Twitter byl vyzýván k zablokování ADL, což je organizace, která řídí cenzuru sociálních sítí

Twitter byl vyzýván k zablokování ADL, což je organizace, která řídí cenzuru sociálních sítí

Pokud vás zajímá, od koho pochází nařízení o tom, co má podléhat cenzuře a co ne v rámci USA, ale často také EU, kde je praktikován stejný styl cenzury, pak je to právě v USA působící ADL, což je organizace podporovaná i Schwabovým WEF.

Pod hashtagem #BanTheADL, který se včera stal v USA nejpopulárnějším, američtí obhájci svobody projevu vyzývají k zablokování židovské organizace ADL, která je proti svobodě projevu na Twitteru. Nyní Elon Musk tuto iniciativu brojící proti cenzuře „lajkoval.“

ADL se mimo jiné dostala pod palbu kritiky poté, co vyšlo najevo, že právě tato organizace vyvinula tlak na Fox News, aby vyhodila svého dlouholetého moderátora Tuckera Carlsona, který má nyní velmi populární pořad na Twitteru.

V pátek irský pravicový aktivista Keith Woods vyzval Twitter (X), aby ADL zablokoval. Mimo jiné proto, že věřil, že ADL ovládá sociální média a přiměje je, aby blokovaly každého, kdo se pokusí vést jakoukoli diskusi o Židech a jejich vlivu mimo jiné na imigrační politiku.

Dříve ředitel ADL Jonathan Greenblatt napsal příspěvek, ve kterém hovořil o svých plánech přimět generální ředitelku Twitteru (nyní X) Lindu Yaccarino, aby na platformu zavedla přísnější cenzuru.

ADL mimo jiné prosazuje zavedení umělé inteligence (AI), která dokáže identifikovat nepohodlné informace a cenzurovat je dříve, než si kdokoli stihne příspěvek přečíst.

„Včera jsem s @LindayaX měl velmi upřímný + produktivní rozhovor o @X, co funguje a co ne, a co musí udělat, aby účinně řešili nenávist na platformě,“ napsal Greenblatt v následně smazaném příspěvku.

„Ocenil jsem, že se s ní spojila a doufám, že se služba zlepší. @ADL bude ostražitý a dá jí a @ElonMusk pochvalu, pokud se služba zlepší… a vyhrazuje si právo jim zavolat, pokud tak neučiní.“

Woods v komentáři k videu píše: „Kdo zvolil tohoto muže? Proč je schopen ovlivnit každou hlavní platformu sociálních médií, aby kontrolovala, co lidé vidí, dokonce i manipulující algoritmy?“

Woods dodává: „ADL lobbovala za Tuckerův vyhazov, lobbovala na Twitteru, aby zakázal Donalda Trumpa, a zorganizovala bojkot Facebooku za to, že necenzuroval Trumpa v době, kdy byl prezidentem.

Je to stranická, protibělošská organizace, která podkopává demokracii v zájmu malé elity.“

Woodse rychle podpořil mimo jiné Matt Walsh, konzervativní blogger a politický komentátor s miliony sledujících. Během několika hodin bylo pod značkou napsáno 115 000 příspěvků a dokonce i majiteli Twitteru Elonu Muskovi se líbil původní příspěvek Keitha Woodse.

Musk také reagoval na některé příspěvky znepokojených Američanů a naznačil, že se nenechá ovládat hlavní cenzurní organizací.

„ADL se velmi snažila přiškrtit X/Twitter,“ napsal Musk.

ADL vyzvala inzerenty k bojkotu Twitteru, stejně jako další levicové skupiny. Elon Musk se však těmto požadavkům nepodvolil a oznámil, že má v úmyslu žalovat skupiny organizující bojkoty.

Začátkem minulého měsíce Twitter zažaloval jednu ze skupin, Centrum pro boj proti digitální nenávisti (CCDH), a nyní požaduje náhradu škody za snížené příjmy z prodeje na reklamním trhu, které jsou podle něj způsobeny snahou skupiny obtěžovat inzerenty.

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Twitter byl vyzýván k zablokování ADL, což je organizace, která řídí cenzuru sociálních sítí

  1. Neviem, ako je to v ČR, ale u nás na Slovensku tiež existuje Rada pre mediálne služby prepchatá slniečkarskymi fanatikmi židovského pôvodu /pohnojil si to, Tiso, ty starý tučný gay!/ . Už viackrát napr. napomenula najznámejšie alternatívne rádio Frontinus, obávam sa aj hrozieb jeho vypnutia.

  2. Len tak mimochodom, židofašistickú Ligu proti hanobeniu /to je celý slovenský názov ADL, teda Anti-Defamation League/ podporujú aj mnohí „konzervatívci“, teda fanaticky proizraelskí politici, novinári či „aktivisti“ nielen v Európe. Zverstvá, ktoré sa dejú v Izraeli a ktoré už ani mainstream nemôže poprieť, netreba bližšie popisovať…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout