Dostáváme se do závěrečné fáze největší dluhové spirály v historii lidstva

Dostáváme se do závěrečné fáze největší dluhové spirály v historii lidstva

Nejzadluženější země světa, jejíž bohatství bylo dlouho založeno na petrodolaru, nekonečných válkách a tištění bezcenných papírků, se dostala do situace, kdy se nejspíš již naplno projeví nejen rekordně vysoké zadlužení, ale také dedolarizace nemalé části světa.

Avšak USA nejsou jedinou zemí, která má v podstatě nesplatitelné dluhy. Takových zemí je  zejména v Evropě víc – a zdá se, že cílem této řízené destrukce ekonomik, která byla značně urychlena falešnou plandemií, je zavedení digitální programovatelné měny.

Znehodnocené měny budou zřejmě během relativně krátké doby přeměněny na CBDC a hotovost mezitím zmizí.

Analýza amerického ekonoma se již nad tímto pravděpodobným cílem destrukce finančního systému nezamýšlí, nicméně probírá situaci, ve které se aktuálně nachází všechny země, které již dlouhodobě žijí na dluh.

Dále již analýza ekonomické situace od amerického ekonoma Michaela Snydera, který si uvědomuje, že drtivá většina lidí  vůbec netuší, v jak tíživé situaci se země nachází. V analýze se samozřejmě věnuje hlavně USA:


Dosáhli jsme závěrečné fáze největší dluhové spirály v historii lidstva

Na začátku června byl náš státní dluh 31 467 639 287 894,39 USD. Dnes vzrostl na 33 442 148 619 617,43 USD. To znamená, že jsme za pouhé tři měsíce přidali téměř 2 biliony dolarů ke státnímu dluhu. 

Je to největší dluh v celé historii naší planety a nikdy nebude splacen. Naše dluhová spirála dosáhla konečné fáze a vše, co nyní můžeme udělat, je prodlužovat utrpení. 

Pokud se budeme i nadále exponenciálně více zadlužovat, možná se nám podaří prodloužit náš zdánlivě nekonečný večírek o nějakou dobu déle. Zničili jsme světlou budoucnost, kterou naše děti a vnoučata měly mít už dávno, takže je vlastně jedno, co teď uděláme.

To, co nám naši politici dělají, je skutečně zločin proti lidskosti.

A to nemluvím jen o Spojených státech. Politici po celém světě se oddávali největším dluhovým orgiím v historii lidstva a několik let se zdálo, že jim to projde.

Nyní ale úrokové sazby rostou a na dluhopisových trzích panují velké otřesy. Následující je ze CNN…

Kolaps státních dluhopisů po celém světě posunul náklady dluhu některých zemí na úroveň, která nebyla zaznamenána za více než deset let. To je špatná zpráva pro zadlužené vlády, ale také pro peněženky milionů hypotečních dlužníků, akciových investorů a korporací.

Výprodej byl podpořen očekáváním investorů, že hlavní světové centrální banky budou držet úrokové sazby vysoké déle, aby srazily inflaci na své cíle.

Funguje to takto: Vlády, které chtějí získat peníze na veřejné služby a investice, vydávají dluhopisy. Dluhopis poskytuje způsob, jak si půjčit peníze od investorů na stanovenou dobu, s povinností pravidelně platit úroky.

V posledních týdnech výnosy dluhopisů dosáhly velmi znepokojivých úrovní.

Pokud to bude pokračovat, vlády po celém světě budou brzy čelit obrovským problémům…

Když oficiální úrokové sazby rostou, zvyšují se také očekávání investorů ohledně výnosů dluhopisů, známých jako výnosy. To přiměje investory k prodeji dluhopisů, které aktuálně drží, a nákupu nově emitovaných dluhopisů, které nabízejí vyšší úrokové platby. 

Při prodeji dluhopisů jejich cena klesá. Stručně řečeno, když výnosy rostou, ceny dluhopisů klesají.

A výnosy jednoznačně vzrostly: Výnos 30letých amerických vládních dluhopisů, známých také jako Treasuries, v úterý poprvé od roku 2007 vzrostl na 5 %. 

V Británii vzrostl tento týden také výnos 30letých dluhopisů na 5 %, což je nejvyšší úroveň za více než dvě desetiletí.

Výnosy dlouhodobých německých dluhopisů se vrátily na úroveň naposledy zaznamenanou v předvečer dluhové krize eura v roce 2011. Výnosy italských 10letých dluhopisů ve středu vzrostly na 5 %, což je nejvíce od roku 2012, kdy byla krize v plném proudu.

Teď už z toho nepořádku není cesta ven.

Kdybychom se od začátku chovali zodpovědně, výsledek by byl úplně jiný.

Ale v tuto chvíli je náš osud téměř zpečetěn.

Naši politici samozřejmě nikdy neměli v úmyslu změnit kurz. Ve skutečnosti dál utrácejí peníze jako opilí námořníci.

Americká vláda nedávno přidala ke státnímu dluhu 275 miliard dolarů za jediný den…

Celkový dluh USA je nyní 33,442 bilionů dolarů, před pouhými 2 týdny dosáhl 33 bilionů dolarů a jeho tempo se zvyšuje o 1 bilion dolarů za 1 měsíc.

Co ještě více frustrující, je to, že peníze se ani nevynakládají efektivně.

A v mnoha případech se plýtvá na extrémně nepodstatné věci…

Federální úředníci čelili kritice za to, že během pandemie, kdy téměř všichni zaměstnanci pracovali z domova, utratili 3,3 miliardy dolarů za luxusní kancelářský nábytek.

Ohromné ​​výdaje americké vlády zahrnovaly téměř 250 000 dolarů za piknikové stoly na solární pohon pro CDC a 120 000 dolarů za luxusní kožená křesla Ethan Allen.

Půjčujeme si a utrácíme peníze exponenciálním tempem a všichni víme, jak to skončí.

Skončí to tím, že americký dolar bude mít o něco větší hodnotu než toaletní papír.

To je bod, který autor Robert Kiyosaki velmi výmluvně vyslovil během nedávného rozhovoru…

Robert Kiyosaki, slavný autor fenomenální knihy o osobních financích „Bohatý táta, chudý táta,“ se podělil o své názory na to, jak se odpoutat od fiat měny v těchto děsivých časech rozbitého bankovního systému. Podle jeho názoru dolar ztrácí kupní sílu a v nepříliš vzdálené budoucnosti bude mít o něco větší cenu než „toaletní papír.“

Během svého vystoupení v nedávné epizodě Decentralize.TV, kterou moderovali Mike Adams a Todd Pitner, Kiyosaki poukázal na to, jak nedostatek finanční gramotnosti ve Spojených státech brání lidem a dokonce i administrativě prezidenta Joe Bidena vyrovnat se se současným hospodářským poklesem. 

„Právě nedávno byl znovu zvýšen dluhový strop… A protože v našich školách neexistuje žádné finanční vzdělání, žádná koncepce bonity, náš dluh se zvýšil o 1,8 bilionu dolarů. Ratingové agentury Fitch Rating Services snížily hodnocení Spojených států, přičemž jejich úvěrový rating klesl z AAA na AA-plus. Jsme na kolizním kurzu směrem ke katastrofě.“

To je pravda.

Jsme skutečně na „kolizní cestě“ ke katastrofě, ale většina Američanů si neuvědomuje, co se děje.

Zdá se, že většina Američanů věří, že za všechny půjčky a výdaje, které jsme udělali, nikdy nebudou mít žádné vážné důsledky.

A to proto, že většina Američanů nerozumí základům ekonomie.

Pokud váš dluh po dlouhou dobu narůstá mnohem rychleji než váš příjem, vždy to způsobí bolest.

Pokaždé.

Pokud jste se někdy přistihli, že se topíte v dluzích, přesně víte, o čem mluvím.

Nyní se celá naše země topí v dluzích a naši politici k tomuto dluhu přidávají každý měsíc stovky miliard.

Tohle neskončí dobře a to by mělo být každému jasné.

V tuto chvíli se naši politici ze všech sil snaží udržet dluhovou spirálu v chodu, ale hodiny běží a čas rychle utíká…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 20 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Dostáváme se do závěrečné fáze největší dluhové spirály v historii lidstva

 1. Zadna zeme na svete si nemuze dlouhodobe vydrzovat blahobytne zijici parazity a kriminalniky. Kolik penez stoji nikdy nepracujici, nevzdelani a nevzdelateni cernosi, co jeste navic se bavi tim, ze pachaji kriminalitu vseho druhu? Prichazi to, co prijit muselo. Vitezstvi Severu proti Jihu prineslo stejne nasledky jako utok na Zimni palac.

  1. Kolik penez stoji nikdy nepracujici, nevzdelani a nevzdelateni cernosi, co jeste navic se bavi tim, ze pachaji kriminalitu vseho druhu?

   Stojí nás opravdu hodně a něco se s tím dělat musí. Ale nesmíme zapomínat ani na druhou stranu mince. Chudí nás ani zdaleka nestojí tolik jako bohatí na které pracujeme a kteří zdaleka nejsou tak užiteční a nenahraditelní, jak se nám namlouvá – i když si mnozí z nich vysoký příjem zaslouží, většina z nich zdaleka ne tak vysoký jaký má. Takže je potřeba to brát z jedné vody na čisto. Mimochodem víte, že například většina Řeckého dluhu vznikla tak, že se v krizi zachraňovali podnikatelé? A víte kolik dali USA bankám, aby je zachránili v krizi v roce 2008 (i když některé nechali krachovat)? A kolik je stojí zbytečné zbrojení, aby soukromníci mohli vydělávat?

   https://a2larm.cz/2014/08/neviditelna-ruka-statu/

 2. Nakonec měl pravdu všemi nenáviděný Jiří Paroubek, když říkal, že dluhy se neplatí. Přesně tak to nakonec dopadne. Vytvoří se nesplatitelné dluhy které uvrhnou státy do otroctví majitelů kapitálu a toto otroctví bude fungovat tak dlouho, dokud lidé neřeknou, že na dluhy kašlou a platit je nebudou. Ono to zotročení fungovalo u lidí, protože když vytvoříte společnost, kde lidé musí do konce života platit dluhy jako hypotéku nebo půjčku na školné, lze je lépe ovládat. Jenže to funguje jen proto, že stát dohlíží na to, aby se dluhy platili. Jenže na státy už nikdo nedohlíží, nebo je to dohled, který je v podstatě nevymahatelný, takže to bude zajímavé. Jen je otázka, kdy to širší veřejnosti dojde. A to, že se dluh musí platit vždy je nesmysl – ten kdo půjčuje podstupuje riziko. Čím větší riziko, tím větší úrok. Za to riziko jsou věřitelé placeni, a velmi dobře. A pokud existují rizika, které si neuvědomovali, jako například vzpoura nebo zvolení někoho, kdo dluhy zruší, pak prostě investovali špatně a je to jejich problém.

  Dalším problémem je, že chudé už více zdanit nemůžete, protože už tak mají málo, a bohatí, kteří na tom vydělávají se více zdanit nenechají. Jedinou možností je pak stále větší dluh. Takže vždy bylo jen otázkou času, kdy to krachne. Jen si to mnozí lidé nechtěli připustit. Ale bude to pěkná rána.

  1. bude to přesně takhle ty dluhy nám odpusti ale bude to za zbaveni svobody majetku a vlastnictví to je učel The Great Reset + člověk zavysli na nepodminěnem přijmu tedy na vládě ale jakmile budeš odpurce režimu, politiky, Green Dealu, masové migrace, islamizace, LGBT, povinného očkovani, nošeni náhubku, tak vám nedovoli nic a ještě vám všechno seberou byt kde žijete vaše věci a dostane je ten poslušny systemu tak to bude nebudeš nic vlastnit a budeš štastný Klaus Schwab to bere doslovně uvidite jak velka skupina lidi bude uplatna systemu natolik aby si i ten čip vzali

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout