Fiala si bere Orwella jako manuál: Pouze strana a vláda určí, co si máme myslet

Fiala si bere Orwella jako manuál: Pouze strana a vláda určí, co si máme myslet

Eurosoudruh Fiala, který se nyní díky své ničivé politice proslavil i za humny postavením na samém konci celosvětového žebříčku hlav států s „pěknými“ 19% podporovatelů, se nyní rozhodl po vzoru eurosoudružky Jourové zavést posílenou „kontrolu dezinformací,“ jak se dnes říká informacím, které nejsou v souladu s jedinou pravdivou „stranou a vládou.“

Proto si Fiala povolal nového eurosoudruha z Brna, který nastoupí na post vrchního cenzora. Samozřejmě to není v oboru žádný břídil, jistě by zdatně konkuroval i svým kolegům ve vyhlášených diktaturách.

Je to tedy již zkušený cenzor s tím „správným“ názorem, který dozajista patří k oněm 19% podporovatelů Petra Fialy.

Ten by měl zajistit, aby si většina lidí – dokonce nejen oněch 19% věrných soudruhů – začala myslet to, co jim řekne „strana a vláda.“ Jakékoli samostatné myšlení je zakázáno, co je si máte myslet, to vám „předžvýkají“ ta „správná média jediné pravdy“ – v čele s ČT.

A běda vám, pokud si budete myslet něco jiného! Pak jste dezoláti, kteří podléhají dezinformacím.

A jak toho „jednotného myšlení“ chtějí dosáhnout? Třeba cenzurou nepohodlných názorů.

Všech, které nejsou v souladu s politikou EU a nejásají nad zeleným údělem, multikulturalismem, báječnými genovými léky či manželstvím pro všechny v duchu hesla: „S Bruselem na věčné časy a nikdy jinak.“

A zdá se, že cenzura bude doprovázena i vymýváním mozků – pravděpodobně v podobě nějakých postpubertálních „ověřovatelů faktů“ či neziskovek, které budou působit na školách, aby se ten „správný“ názor pěstoval již od nejútlejšího věku.

Co si máme myslet, nám samozřejmě budou jako vždy sdělovat i média „jediné pravdy“ jako ČT, Seznam, Nova, CNN a mnohá další.

Ale pojďme se na chvíli podívat konkrétně na to, co eurosoudruzi v čele Peťulou Fialenkovičem chystají.

Novým poradcem premiéra pro informační gramotnost a boj s dezinformacemi se stane Miloš Gregor z Masarykovy univerzity. „Rád bych, aby nesmyslům věřilo co nejméně lidí,“ komentoval Gregor nástup do nové funkce.

Víte, co například tito eurosoudruzi považovali za nesmysly?

Třeba to, že covid očkovaný se může nakazit a není bezinfekční. Také cokoli jiného, než názor, že covid byl po světě roznesen díky Číňanovi, který snědl netopýra, bylo vysláno do škatulky „dezinformace.“

Ve výčtu „dezinformací,“ které se záhy ukázaly být pravdou, bychom mohli pokračovat. Byla by toho spousta a nejen z oblasti „covidové diktatury.“

A jak popisuje nový Fialův vrchní cenzor svoji „práci“ hlídače  jediného povoleného názoru?

„Mým hlavním úkolem bude na základě zahraničních zkušeností, dosavadní praxe, ale třeba i nejnovějších studií radit, jak by se mohla zlepšit odolnost větší části společnosti proti dezinformacím. Doufám a věřím, že partnery mi v tomto budou již existující struktury v rámci státní a veřejné správy,“ řekl Gregor.

Dále už nemá cenu se novým cenzorem jako takovým zabývat, neboť v souvislosti s jeho aktuálním jmenováním mne ihned napadá jediné: chystaná pandemická smlouva a změny Mezinárodních zdravotních předpisů.

Právě tyto dokumenty přímo vyžadují založení podobných „cenzorských úderek,“ které by měly za cíl cenzurovat v případě vyhlášení nouzového stavu (zdravotní či klimatická krize) vše, co není v souladu s hlásanou „jedinou pravdou“ – v tomto případě soudruhů z WHO.

Lze tedy předpokládat, že právě toto bude v budoucnu jedním z hlavních úkolů nového Fialova vrchního cenzora a jeho týmu, který bude zřejmě časem patřičně rozšířen.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.9]

7 thoughts on “Fiala si bere Orwella jako manuál: Pouze strana a vláda určí, co si máme myslet

 1. „Co si máme myslet, nám samozřejmě budou jako vždy sdělovat i média „jediné pravdy“ jako ČT, Seznam, Nova, CNN a mnohá další.“

  Je zajímavé, že ze začátku je každé médium bráno jako symbol svobody a možností projevu, ale nakonec se stane spíše totalitním. Není to náhoda, ale vyplývá to z teorie sítí. Z logiky věci je postup nejlépe vidět na internetu, kde sice zatím určité možnosti svobodného vyjadřování jsou, ale rychle se zmenšují. Ostatní média už mají podobný vývoj za sebou. A opět nejde jen o to, že je zneužívá stát. Při volném obchodu k tomu musí dojít vždy, i zcela bez státních zásahů.

  https://www.lidovky.cz/byznys/monopol-google-i-facebooku-je-treba-rozbit-rika-mcchesney.A150710_232519_firmy-trhy_sm

  https://www.scienceworld.cz/neziva-priroda/mocninne-versus-normalni-zakony-a-co-z-toho-vyplyva-1716/

 2. radí také vytvařeji i nová ministerstva třeba je jednoho dne napadne vytvořit ministerstvo lásky a nás nepohodlné budou vaporizovat muži v černých uniformách pochodujici na ministerstvu lásky budou navíc budit hruzu aby se odpurci balí a pak muže přijít na řadu i ministerstvo míru kde se bude probírat kde se bude příště válčit když už to začina tak skutečně byt válka je mír, otroctví je svoboda, nevědomost je síla vláda jedné strany a Velkého Bratra se o tvrdý režim postará

 3. Trúfam si povedať, že komunisti boli oproti liberálno-fašistickému teroru Fialovej mafie iba slabý odvar, dokonca aj za Stalina sa v ČR dýchalo voľnejšie než v posledných pár rokoch.

  1. Minulá verze socialismu byla bohužel spojena s totalitou, takže v některých věcech byla dokonce i horší než Fiala, i když se to zdá neuvěřitelné. Nicméně socialismus nemusí být spojen s totalitou a protože se v něm nehlásá „boj o prachy všech proti všem“ jako v kapitalismu, dokáže lépe budovat. Problém socialistického bloku byl v tom, že už před vznikem socialismu byla většina států tohoto bloku zaostalejší (o něco vyspělejší byla jen ČR a NDR, a ti to nevytrhli). Vedení bylo poněkud nelogicky v méně vyspělých státech, takže režim se nemohl přirozeně vyvíjet. Dnes se sice kapitalismus vyvíjí přirozeně, ale pokud jde jen o zisk, je na konci přirozeného vývoje zlodějina a vlezdoprdelsví. ČR se k naší smůle přidala ke kapitalistickému táboru v době, kdy začal upadat. A podle toho to dnes vypadá. Sametová revoluce byla potřebná, ale měla skončit změnou socialistického režimu, nikoliv kapitalismem. I když se to dnes popírá, většina lidí to tak tehdy i chtěla. Bohužel kapitalistické strany dostali podporu ze západu a názory lidí byly ovlivněny (ano, Rusko není jediné, které ovlivňuje názory v jiných zemích a brání tak demokracii, mnohé západní země to dělají i hůře a stejně jako Ruskou jsou často i přesvědčeny o tom, že dělají záslužnou věc, každý si myslí, že on šíří svobodu, ale ti druzí propagandu). Tak že jsme tam, kde jsme – ale to slovo sem nenapíšu, protože to není moc slušné. Anebo ano, jsme ve fialovém háji. Vím že ta barva není slušná, ale možná je třeba nazývat věci pravým jménem Fialovým.

 4. Trúfam si povedať, že komunisti boli oproti liberálno-fašistickému teroru Fialovej mafie iba slabý odvar, dokonca aj za Stalina sa v ČR dýchalo voľnejšie než v posledných pár rokoch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout