Uhlíkové pasy jsou další dystopickou hrozbou

Uhlíkové pasy jsou další dystopickou hrozbou

V mnoha evropských zemích již probíhají testy měření uhlíkové stopy formou systému sociálních kreditů. Jisté je, že podobné testy mají skrytý důvod: najít nejlepší způsob jak tento systém začlenit do digitální identity propojené s CBDC.

Už více než rok probíhají tyto pilotní programy v různé formě například v Itálii (Řím, Bologna), Německu (Bavorsko), Rakousku (Vídeň), Nizozemsku či Švédsku (v posledních dvou zmíněných jde o sledování uhlíkové stopy bankou), ale také mimo EU – například ve Velké Británii nebo Austrálii.

EU plánuje platby uhlíkových kreditů nejen firmami, ale také jednotlivci, již brzy je budou platit formou daňové přirážky (pohonné hmoty, daň z nemovitosti) například majitelé automobilů na fosilní paliva či nemovitostí.

Postupně se bude měřit kompletní uhlíková stopa, což bude znamenat sledování pohybu každého občana 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Uhlíkové pasy by pak měly být – podobně jako například pasy očkovací – automatickou součástí digitální identity (ID).

Agenda digitálních ID je již na obzoru. To ale ještě není vše. 

Dalším velkým návrhem jsou digitální uhlíkové pasy.

Cestovatelští nadšenci po celém světě by mohli brzy čelit drastické změně ve způsobu, jakým se budou prokazovat při cestách přes hranice, protože údajné člověkem způsobené globální oteplování spouští zavedení uhlíkových pasů, které by mohly omezit  touhu lidí cestovat, uvedl Intrepid Travel v nedávné zprávě .

Zpráva tato omezení nazývá „Personal Carbon Allowances“ a navrhuje, že budou sloužit jako determinanty, které budou jednotlivce nutit plnit globální uhlíkový rozpočet.

Vzhledem k očekávaným omezením každoročního cestování do roku 2040 mohou být cestovatelé nuceni vzdát se privilegií rozšiřování obzorů, které jim moderní cestovní ruch běžně nabízí.

Zpráva, vytvořená ve spolupráci s futurologickým výzkumným institutem The Future Laboratory, zdůrazňuje dopad změny klimatu na oblíbené letní destinace, jako je Řecko a Mallorca, které jsou  považovány za příliš horké.

Zavedení uhlíkových pasů by mohlo vyvolat vážné obavy ohledně rozsahu sledování jednotlivých pohybů a chování.

Mohla by tato opatření sloužit jako předstupeň komplexního monitorování, které sleduje uhlíkovou stopu jednotlivců?

Jak se vlády a společnosti snaží vypořádat se s klimatickou agendou, hranice mezi běžnými opatřeními a narušením soukromí se stírá.

Opatření, která se maskují jako nutné zlo pro obecné dobro, ve skutečnosti slouží k tomu, aby porušovala svobodu a soukromí jednotlivce.

Toto opatření nám navíc ukazuje, jak je celá agenda provázaná. Uhlíkové pasy jsou klimaalarmistický počin, který má být svým napojením na ID integrován do plánované digitální diktatury…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 18 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Uhlíkové pasy jsou další dystopickou hrozbou

 1. „Postupně se bude měřit kompletní uhlíková stopa, což bude znamenat sledování pohybu každého občana 24 hodin denně 7 dní v týdnu.“

  Společnosti jako Google už vás dnes sledují nepřetržitě, pokud třeba jen vlastníte mobilní telefon. Veškerou činnost na internetu zaznamenávají operátoři, mohou sledovat vaši polohu. Několikrát byly dokonce skandály s tím, že se zaznamenávají bez povolení hovory, s kým mluvíte zaznamenávají automaticky. Sociální sítě a mnohé další věci na tom, že vás co nejvíce sledují vydělávají běžně a díky tomu mnohé z nich tvoří největší firmy světa. Na mnohých pracovištích hlídají zaměstnance kamery. Existují případy kdy soukromé firmy vyrábějící vysavače šmírovali a jejich výrobky odesílali přes internet informace o velikosti bytů a další věci které mohli změřit a zjisti. Jistě, šmírování kvůli uhlíkové stopě není nic příjemného, ale je to jen jedno z mnoha. V dnešní (zvrácené?) době je to zkrátka naprosto normální. Pokud se nenecháte šmírovat, tak pro vás bude velmi těžké přežít. Byla jen otázka času, než soukromé firmy začnou lidi šmírovat prostřednictvím státu a zákonů – koneckonců poptávku tak upravují téměř neustále už dlouho. Na šmírování lze vydělávat a tak se to prostě dělat bude (i když většina na tom prodělá). Pokud pro to existuje poptávka, vytvoří se i nabídka. To je kapitalismus. Vládnou ti, kdo mají peníze a mohou si dělat co chtějí.

  1. at jdou do prdele mluvi o Demokracii a jen lidi vykořistuji vymyšleji nesmysli a dělaji všechno proto aby nám život jen znepřijemnovali

 2. Za poslednich 200 let se zvysil obsah CO2 (pravdepodobne v dusledku lidske cinnosti) v atmosfere o 0.01% z 0.03% na 0.04%, t.j. rocne o 0.01% / 200 = 0.0005%. Linearnimu rocnimu pribytku CO2 o 0.0005% odpovida rocni zvysenii teploty o 100 * 0.0005 / 21 = 0.0024°C. (Vse za predpokladu, ze prumerena teplota zemske atmosfery klesla ze 100°C (pri vzniku rostlin pred milliony lety) na 15°C (dnes) a tez za predpokladu, ze CO2 skutecne je hlavni duvod zvysvani teploty. Atmosfera ma dnes ca. 21% O2, ktery vznikl premenou CO2 na O2 fotosyntesou rostlin; stejne, jak se deje dodnes).

  Pro logicky myslici mozek je jasne, ze rocni zvyseni CO2 o 0.0005% a tomu odpovidajici pribytku teploty o 0.0024°C za rok zadne podstatne kratkodobe zvysovani teploty povrchu Zeme nemuze zavinit.

  Prosim rozsirujte vsude tuto skutecnost. (Co si myslim ja o zelenych si kazdy muze predstavit. Pred nekolika tydny jsem dal odpovidajici otazky jedne zene, co delala doktorat o klimatu ve Svedsku; nevedela nic, ani kolik je CO2 v atmosfere, ale stal jsem se velice neoblibeny).

 3. Průměrně inteligentní člověk už ví “ odkud vane vítr se všemi prasárny”. Jenom totální zabedněnec poslouchající denně TV stále nic netuší o co tady za poslední dva roky jde. Tady je každá rada drahá a tito zabedněnci by si měli ochutnat alespoň některou z chystaných “ dobrot” jako bankovní identita, CBCD, chytrá města, uhlíková daň, elektroauto, Covid pas, případně něco v podobné kvalitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout