Co stojí za masivní cenzurou evropských identitářských hnutí na X (Twitter)?

Co stojí za masivní cenzurou evropských identitářských hnutí na X (Twitter)?

Před časem Elon Musk tvrdil, že jím zakoupená platforma bude místem s absolutní svobodou projevu. Nicméně jen krátce poté, co byl schválen přísný cenzurní zákon EU, byly mimo jiné zablokovány i účty některých evropských identitářů.

Připomínám, že Identitáři, kteří jsou aktivní zejména v Německu, Rakousku a Francii, hlásají nutnost udržet Evropu národů – přesně takovou, jakou ji odmítá EU.

Jde tedy v podstatě o hnutí, které v tomto směru prosazuje zcela opačnou politiku než Brusel.

X, dříve Twitter, v krátké době smazal několik účtů spojených s evropským identitárním hnutím Generation Identity.

Vlna zákazů přichází krátce poté, co bylo provedeno několik policejních zásahů proti aktivistům hnutí v Německu a Švýcarsku, ale jde také o tutéž dobu, kdy byla nařízena celoevropská cenzura.

„Poté, co došlo u členů identitářů k provedení celkem 8 domovních prohlídek, bezprostředně po zahájení solidární kampaně proti zadrženým smazal postižené účty jediným tahem!

To je nepřijatelné, @elonmusk jste nám na této platformě slíbili svobodu projevu, ne totalitní cenzuru, kterou #BanTheADL propagovat!“ komentuje dosud nezakázaný účet Generation Identity Europe.

Zákaz účtů také přichází po schůzce jen o několik dní dříve mezi generální ředitelkou X Lindou Yaccarino a Jonathanem Greenblattem, šéfem ADL. Greenblatt popsal konverzaci jako „produktivní.“

O tom co je to ADL a jaký má vliv na cenzuru nejen v USA, ale také v Evropě, jste si nedávno mohli přečíst zde. Tam se také dočtete o tom, že záhy byl vyhlášen bojkot ADL.

Musk nakonec ADL zažaloval, protože ho obvinila z antisemitismu, ale také za to, že ho připravila o zisky. Musk totiž tvrdil, že ADL téměř zabila Twitter tím, že ho finančně zadusila a že příjmy zůstávají nízké kvůli tlaku ADL na inzerenty.

Nicméně zákazy vyměřené evropským identitárním účtům mohou naznačovat, že aktivisté bažící po cenzuře, jako je ADL, si nakonec prosadí svou.

Mluvčí rakouského identitárního hnutí Martin Sellner varoval před tím, aby se na zákazy účtů Hnutí identity pohlíželo jako na ojedinělý incident na X.

„To, jak se zachází s hnutím identity, je vždy dobrým „měřítkem“ celkového vývoje. Po Muskově převzetí moci následovalo několik měsíců, kdy bylo vydáno méně zákazů. Nyní, bezprostředně po velkém náletu, proběhla koordinovaná hasičská operace,“ napsal na X.

ADL byla obviněna z podpory nacionalistické, identitární politiky státu Izrael a židovského lidu, zatímco současně pracuje proti tomu, aby bílí Evropané nevyjadřovali jakoukoli kolektivistickou nebo nativistickou identitu.

Například v příručce pro proizraelské aktivisty na webových stránkách ADL se tvrdí, že myšlenka „binacionalismu“ v Izraeli „je vzhledem k současné realitě a historickým animozitám neproveditelná“ a nepředstavuje „nic menšího než nepřímý pokus ukončit stát Izrael jako národní domovinu židovského lidu.“

V jiném příspěvku, který byl později od ADL smazán, organizace napsala: „S historicky vysokou porodností mezi Palestinci a možným přílivem palestinských uprchlíků a jejich potomků, kteří nyní žijí po celém světě, by se Židé rychle stali menšinou v rámci dvounárodnostního státu, což by pravděpodobně ukončilo jakékoli zdání rovného zastoupení a ochrany.“

Tucker Carlson také citoval část přímo z webové stránky ADL, která byla mezitím smazána, ve svém předchozím pořadu Fox News. Text ADL nastínil identitární přesvědčení pro stát Izrael a zněl: „Je nerealistické a nepřijatelné očekávat, že stát Izrael dobrovolně rozvrátí svou vlastní suverénní existenci a nacionalistickou identitu a stane se zranitelnou menšinou na tom, co bylo kdysi jeho vlastním územím.“

Identitární hnutí čelí v evropských zemích vážným překážkám. Například francouzská pobočka Generation Identity se účastnila mnoha soudních bitev, než byla skupina zcela zakázána.

Rakouská pobočka byla zakázána v rámci zákona, který  položil skupinu ochránců Evropy na roveň islámským teroristům.

Remix News provedl řadu rozhovorů s vůdci skupin, včetně Thaïs d’Escufon, která  řekla, že byla součástí identitárního hnutí za zachování své vlasti, ale její skupina se vždy účastnila pokojné občanské neposlušnosti.

„Odmítám stát se ve Francii menšinou. Je pro mě nepředstavitelné a nesnesitelné myslet si, že by se Francouzi mohli stát menšinou ve své vlastní zemi během několika desetiletí,“ uvedla.

Výše tedy vidíte, že paradoxně tytéž názory, které razila cenzurní ADL na Izrael, jsou cenzurovány identitářům, kteří je razí ve směru k evropským národům. A je možné, že se to děje i na popud samotné ADL.

Právě fakt, že byly cenzurovány příspěvky identitářů, jejichž hlavním cílem je zachování evropských národů, ukazuje, že právě tyto názory a snahy jsou z pohledu  globalistů zdaleka nejvíc nebezpečné.

Nakonec předpokládám, že za evropskou cenzurou stojí spíš EU než ADL, která se tradičně věnovala mnohem víc USA, kde v poslední době tlačila především na mazání účtů, které si dělaly legraci z LGBTQI a trans agendy.

Na druhou stranu hlavním úkolem EU je výměna evropských obyvatel, proti které právě identitáři bojují…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 15 Průměrně: 4.8]

2 thoughts on “Co stojí za masivní cenzurou evropských identitářských hnutí na X (Twitter)?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout