USA: Stát Oregon nepožaduje od maturantů znalosti čtení ani matematiky

USA: Stát Oregon nepožaduje od maturantů znalosti čtení ani matematiky

Tedy – jednoduše řečeno – v Oregonu může získat střední vzdělání kdokoli, třeba i mentálně zaostalý.

Stát chce samozřejmě vyjít vstříc jistým menšinám, pro které by bylo složení zkoušek za podmínek, kdy by se požadovala znalost čtení či dokonce matematiky, příliš náročné.

Středoškoláci v jednom státě byli státními úředníky zbaveni odpovědnosti dokumentovat své znalosti matematiky, aby mohli odmaturovat.

A nemusí dokonce dokazovat ani znalosti čtení nebo psaní.

Ohromující svoboda pro všechny se rozvinula v Oregonu, kde státní rada pro vzdělávání jednomyslně rozhodla, že pauza v těchto „kontroverzních“ požadavcích na maturitu bude prodloužena nejméně do roku 2029, podle zprávy Oregon Live.

Hlasování nebralo v potaz přání oregonských voličů, kteří předložili desítky veřejných připomínek požadujících, aby byly standardy obnoveny.

Požadavky byly původně zrušeny v rámci státních programů pro řešení COVID-19.

Úředníci ministerstva školství tvrdili, že „dokumentování znalostí, například prostřednictvím standardizovaného testu nebo jinými způsoby, bylo škodlivou překážkou pro historicky marginalizované studenty, zneužitím státních testů a nepromítlo se do smysluplného zlepšení úspěšnosti studentů po střední škole,“ vysvětluje zpráva.

Tento krok přichází v době, kdy stále více korporací po celé Americe odstraňuje požadavek, aby uchazeči o zaměstnání měli vysokoškolské vzdělání, což je krok, který může v určitém okamžiku vést k rozšíření i na středoškolské diplomy.

Členka správní rady Vicky Lopez Sanchezová řekla, že hodnocení nebyla pozastavena, ale rada pozastavila „nevhodné použití toho, jak byla tato hodnocení používána.“

Stát má stále požadavky na absolventy, které zahrnují určitý počet kreditů a dokončení plánu, který mapuje, jak studenti zamýšlejí dosáhnout svých cílů.

Guvernérka Kate Brownová požadavky zmrazila a ministerstvo zahraničí navrhlo, aby byla tato hodnocení natrvalo zrušena. Zákonodárci na tento požadavek zatím nereagovali.

Kritici tohoto kroku upozorňují na to, že na státní školství se nyní bude pohlížet jako na méně kvalitní.

K uvedenému již jen dodávám, že také mnohé univerzity přijímají „kvótově“ – a bez přijímaček, které by potvrdily patřičné znalosti.

Někteří negramotní studenti tak mohou v pohodě projít nejen střední školou, ale i univerzitou, neboť v rámci politické korektnosti a „antirasismu“ se výrazně snižují požadavky na všech stupních škol…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 17 Průměrně: 5]

3 thoughts on “USA: Stát Oregon nepožaduje od maturantů znalosti čtení ani matematiky

  1. Pokud chce někdo v USA vzdělání, musí si platit soukromou školu. Jejich veřejné školství je jen odkladiště dětí. Chudí právo na vzdělání většinou nemají, s výjimkami stipendijních programů, na které většina lidí nedosáhne. Zároveň je nutné udržet svět v přesvědčení o tom, že jejich kapitalismus dokáže vzdělávat i široké masy. Je tedy logické, že maturitní zkouška nebude vyžadovat znalosti. Ty jsou v USA jen pro lepší (bohaté) lidi. USA pak nemá dost vzdělaných lidí a musí parazitovat a přetahovat je z ostatních států. Takže vlastně parazitují na celé Evropě, které přetahují nejvzdělanější lidi. Evropa zase přetahuje inženýry z Afriky.

  2. Sám prezident USA /“zvolený“ v sfalšovaných voľbách/ George Bush ml. sa v podstate tiež nikdy nenaučil čítať ani písať, odmalička slopal ako dúha a aj tie najjednoduchšie slová nezrozumiteľne komolil… o jeho zločinoch proti ľudskosti sa už tiež popísalo veľa a nečudujem sa Eminemovi, že si ho v pár textoch poriadne podal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout