Na nátlak opozice Nizozemsko zamítlo stávající znění změn Mezinárodních zdravotních předpisů WHO

Na nátlak opozice Nizozemsko zamítlo stávající znění změn Mezinárodních zdravotních předpisů WHO

Konečně dobrá zpráva v té záplavě zpráv špatných.

Včera jste si zde mohli přečíst velmi zajímavou informaci o tom, že v případě, že se některé země vůči změnám MZP vymezí, bude WHO nucena celé schválení dále odložit, což by vedlo v podstatě k tomu, že by začaly platit o rok později, než bylo v plánu, tedy v roce 2026.

První země, kde se již vládní koalice chystala změny MZP schválit, ale byla na poslední chvíli zastavena opozicí, je Nizozemsko.

Proč vláda takto pozitivně reagovala na výzvu opozice, můžeme jen hádat.

Předpokládám, že tak vládní politici učinili ze dvou důvodů: jednak kvůli nadcházejícím volbám ve snaze nepoškodit si reputaci u voličů a druhým důvodem by mohl být chystaný soud s některými končícími vládními představiteli, který je plánován na konec listopadu.

Nizozemská vláda chtěla rychle a mlčky schválit prováděcí smlouvu, kterou se mění Mezinárodní zdravotnické předpisy WHO. Novelizované zdravotní předpisy, které jsou závazné, by měly vstoupit v platnost 31. května příštího roku.

Fórum pro demokracii tomu učinilo přítrž tím, že si vynutilo debatu o této otázce.

Poslanec Pepijn van Houwelingen (FVD) již dříve vysvětlil, že změna zdravotních předpisů znamená, že WHO bude mít více pravomocí a že členské státy, včetně Nizozemska, budou mít méně pravomocí.

„Jsme zásadně proti,“ zdůraznil Van Houwelingen.

Vláda už s tím souhlasila. Bývalý ministr Hoekstra napsal: „Mám tu čest vás informovat, že vláda má v úmyslu souhlasit s prováděcí smlouvou.“

Z podnětu FVD byl zrušen první dodatek ke smlouvě WHO. Ve středu se Van Houwelingen od ministerstva zdravotnictví, sociálních věcí a sportu dozvěděl, že Nizozemsko nyní informovalo WHO, že s tím (prozatím) nesouhlasí.

„Dobré zprávy!“

V dopise, který vyvrátil dodatek ke smlouvě WHO, Van Houwelingen a dalších 29 poslanců píší, že požadují, aby změny Mezinárodních zdravotnických předpisů přijaté 194 členy WHO dne 28. května 2022, byly předloženy komoře k výslovnému schválení.

FVD získala podporu od PVV, strany Wybrena van Hagy, SGP a BBB.

Van Houwelingen se setkává s mnoha pozitivními reakcemi. Remco Roelofs (FVD) píše v parlamentu Overijssel: „Jsou to opravdu důležité otázky. Děkuji vám, že jste si to nenechali proklouznout mezi prsty.“

Socioložka Laurens Buijsová dodává: „Vynikající opoziční práce.“

Tolik dobré zprávy z Nizozemska. Otázka pouze je, jak se k tomu postaví EU, která se určila za „jediného vyjednávače“ v rámci všech 27 členských zemí.

Předpokládám, že Nizozemsko nezůstane v tomto směru nijak osamoceno a výtku pošlou i další země. Může jít o kteroukoli ze 194 členských zemí WHO…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 28 Průměrně: 4.6]

6 thoughts on “Na nátlak opozice Nizozemsko zamítlo stávající znění změn Mezinárodních zdravotních předpisů WHO

  1. Uz jen z obrazu je zrejme, jake stado idiotu s nahubky WHO je. Coronavirus (i chripkovy virus a jine, viz WIKIPEDIA) ma prumer ca. 80-100 nm, mrizka nahubku PP2 ma odstup vlaken 750 nm, PP3 650 nm. Tedrosi, vodborniku Ph.D kolik viru muze projit nahubky vedle sebe („drzice se za rucky“)? ( Ph.D je americky online titul za 25 000$ a vice na privatnich „universitach“, jak mi bylo snad konkretne vysvetleno.)

    1. Virus v překladu znamená jed. Nikdo na světě ho nedokázal, nevyfotografoval, nikde nepostupovali podle Kochových postulátů. Do pekla s WHO.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout