisca, jen aby v polovině cesty ztratil výkon, rozjel se náhle dozadu a proměnil se ve čtyřkolový pinball, který se při svém neúmyslném sjezdu srazil s celkem devíti vozidly.

Elektrický kolos je součástí flotily přibližně 140 luxusních autobusů společnosti Google, které se primárně používají k přepravě zaměstnanců společnosti Google z různých částí San Francisca, East Bay a dalších lokalit v oblasti Bay Area do sídla společnosti v Mountain View.

Incident vrhl světlo na potenciální problémy s pohonem velkých vozidel do proslulých strmých kopců města.

Když autobus ztratil výkon, začal couvat a vytvořil cestu mírné destrukce tím, že se srazil s devíti vozidly na cestě dolů, uvádí World Peace Exclusive.

Společnost Google se k incidentu oficiálně nevyjádřila a v tuto chvíli nejsou k dispozici žádné informace.

 

Městský dopravní úřad v San Franciscu (SFMTA) přijal v roce 2018 usnesení o přeměně svého vozového parku autobusů na 100% elektrický do roku 2035. Usnesení vyžaduje, aby SFMTA začala nakupovat 100% bateriové elektrické autobusy (BEB) od roku 2025.

Program SFMTA pro udržitelnost a klima vysvětluje, že hlavním cílem agentury je plně elektrický vozový park a uhlíkově neutrální San Francisco do roku 2040.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 4.8]

One thought on “San Francisco: 100% elektrický autobus Googlu nezvládl kopec, naboural při tom 9 aut (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout