Biologičtí muži soutěží proti ženám i v takových sportech jako Jiu-Jitsu (video)

Biologičtí muži soutěží proti ženám i v takových sportech jako Jiu-Jitsu (video)

Stále více zemí umožňuje mužům, kteří se prohlásí za ženy, závodit v ženských sportech. Tím ženské sporty zcela degradují a ženy přestávají mít zejména v silových sportech motivaci k dalšímu soutěžení.

Pokud vše půjde i nadále stejnou cestou, tak ženský sport pro biologické ženy zcela zanikne, protože muži budou časem dominovat i těmto kategoriím.

Tak tomu ostatně již v některých sportech – jako například v atletice, cyklistice, plavání či šermu – dávno je. Ženy se v takových sportech  již ve většině závodů na prvních místech v ženské kategorii (alespoň v některých zemích) vyskytují jen výjimečně.

Nyní se podařilo jisté sportovkyni vyhrát v zápase s mnohem větším mužem, což propagátoři trans agendy považují za důkaz, že muži, kteří se prohlásí za ženu, do ženského sportu patří.

Nicméně další závodnice již s mužem prohrály. Paradoxně tak nakonec právě tyto případy zřejmě podnítí „woke“ sportovní svazy k tomu, aby muže v ženských sportech povolovaly…

Sportovkyni údajně nikdo neřekl, že bude soutěžit s mužem během brazilského turnaje jiu-jitsu v Kalifornii minulý týden, což si vyžádalo revizi zásad Severoamerické asociace (NAGA).

12. září zveřejnila závodnice brazilského jiu-jitsu Taelor Moore na svůj instagramový účet klip s popiskem: „Vážila jsem 135… a ona měla přes 200!“ Na videu si mnohem větší muž se spletenými vlasy stoupnul na podložku a pustil se s ní do boje.

Komentáře k jejímu příspěvku byly ohromně podporující a chválily ji za to, že se udržela proti muži dvakrát tak velkému, jak je ona sama.

„Je  to dospělý muž, který zneužívá svou velikost a váhu proti tobě. Gratuluji k vítězství, ale vy, dámy, musíte držet při sobě a nesoutěžit s muži s make-upem,“ napsal jeden znepokojený komentátor.

„Zakřičte na všechny SKUTEČNÉ závodnice tam venku. Ten  chlápek by se měl za sebe stydět,“ odpověděl další.

Některé příspěvky gratulovaly Mooreové k tomu, že dokázala porazit svého mnohem většího soupeře navzdory jeho značné fyzické převaze. „Ten chlap by neměl mít dovoleno soutěžit, ale ona je úžasná, když ho přemůže,“ stálo v jedné z odpovědí.

McPike – muž, který se prohlásil za ženu

Zápas se odehrál během NAGA Grappling Championship 9. září. Mužský účastník byl identifikován jako James McPike, 29 let, který v současné době používá ženské jméno Alice.

Zatímco McPike prohrál s Mooreovou, odvezl si domů stříbro v ženské kategorii Absolute No-GI Indeterminate poté, co porazil jinou atletku.

Trenér Mooreové Smitty Wit se zabýval otázkou trans-identifikace mužů soutěžících proti ženám v brazilském jiu-jitsu.

„Mám studentku, která šla proti transatletovi v divizi otevřené váhy pro jiu-jitsu grappling, bojový sport,“ řekl Wit.

„Jsem si jistý, že mnoho lidí, kteří to slyší, si myslí, že prohrála. Ne, vyhrála.“

Trenér Mooreové dále naznačil, že obdržel kritiku od trans aktivistů za sdílení videa jejího zápasu proti McPikeovi.

„Mooreová mohla být VÁŽNĚ zraněna netestovaným sportovcem, který je těžší o 50 liber. Nyní mi říkáte, že ženy nemohou VYJÁDŘIT svou zkušenost, pokud je tato zkušenost v konfliktu s druhým jedincem? 

Proč je v pořádku, když si ženy stěžují, když prohrají, ale když vyhrají, musí o tom mlčet?“ zeptal se Wit.

Nicméně Foundation Chicago , škola bojových umění, kde transka McPike trénuje, s Witem silně nesouhlasila a tvrdila, že trans-identifikující muži nemají ve sportu žádnou fyzickou výhodu nad ženami.

„Poražení mnohem většího transatleta v krátkém sledu docela dobře ukazuje, že trans ženy nemají žádnou šílenou výhodu proti cis ženám,” tvrdí.

Kontroverze způsobila, že NAGA vydala prohlášení k situaci.

„Jsme si vědomi incidentu z víkendu, kdy transgender žena soutěžila v ženské divizi, aniž by předem věděla o svém transgender statusu. Od té doby jsme aktualizovali naši politiku tak, aby vyžadovala, aby nás transgender konkurenti kontaktovali předem, abychom to s nimi mohli prodiskutovat a vysvětlit politiku,“ uvedla NAGA.

McPike před změnou pohlaví

„NAGA nevyžaduje, aby biologické ženy soutěžily s transgender ženami. Místo toho dáváme na výběr biologickým ženám, a pokud odmítnou, soutěží v divizi pouze s jinými biologickými ženami.“

To ovšem není pravda, protože Mooreovou – ani další soupeřky – nikdo před tím, že budou zápasit s mužem, předem nevaroval…

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 4.9]

4 thoughts on “Biologičtí muži soutěží proti ženám i v takových sportech jako Jiu-Jitsu (video)

  1. Keď sú tie ženy také sprostane, že nastúpia na zápas s biologickým mužom, tak si o prehru koledujú. A v kontaktných športoch si koledujú aj o fyzickú ujmu. Nezávisle od toho, je chlap, ktorý nastúpi v kontaktnom športe proti žene, nielen bezcharakterný hajzel , ale úplný kripel po každej stránke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout