Cíle vnitřního rozvoje: Jak vymývat lidem mozky v souladu s cíli Agendy 2030 (video)

Cíle vnitřního rozvoje: Jak vymývat lidem mozky v souladu s cíli Agendy 2030 (video)

Aby bylo možné cíle Agendy 2030 úspěšně plnit, je především potřeba mít patřičně „poučené“ široké masy lidí. Jen takovým vymýváním mozků ve velkém je možné zajistit, aby většina lidí s globalistickou agendou souhlasila.

Tato indoktrinace je o to důležitější, že na druhé straně se objevuje stále více hlasů, které potvrzují, že jde o agendu ničivou, navíc založenou na lžích a manipulacích.

Jak si tedy globalisté zajistí, že bude co nejvíc lidí správně „poučeno“? Mimo vždy ochotných mainstreamových médií pomáhají i profesionální „vymývárny mozků“ – třeba v režii jednoho z členů genocidního Římského klubu….

Projekt Inner Development Goals (Interní rozvojové cíle) pracuje na identifikaci, propagaci a podpoře rozvoje relevantních dovedností, schopností a kvalit pro vnitřní růst prostřednictvím vědomě podporujících organizací, společností a institucí s cílem lépe řešit globální výzvy.

Koncept „Interní rozvojové cíle“ pochází od švédského sociálního podnikatele Thomase Björkmana a jeho „Ekskäret Foundation.“ Björkman je bývalý investiční bankéř (bývalý předseda „EFG Investment Bank“), který se stal zeleným vizionářem. 

Ekskäret založil v roce 2008 s cílem „podporovat vytváření uvědomělejší společnosti“ a od roku 2014 je členem velmi vlivného depopulačního think-tanku „Římský klub.“

Společně s The New Division a 29k Foundation, Ekskäret strategicky zahájila IDG v roce 2020 (za zmínku stojí, že nová divize vyvinula komunikační jazyk pro cíle Agendy 2030 (SDGs) v roce 2015, kdy byl tento dokument schválen).

Cílem je změnit způsob myšlení lidí tak, aby byl v souladu s cíli udržitelného rozvoje Organizace spojených národů. To je umění sociálního inženýrství nebo psychologické manipulace. 

Björkman věří, že „musíme aktualizovat náš kulturní software naší společnosti,“ abychom zvýšili naši kolektivní inteligenci. Není tedy prostor pro individuální a nezávislé myšlení, které zpochybňuje jejich utopickou vizi budoucnosti.

V přednášce v Berlíně v roce 2018 Björkman řekl:

Chystáme se vstoupit do společnosti s umělou inteligencí, internetem věcí a všemi dalšími úžasnými technologiemi, které nám mohou přinést svět hojnosti v rámci planetárních hranic a světový mír – nebo vůbec ne.

Má-li být přechod do „globálního, digitálně propojeného světa“ úspěšný, musí se každý zapojit a stát se aktivním a vědomým účastníkem vznikajícího nového společenského řádu.

Björklund tvrdí, že během přechodu od agrární k průmyslové společnosti od 60. let 19. století byla po celé Skandinávii zřízena státem financovaná ústupová centra pro vnitřní růst. 

Stanoveným cílem bylo „nebýt politicky indoktrinován,“ ale nalézt „vnitřní kompas,“ který by odolal politicko-autoritářskému vedení a fundamentalistickému náboženství.

Vzhledem k tomu, že se tak stalo v době, kdy byl stát autoritativní, zní to jako poněkud protichůdné tvrzení. Účastníci by také měli být seznámeni s novými myšlenkami a technologickým vývojem a měli by jim být poskytnuty „základní nástroje pro organizování občanských hnutí a aktivismu.“

To zní jako vytváření agentů změny, tedy dozajista jde o školení zástupců různých politických či klimaalarmistických neziskovek, kteří poté indoktrinují zejména děti na školách.

Podle Björkmana byly radikální myšlenky inspirovány velkými německými mysliteli jako Goethe , Schiller , Herder a von Humboldt .

Tak je tomu i tentokrát.

Björkmanova přednáška připomíná několik věcí:

  • Za prvé, jak americký Aspen Institute pozval přední osobnosti do svého ústraní ve Skalistých horách, aby se zamysleli nad problémy naší doby a našli řešení. První setkání se uskutečnilo v roce 1949 na oslavu narozenin Johanna Wolfganga von Goetha a na propagaci německého dědictví, které po válce upadlo do neblahé pověsti. Aspen institute spolupracoval také s „Římským klubem, proto dodnes šíří jeho myšlenky.“  Vliv Aspen Institute na globální klimatickou agendu lze najít v analýze nazvané:„Politická historie biopaliv v Evropské unii – aktéři, sítě a strategie.
  • Za druhé „Klub Budapešť“ maďarského systémového filozofa Ervina László. Jde o sesterský klub „Římského klubu,“ který od roku 1993 podporuje „rozvoj globálního kulturního povědomí s globální perspektivou.“ Je založen na myšlenkách, které byly vyvinuty v předchozích desetiletích. László byl editorem Cosmic Humanism and World Unity (1975) Olivera Reisera, plánu pro nový globální technokratický řád. László byl také autorem zprávy Římského klubu „Cíle pro lidstvo“ (1977). László i Reiser byli inspirováni teosofickými myšlenkami duchovního rozvoje.
  • Za třetí, konference organizovaná nadací „Mercator“ a Essenským kulturním institutem v Essenu v roce 2009 pod názvem „Velká transformace: Změna klimatu jako kulturní změna“ s účastníky, jako je člen „Římského klubu“ Hans Joachim Schellnhuber (bývalý klimatický poradce papeže), Evropská komise a bývalá německá kancléřka Angela Merkelová, Ottmar Edenhofer (PIK) a klimatický car Baracka Obamy John Podesta. Posláním bylo prodiskutovat „nové formy globálního vládnutí, hluboký posun v postojích a novou kulturu participace.“

Jedna z projednávaných otázek byla:

Dokážou se svobodné demokratické společnosti vyrovnat s dopady vážných změn globálního klimatu, nebo jsou autoritářské režimy snad lépe schopny zavést nezbytná opatření?

Myslím, že na to nyní máme odpověď.

  • Za čtvrté, samozřejmě, každoroční davoský summit Světového ekonomického fóra Klause Schwaba a jeho programu „Young Global Leaders.“

Je jisté, že Ekskäret Thomase Björkmana je postaven na těchto filozofiích. Björklund je pouze jedním z nositelů dlouhodobé agendy těchto aktérů vytvoření planetární civilizace s globálním institucionálním řízením (jak je uvedeno ve zprávě “ The Great Transition: The Promise and Lure of the Times Ahead “ od Paula Raskina, člena organizace Římský klub).

„Ekskäret“ pořádá letní tábory pro mladé lidi, aby „našli sami sebe“ a Björklund je jedním z vedoucích. Aby bylo možné najít vnitřní kompas, musí někdo vést a ukazovat požadovaný směr. Jak zdůrazňuje Björkman:

Abychom mohli vstoupit do nového společenského řádu, který se brzy objeví, musíme se vzdát. Musíme se smířit s tím, že ještě nejsme úplně vyvinutí. Že jsme na neustálé cestě vývoje. A když to přijmeme a budeme v kontaktu sami se sebou, bude to pozvání ke zvýšení našeho vědomí, k růstu a doufejme, že se staneme lidštějšími.

Aby nám pomohl procházet touto cestou rozvoje, dal nám nyní osvícený mistr Björkman cíle vnitřního rozvoje. Co myslíte, nezní to jako sekta?

První setkání IDG se konalo v dubnu 2022 ve Stockholmu s 800 účastníky a více než 250 globálními centry a druhé – „Connection the Dots: From Inner Growth to Outer Change,“ se bude konat 11. a 12. října ve Stockholmu.  Mezi podporovatele patří EricssonIKEAGoogleNovartisBMW FoundationSpotify a Epicenter a také vedoucí vědečtí poradci z univerzit HarvardMITUCLA a Cambridge.

Reklama na loňskou konferenci začíná veleknězem klimatu Johanem Rockströmem, který prohlašuje katastrofickou situaci, že se nacházíme v planetární nouzi, a že se společně musíme „spojit s planetou,“ abychom dosáhli bezpečné a prosperující budoucnosti. 

Následujte svého klimatického vůdce a nechte nový společenský řád vás „zachránit“!

Jak vidíte, tak je to skutečně  to velmi nebezpečná sekta, která chce nyní do svých sítí vtáhnout co nejvíc mladých.

Nakonec je jen na rodičích, aby zajistili, že jejich potomci nebudou touto sektou indoktrinováni. Ovšem v rámci veřejných škol to asi bude poněkud problém…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 4.9]

2 thoughts on “Cíle vnitřního rozvoje: Jak vymývat lidem mozky v souladu s cíli Agendy 2030 (video)

  1. Obcas mi na zahrade pracuje cernoch ze Senegalu, vlastne je velice pracovity a pres to, ze ma plnych 5 let skol je pilnym uzivatelem Umele Inteligence. Kdyz mu reknu delal jsi 6 hodin, vynda mobila a spocita, kolik penez za praci dostane; davam mu 8 Euro na hodinu. Takze jen jtak dal, bez Umele Inteligence prichodivsi inzenyri a doktori praci nestihnou. (pripad neni vymysleny, ale skutecny; mam 83, ale ten vypocet musim pouzit dementni makovici, protoze Umelou Inteligenci nemam).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout