„Švéd“ Hussein Ali se rozhodl opustit švédskou fotbalovou reprezentaci a hrát za Irák

„Švéd“ Hussein Ali se rozhodl opustit švédskou fotbalovou reprezentaci a hrát za Irák

Drtivá většina muslimů, kteří přišli do Evropy, se nikdy skutečně nehodlá integrovat do většinové společnosti. V podstatě jde o džihád migrací, který je v islámu běžný již po staletí.

Také u svých potomků, kteří se narodí v evropské zemi, od začátku jejich rodiče pěstují na jedné straně nenávist k zemi, kde se narodili a na druhou stranu jakýsi patriotismus k zemi, ze které pochází jejich rodiče.

Ghetta, která vznikají ve všech islamizovaných zemích, jsou jen počátkem postupné islamizace dané země. Už nyní si muslimové stanovují spoustu podmínek, které jsou evropskými zeměmi oddaně plněny.

Až jich bude o něco víc, začnou od původního obyvatelstva požadovat přizpůsobení se islámu, asi tak, jako to požadují již nyní po zbývajících obyvatelích jimi obsazených ghett.

A jak se již dlouho ukazuje, tak zejména generace narozené v Evropě již fandí ve sportu té zemi, ze které pochází jejich rodiče – a ne zemi, kde se narodili.

To bylo vidět na posledním fotbalovém šampionátu, při kterém fandili Maročané (často již narození v Evropě) v ulicích evropských měst právě Maroku a ne zemi, ve které se narodili.

A jak ukazuje případ muslimského fotbalisty narozeného ve Švédsku, tak tento pocit příslušnosti k zemi předků se nevyhýbá ani sportovcům.

21letý fotbalista Hussein Ali se narodil ve švédském Malmö. Navzdory tomu – nebo právě z tohoto důvodu – se cítí být spíše Iráčanem než Švédem. To se nyní odráží v tom, že odmítl švédský národní tým ve prospěch iráckého.

Ali hrál klubový fotbal za Malmö FF a Örebro SK a národní fotbal za Švédsko v kontextu U21. Nedávno se přidal k nizozemskému týmu Heerenveen.

Ale až příště přijde čas na zápasy národního týmu, nebudou to již modré a žluté barvy, které bude Ali nosit. Jeho loajalita je na straně Iráku, protože se necítí být Švédem, ale Iráčanem.

„Musíte následovat své srdce,“ řekl v rozhovoru pro místní noviny Leeuwarder Courant.

A srdce není ve Švédsku, kde se Ali narodil a vyrostl, ale v Iráku na druhé straně světa. Nyní doufá, že více „švédských“ hráčů bude následovat jeho příkladu a odhlásí se ze Švédska do jiných zemí v kontextu národního týmu.

„Chci být příkladem,“ vysvětluje.

Alimu se v nizozemském klubu příliš nedařilo a není zřejmé, že by měl být zařazen a vybrán do švédského národního týmu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 10 Průměrně: 5]

One thought on “„Švéd“ Hussein Ali se rozhodl opustit švédskou fotbalovou reprezentaci a hrát za Irák

  1. Špinavý smradľavý prašivý Indián Vernon De Marco nie je a nikdy nebude Slovákom, hoci z nepochopiteľných dôvodov dostal naše občianstvo . Dnes už hrá v Spojených arabských emirátoch, na jar ani nedostával od Calzonu šancu, ale aj tak sa dostal do nominácie pre najbližšie zápasy našej „reprezentácie“. Mimochodom, aj „národné“ tímy Maďarska sú plné naturalizovaných cudzincov, a nielen ten futbalový…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout