Rekordní léto? Údaje o klimatu v USA ukazují, že 30. léta 20. století byla teplejší a sušší

Rekordní léto? Údaje o klimatu v USA ukazují, že 30. léta 20. století byla teplejší a sušší

Zatímco mainstream poslušně šíří pohádky klimatických fanatiků o rekordních vedrech, katastrofách způsobených suchem a podobně, nejnovější data z USA ukazují poněkud jiný obrázek. Nedá se rozhodně mluvit o rekordním létě: třicátá léta byla zjevně výrazně teplejší a sušší…

Posledním měsícům dominovaly titulky o údajném rekordním létě, které mají mezi lidmi ještě více rozdmýchat „klimatické obavy.“ Tato propaganda byla poněkud utlumena v Evropě, kde byla část léta ve znamení deště,  ale velmi se šířila zejména ve Spojených státech. 

Tamní oficiální klimatická data však nemusí nutně odrážet to, co mainstream neustále šíří ve svém klimatickém šílenství. Pár letmých pohledů na informace od Národního úřadu pro oceán a atmosféru (NOAA), ke kterým máte přístup zde, vypovídá jasně:

Například pohled na průměrné teploty od června do srpna (výše) ukazuje, že vlna veder byla již v polovině 30. let, po níž následovala mírně chladnější léta od 40. do začátku 80. let. Následoval pomalý nárůst, přičemž léto 2023 bylo v průměru chladnější než většina  letních měsíců v posledních letech (22,78 st. C). 

A na co byste neměli zapomenout: Komplexní studie spojuje velkou část globálního oteplování posledních desetiletí především s rostoucí urbanizací (města se zahřívají více než okolí). K tomu se přidává všeobecný nárůst sluneční aktivity v celé naší sluneční soustavě.

Další údaje NOAA také ukazují, že léto 2023 zjevně nebylo srážkově podprůměrné (graf výše) a index hydrologického sucha nenaznačuje extrémní sucho (všimněte si velkého sucha ve 30. letech 20. století). 

Žádné skutečné extrémy tedy v létě 2023 nebyly – a to ani při maximálních teplotách (viz zde), které byly ve 30. letech výrazně vyšší.

Když však ani oficiální data, která jsou již „upravena“ podle kýženého narativu, nepodporují tvrzení údajně „pravdivého“ mainstreamu, vyvstává také otázka věrohodnosti obecného zpravodajství o klimatu.

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Rekordní léto? Údaje o klimatu v USA ukazují, že 30. léta 20. století byla teplejší a sušší

  1. já léto ze všech obdoby v roce nejvice nesnašim hic a vedra ale tentokrát to nebylo vubec hrozny spíš mě to přišlo jako počasy na podzim

  2. Pocasi je umele rizeno od dvacatych let minuleho stoleti. Existuji i obchodovatelne derivaty na vyrobu samozrejme umelou pocasi. Pocasi se obchoduje bezne na burzach v CHICAGO a WALL STRET. Dejte si do vyhledavace MESECa tam jsou primo derivaty na vyrobu pocasi a kolik jednotlivy derivat stoji. Ja se tim , ze se umele ridi pocasi zabyvam od roku 1978. Ano jejich globalni oteplovani, dnes zmenili nazev na zmenu klimatu je jejich pricineni ne nase jako lidi. Kdo ovlada pocasi ovlada lidi, Viz hladomory, zaplavy,tajfuny, hurikany, sucha, umelym vysousenim, zaplavy atd. Tech jejich zbrani je nepocet. Ale system HAARP jsou dva, jeden na Aljasce a druhy na Wisconsinu. A co takhle CERN? Udajny urychlovc hadronovych castic. Vite o tom ze se za kazdou cenu snazi vytvorit antihmotu? A vite ze pouhy 1 slovy jeden gram je schopen zlikvidovat celo planetu? To jen na okraj. Uz pri zvoleni presidenta trumpa lide prosili a zadali zastaveni chemtrails. Cituji pane presidente zastavte chemtrails. Jinak na strankach orgonet jsou clanky k umelemu rizeni pocasi.Me blokuji facebook, rusi me ucty na facebooku, protoze se stouram a pisi o umele rizenem pocasi. To se tem cenzurakum zmrdskym nelibi. No marne pravda se neda umlcet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout