Teroristé ISIS zatčeni na maďarsko-slovenské hranici, Slováci je však kvůli nařízení EU nesmí deportovat (video)

Teroristé ISIS zatčeni na maďarsko-slovenské hranici, Slováci je však kvůli nařízení EU nesmí deportovat (video)

ISIS se již do značné míry přestěhoval do Evropy.

A ti členové, kteří zde ještě nejsou, jsou právě na cestě nebo se nejspíš vypraví v nejbližší době. A totéž platí i pro členy dalších islámských bojůvek, jejichž členové mají na území Evropy vytvářet (zatím) spící buňky.

V poslední době se však poněkud mění hlavní invazní trasa džihádistů, kteří míří zejména do Německa, ale i dále do západní Evropy.

Zatímco v minulosti džihádisté ze Středního a Blízkého východu cestovali zejména před Srbsko, Maďarsko a Rakousko (a pak už dále do Německa), v poslední době přechází džihádisté z přeplněné balkánské trasy také hranice na Slovensko.

I to je samozřejmě tranzitní zemí, odkud se většina vydá na další tranzit k nám nebo do Polska, což nejspíš záleží na konečném cíli či předchozím plánu.

Slovenská policie nedávno při kontrole ilegálů zatkla dva teroristy, což již nejspíš většina z vás ví.

Problém však je, že kvůli výjimečným nařízením EU je nelze deportovat. Jak oznámil šéf slovenské policie István Hamran, Interpol a FBI již byly kontaktovány.

Ilegální migrace podle Hamrana v celé Evropě výrazně vzrostla. Slovenská policie situaci monitoruje a totožnost migrantů se snaží ověřit i pomocí databází.

„Jsme jediná země, která registruje každého nelegálního migranta,“  zdůraznil.

To ovšem znamená, že všichni zaregistrovaní také zůstanou na Slovensku – přesně podle regulí EU.

Na konci procesu mohou být všichni kromě syrských a afghánských státních příslušníků administrativně deportováni. Nicméně existují administrativní překážky bránící jejich vyhoštění v důsledku rozhodnutí EU.

Kvůli „Schengenskému kodexu“ není možné uzavřít slovensko-maďarskou hranici. Policie navíc nemá potřebné nástroje a kapacity. 

Policejní šéf také vyzval ke změnám policejních potvrzení o pobytu migrantů, což situaci dále komplikuje. O posilu z armády mimochodem policie žádala už v červnu, ale zatím tento požadavek nebyl splněn.

Maďarsko již dříve zatklo a usvědčilo islámské teroristy (titulní obrázek je ze zatčení Hassana Farhouda z ISIS). Patří mezi ně Salah Abdeslam a kat ISIS Hassan Farhoud. 

V říjnu 2021 byl nakonec budapešťským nejvyšším soudem odsouzen k doživotnímu vězení za to, že jako velitel popravčí čety Islámského státu vedl masakry v Sýrii. Farhoud přišel do Budapešti z řeckého uprchlického tábora.

Hranice rozhodně nejsou všude takto dobře střeženy, jak ukazuje video z maďarsko-slovenské hranice níže.

Na některých místech je stále docela pohodlný „průchoďák.“ A pašeráci samozřejmě velmi dobře ví, jakou trasu zvolit.

Jde o podobnou situaci jako na jihu Maďarska, kde jsou mimo pečlivě střežených míst s ploty také zcela nestřežená místa – viz video a článek zde. Své zkušenosti pak mají i obyvatelé rakouského Burgenlandu, který je již roky jedním velkým „průchoďákem.“

To se možná nyní před rakouskými volbami – ve snaze vládní ÖVP získat zpět ztracené hlasy –  poněkud změnilo, takže lépe střežená rakouská východní hranice zřejmě vedla k tomu, že se pašeráci soustředili spíš na hranici se Slovenskem…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 14 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Teroristé ISIS zatčeni na maďarsko-slovenské hranici, Slováci je však kvůli nařízení EU nesmí deportovat (video)

 1. István Harman je maďarský Žid z iredentistickej bašty č. 1 Komárna /ako aj Ivan Reitman/, ktorý patologicky nenávidí všetko slovanské, slovenské a kresťanské a plne sa po svojom menovaní začlenil do súdno-policajnej fašistickej mafie. Inak súhlasím s tým,že migračná kríza na Slovensku sa pomaly vymyká spod kontroly. Aj preto,že kvôli všeobecnému teroru EÚ a mimovládok nemá polícia ani armáda možnosť voči migrantom tvrdo zasiahnuť.

  1. a Ooodor Lajos je Hamranov spoluziak…

   Hamran nebol schopny zakrocit proti sudcovsko exekutorsko uradnickej mafii, ktora dlhodobo ekonomicky popravuje obcanov SK.
   A potom okradne – teda to je cielom tejto mafie. Nasledne sa delia. Hlava tejto mafie sudkyna M. a spol z BA.

  1. Veru, potešilo by ma, keby Jozef Lenč pozval na Pohodu svojich spoluvercov z ISIS – kontakty v Saudskej Arábii, kde mu vymyli mozog, má dobré…

 2. co dodať – ZMRD hamran, smradľavý ZMRD ódóóór, svine sorošovske čapútovské!!! ale aspoň Orbán ukázal sprostým Slovákom, čo tu bude, ak voľby vyhrá progresívna sorošova sviňa s opičím ksichtom šimečka!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout