Douglas Macgregor s Tuckerem Carlsonem tentokrát o válce s Íránem (video)

Douglas Macgregor s Tuckerem Carlsonem tentokrát o válce s Íránem (video)

Jistě jste již viděli bezpočet analýz situace na Ukrajině z úst plukovníka Macgregora. Jeho videa byla zcela proti mainstreamovému narativu, který byl (a stále je) velmi jenodtný.

Pohledy na situaci na Blízkém východě jsou oproti tomu velmi různorodé, přičemž jednotu v této otázce nenajdete jak v alternativních médiích, tak dokonce ani v rámci západního mainstreamu.

Tentokrát se rozhovor zaměřil zejména na možnou hrozbu vyprovokování války s další jadernou velmocí: Íránem.

Tucker Carlson se sešel s plukovníkem Douglasem Macgregorem, který nastínil znepokojivý scénář, ve kterém by Spojené státy mohly být rychle zataženy do přímého konfliktu s Íránem, Ruskem a Čínou kvůli očekávané reakci Izraele na útok Hamásu ze 7. října.

Carlson začal upozorněním na slova jestřába Lindseyho Grahama, který prohlásil:

„… pokud Hizballáh, který je zástupcem Íránu, zahájí masivní útok na Izrael, považuji to za hrozbu existenciální povahy pro stát Izrael.

Předložím v Senátu Spojených států rezoluci, která umožní vojenskou akci Spojených států ve spolupráci s Izraelem s cílem vyřadit Írán z ropného byznysu.“

Carlson se pak ptá: „Co by tedy znamenala válka s Íránem? No, těžko říct, protože prakticky nikdo, kdo o tom mluví na veřejnosti, nepracuje z hlubokého zájmu o americké zájmy. Je to pro nás dobré, nebo ne?

Macgregor varuje, že pokud – jak navrhuje senátor Graham – začnou USA bombardovat kritickou infrastrukturu v Íránu,  „destrukce by byla totální, protože Írán by se zaměřil na všechny základny, které máme v Iráku a Sýrii – s asi 1000 Američany – by byly cílem… A tentokrát přesně.

Podle Macgregora „vyvoleným cílem,“ budeme-li pokračovat v této cestě, „je Armagedon“ a důsledky (o nichž zřejmě nikdo neuvažuje) pro Spojené státy, Evropu a Blízký východ budou vážné. Například:

„Jen z ekonomického hlediska prochází Hormuzským průlivem každý měsíc asi 20 % světové ropy – pravděpodobně 25 % zkapalněného zemního plynu, a to mluvíte o uzavření 2 až 3 milionů barelů ropy denně z Íránu.

„Víte, celý tento region je zapojen do války. To není íránský monopol ani v nejbujnější fantazii,“ pokračoval.

Oba také diskutovali o tom, že jednou z hlavních výzev při úvahách o válce s Íránem je nepředvídatelná povaha takových konfliktů. Ekonomické sankce, které byly po léta oblíbenou strategií, nedokázaly ochromit íránské vojenské kapacity. Když do hry vstoupí vojenská síla, vynoří se celá řada nových neznámých.

Americká armáda v současné podobě nemusí být na takový konflikt adekvátně připravena – zejména pokud má nepřítel nové zbraňové systémy a schopnosti.

„Měli jsme luxus sedět kolem předsunutých operačních základen a útočit na protivníky, kteří byli vyzbrojeni AK-47 a sem tam odpálili rakety. Šlo o velmi, velmi nízké intenzity boje,“ řekl s odkazem na typy střetnutí, na které si americká armáda zvykla.

Jaderná divoká karta?

Podle Macgregora: „Toto je špičková, konvenční válka, na kterou se díváme, s potenciálem stát se jadernou – což si samozřejmě nemyslím, že my nebo Rusové chceme, aby se stalo, ale máme divokou kartu v Izraeli. Mají jaderný potenciál.“

„Nevíme, co je to za nástražný drát, aby mohli použít takovou zbraň. V tu chvíli budou samozřejmě všechny sázky pryč a myslím, že většina světa by se obrátila proti Izraeli. Právě teď se musí obávat muslimského světa proti nim,“ pokračoval a vysvětlil, že tím, že se soustředí na Hamás a Hizballáh jako na bezprostřední hrozby, jsou širší důsledky zastřeny.

Například útok na městské prostředí, jako je Gaza, je spojen s vysokým rizikem civilních obětí – jejichž následky by byly katastrofální, a to jak morálně, tak strategicky.

„Hizballáh má v Mexiku velmi rozsáhlou operaci,“ říká Macgregor. „Není pochyb o tom, že ve Spojených státech je mnoho, mnoho agentů Hizballáhu. Můžeme si jen představovat, jaké potíže by mohli způsobit.“

Uprostřed toho všeho vyvstává otázka: Jak válka s Íránem ovlivní americkou domácí politiku? Historie ukazuje, že válka je často používána k potlačování disentu, ale v dnešním propojeném světě může cenzura zajít jen do určité míry.

Veřejné mínění, které bylo zpočátku nakloněno násilí proti Hamásu, může slábnout, protože konflikt eskaluje a média zaplavují obrazy destrukce.

„Ale myslím, že nejdůležitější je, aby Američané pochopili, že pokud zaútočíme na Írán na základě údajné ochoty Hizballáhu zaútočit na Izrael, pokud se Izrael dostane do skutečné přestřelky s Hizballáhem, budou mít největší ozbrojené síly v regionu.“

Níže můžete shlédnout celý rozhovor:

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 4.9]

One thought on “Douglas Macgregor s Tuckerem Carlsonem tentokrát o válce s Íránem (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout