Dokument láká Pákistánce na řecký ostrov: 500 eur měsíčně, dům a pozemek zdarma

Dokument láká Pákistánce na řecký ostrov: 500 eur měsíčně, dům a pozemek zdarma

Možná jste již před lety zaznamenali, že v některých zemích – nejčastěji v Itálii – občas nabízí velmi levné nemovitosti za symbolickou cenu pro ty, kdo mají zájem oživit vylidňované oblasti.

Tito zájemci se však musí být schopni o sebe sami postarat a nemovitost „na spadnutí“ za symbolickou cenu – často za pouhé 1 euro – si musí sami opravit, ale také musí být schopni si v místě najít práci, případně začít podnikat.

Nyní se objevila informace, která vyvolává dojem, že i jistý řecký ostrov se k něčemu podobnému chystá.

Ovšem mimo domu a pozemku, které byly nabídnuty zdarma, v televizní reportáži nabízí také pravidelné sociální dávky, což možná přivede do Řecka – a potažmo i do zbytku Evropy – tisíce muslimů.

Zveřejnění této informace v pákistánské televizi nejspíš nakonec způsobí další ohromný příval invaze – a to zřejmě jak Pákistánců, tak Afghánců, kterých jsou v Pákistánu miliony, ale aktuálně se jich tamní vláda snaží zbavit.

„500 eur každý měsíc, dům a pozemek v Řecku zcela zdarma. To je skvělá nabídka bydlení na starobylém, krásném ostrově,“ uvedla pákistánská televize.

Reportáž byla určená Pákistáncům, kteří by se rádi přestěhovali do Řecka s dávkami ve výši 500 eur každý měsíc – a k tomu by dostali  zdarma dům a pozemek na ostrově Antikythéra.

Samozřejmě jde o falešnou zprávu. Obec a metropole Kythira nikomu jen tak nevyplácí 500 eur a nerozdává pozemky a domy pro mladé lidi nebo rodiny, které se usadí na Antikythéře.

Tato zpráva však již několik dní koluje na sociálních sítích a také v pákistánských médiích, což místním úřadům způsobuje bolesti hlavy, přičemž starosta Kythiry, pan Efstratios Charchalakis, vysvětlil Proto Thema, že vše výše uvedené jsou falešné zprávy.

„Všechno to začalo před 6 až 7 lety, kdy se v určitém okamžiku v televizi objevil metropolita z Kythery a řekl, že bychom měli dát peníze těm, kteří přijedou, aby zůstali natrvalo na Antikythéře. Ale nic z toho, co bylo napsáno, není pravda,“ řekl.

Na stránce Řecko v urdštině, která informuje Pákistánce o různých problémech v Řecku, bylo zveřejněno video z reportáže, ve které bylo zmíněno, že v Řecku dávají měsíčně 500 eur, stejně jako dům a pozemek každému, kdo odejde žít natrvalo na Antikythéru.

Podobné zprávy, na které upozornil Proto Themu starosta Kythira, byly v posledních letech zveřejněny v mnoha zemích.

„Všiml jsem si, že čas od času se o této problematice znovu mluví, ale zdůrazňuji, že jde o fake news. To, co chceme a o co se snažíme, je najít způsob, jak zajistit, aby ostrov Antikythéra nebyl opuštěný.

V současné době je škola zavřená, zatímco v zimě je zde 20 obyvatel a v létě jich máme kolem 150. Chceme, aby přijely nějaké velké rodiny, ale musí se o sebe postarat, protože nebudou dotovány. A to se samozřejmě nestane zítra,“ upřesnil pan Charchalakis.

„Upřesňujeme tedy, že rodiny nyní nemohou žít na Antikythéře. Dokončení procesu schválení výstavby bytů může trvat až 2 nebo 3 roky. Nedotujeme nové obyvatele. Neposkytujeme pozemky ani parcely.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

One thought on “Dokument láká Pákistánce na řecký ostrov: 500 eur měsíčně, dům a pozemek zdarma

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout