Čtyři jestřábí Senátoři naléhají na Joe Bidena, aby poslal taktické raketové systémy na Ukrajinu, zaslání schválil i senátní výbor

Čtyři jestřábí Senátoři naléhají na Joe Bidena, aby poslal taktické raketové systémy na Ukrajinu, zaslání schválil i senátní výbor

Čtyři republikánští jestřábi, kterým se zdá, že na Ukrajině situace málo eskaluje a zřejmě si myslí, že by se měla do bojů zapojit půlka světa, nyní vyzvali Bidena k zaslání raket dlouhého doletu na Ukrajinu.

Reakce na toto jednání je ze strany jejich voličů jasně nesouhlasná, což ovšem naskýtá otázku, proč je volili. Například Lindsey Graham je dlouhodobě známý jako fanatický jestřáb, který – pokud by zastával nějaký vyšší post – by již dávno nejraději rozpoutal jaderný armageddon.

Senátoři Tom Cotton (R-Arkansas), Roger Wicker (R-Mississippi), Susan Collins (R-Maine) a Lindsey Graham (R-Jižní Karolína) napsali dopis Joe Bidenovi, ve kterém ho vyzývají, aby poslal MGM-140 Army Tactical Missile Systems (ATACMS) na Ukrajinu.

Senátoři argumentují, že pokud tak neučiní, „pouze prodlouží válku“ mezi Ukrajinou a Ruskem. Návrh senátorů je zavádějící a nebezpečný pro Spojené státy a globální stabilitu.

Dopis senátorů přichází v patách jednomyslnému souhlasu senátního výboru pro ozbrojené síly, aby ministerstvo obrany poslalo rakety dlouhého doletu na Ukrajinu.

Senátoři tvrdí, že USA mohou tyto zbraně poskytnout „bez jakéhokoli znatelného rizika pro své vlastní bojové schopnosti.“ Dále argumentují, že Ukrajina „potřebuje jen malou část našich zásob ATACMS,“ a že USA mohou snadno doplnit své zásoby.

Tento pocit naléhavosti a představa, že USA mají nekonečnou zásobu raket nazbyt, je absurdní. The Gateway Pundit dříve uvedl, že Joe Biden zmínil, že Spojeným státům dochází vojenská munice.

Joe Biden v národní televizi přiznal, že USA daly Ukrajině kazetové bomby, „protože USA mají málo jiné munice.“

„Je to válka týkající se munice. A Ukrajině tato munice dochází a my jí máme málo. A tak jsem nakonec přijal doporučení ministerstva obrany, abych je nedodával trvale, ale v tomto přechodném období, kdy jsme měli více zbraní… dodáme tyto skořápky pro Ukrajince, aby jim poskytly něco jako velmi nízkou míru DUD,“ řekl Biden.

„Napsal jsem prezidentu Bidenovi se svými kolegy a naléhal na něj, aby poskytl Ukrajině rakety, které její armáda potřebuje k vítězství. Pokud tak neučiníme, válka se jen prodlouží a bude to stát životy,“ napsal Cotton.

Přečtěte si dopis:

Píšeme vám, abychom Vás vyzvali k okamžitému vyslání armádních taktických raketových systémů MGM-140 (ATACMS) na Ukrajinu. Další zpoždění jen dále podkope americké národní bezpečnostní zájmy a prodlouží tento konflikt.

Po mnoho měsíců ukrajinští představitelé uváděli, že ATACMS potřebuje vyplnit kritickou mezeru ve schopnosti palby dlouhého dosahu.

Poskytnutí ATACMS by Ukrajině umožnilo udeřit na klíčové ruské logistické a komunikační cíle, jakož i na odpalovací místa střel s plochou dráhou letu a dronů na Ruskem okupované Ukrajině.

Zejména by měla být neprodleně zaslána jednotková varianta hlavic ATACMS s delším doletem. Nedávný ukrajinský útok na námořní přístav Sevastopol za použití britské zbraně dlouhého doletu Storm Shadow demonstroval bojovou účinnost těchto zbraní.

Poskytnutí těchto zbraní Ukrajině by maximalizovalo pravděpodobnost úspěchu v její současné protiofenzívě a následných operacích. ATACMS by také mohl zvýšit schopnost Ukrajiny zničit ruské obranné formace.

Ukrajinská armáda dosáhla některých průlomů na Ruskem okupovaném území. Do konce typické bojové sezóny však údajně zbývá jen 30 dní. Je nezbytné, aby Spojené státy okamžitě poskytly ATACMS, aby Ukrajina mohla dosáhnout životně důležitých cílů před zimou a odepřít Rusku schopnost opevnit své pozice.

USA jsou plně schopny poskytnout tyto zbraně bez jakéhokoli znatelného rizika pro své vlastní bojové schopnosti. Ukrajina výrazně snížila ruskou bojovou sílu a potřebuje jen malou část našich zásob ATACMS. Dále mají USA schopnost vyrábět stovky ATACMS a střel přesného úderu ročně a v blízké budoucnosti doplnit svůj inventář.

Senátní výbor pro ozbrojené síly jednomyslně schválil dodatek k zákonu o autorizaci národní obrany do roku 2024, který naléhá na ministerstvo obrany, aby zvážilo vyslání raket dlouhého doletu na Ukrajinu. Odklad bude stát jen další životy a prodlouží konflikt. Žádáme vás, abyste schválili okamžitou přepravu ATACMS na Ukrajinu.

Tento návrh senátorů nezůstal bez povšimnutí uživatelů sociálních médií, z nichž mnozí označili senátory Cottona, Wickera, Collinse a Grahama za „RINO“ a „válečné štváče“.

Na sociálních sítích reagují Američané následovně:

„Přestaňte dávat peníze Ukrajině!“

„Jsi zrádce své země!“

Odvolat dopis, stáhnout peníze amerických daňových poplatníků z Ukrajiny!“

Vy, pane, jste zrádce a válečný štváč. Byla to Ukrajina, která začala tento konflikt v roce 2013, a jsou to vaše zbraně, které ho prodlužují. Kolik vám vojensko-průmyslový komplex platí?“
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

4 thoughts on “Čtyři jestřábí Senátoři naléhají na Joe Bidena, aby poslal taktické raketové systémy na Ukrajinu, zaslání schválil i senátní výbor

  1. Kým sa nepodarí otroka Židov a prisluhovača globalistickej mafie Putina zbaviť moci, Rusko vojnu na Ukrajine /nič proti nej/ nikdy nevyhrá. Do Kremľa musí nastúpiť niekto tvrdý až krutý, nekompromisný, nikdy neváhajúci, bez akýchkoľvek zábran a výčitiek svedomia, skutočný vlastenec ochotný použiť kedykoľvek aj jadrové zbrane a odporca NWO /nemám rád výraz Veľký reset/. Skrátka nový Stalin. Samozrejme treba zrušiť aj nezmyselné moratórium na trest smrti, ktorý zatiaľ platí iba na „nových“ územiach.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout