Země BRICS otupí dominanci Západu (video)

Země BRICS otupí dominanci Západu (video)

Nyní už dokonce i v USA přiznávají, že jejich hegemonie je u konce. BRICS se má – jak bylo schváleno na probíhajícím summitu – rozšiřovat, přičemž zástup zájemců o členství roste.

Zároveň s tím však roste i nedůvěra v dolar jakožto rezervní měnu. Žádná země totiž předem neví, kdy se znelíbí Deep state a dostane se pod sankce, kterými USA a lokajové z EU dlouhodobě trestají „neposlušné“ země.

Společná měna uskupení, která by byla konkurentem dolaru, by pak zcela jistě pomohla s dalším potlačením dominance nejen dolaru, ale západního vlivu vůbec.

V USA se nyní objevilo zajímavé zhodnocení, které tato fakta přiznává…

„Summit BRICS je v plném proudu s řečmi o rozšíření ekonomického bloku a spekulacemi o nové měně,“ komentoval stávající situaci uskupení Peter Schiff, který se objevil v pořadu Real America s Danem Ballem, aby mluvil o tomto vývoji a řekl, že země BRICS otupí západní dominanci.

Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika tvoří blok BRICS. Představuje asi 40 % světové populace a čtvrtinu celosvětového HDP. Peter poukázal na to, že nejenže blok BRICS dodává Americe spoustu zboží, ale také půjčuje USA spoustu peněz.

„Úroky, které musíme z tohoto dluhu platit, prudce rostou,“ prohlásil.

Peter poznamenal, že výnosy státních dluhopisů jsou na nejvyšší úrovni za posledních 16 let. To je velký problém, když máte státní dluh ve výši 32,7 bilionů dolarů a masivní rozpočtové deficity měsíc za měsícem.

„Hypoteční sazby brzy dosáhnou 8%. Přemýšlejte o tom na chvíli. Kdy naposledy se někdo díval na 8% hypotéku? Ještě před rokem byli na 3%. Takže všichni budou platit víc.“

A nezdá se, že by se věci měly zlepšit.

„Jako národ jsme na mizině a inflační džin je z láhve venku. Máme za sebou více než 10 let bezohledného tisku peněz. Neexistuje způsob, jak by s tím toto zvýšení sazeb něco udělalo. Takže vysoká inflace tu zůstane. A bude to ještě vyšší.“

Prezident Biden stále říká, že ekonomika je silná. Petr se zeptal, jak to může tvrdit.

„Jsme nejzadluženější národ na světě. Máme rekordní obchodní deficity, rekordní rozpočtové schodky a inflaci, která se brzy vymkne kontrole. Nemyslím si, že ekonomika byla někdy tak slabá.“

Vzhledem k současnému stavu a trajektorii ekonomiky jsou USA zralé na to, aby spadly ze své pozice světové ekonomické supervelmoci. A blok BRICS je v pozici, kdy může dále podkopávat americkou ekonomiku.

Dan řekl, že si myslí, že reakce Západu na ruskou invazi na Ukrajinu zahnala země BRICS do kouta a donutila je podrobněji se podívat na alternativu k americkému dolaru. Petr řekl, že souhlasí.

„Zpětný ráz těchto sankcí bude katastrofou.“

Když Bidenova administrativa začala uvalovat sankce, informovali jsme o tom, že použití dolaru jako válečného nástroje může mít dlouhodobé důsledky, že by to mohlo globálně urychlit dedolarizaci a dokonce ohrozit roli dolaru jako světové rezervní měny. Jak vysvětlil Peter, pro americkou ekonomiku by to byla rána.

„USA jsou skutečně závislé na dolaru jako rezervní měně. Ale to, co jsme udělali s těmito sankcemi – dali jsme světu silný důvod, aby už nechtěl být součástí tohoto systému, protože jsme ukázali stinnou stránku, riziko, které podstupujete tím, že držíte dolary a jste součástí tohoto dolarového platebního systému.

Dali jsme každému další důvod, aby dedolarizoval. Takže celý tento proces se urychlil. Poslední věc, kterou jsme měli udělat, bylo potrestat Rusko za to, že dělá přesně to, co jsme chtěli, aby udělalo.

Chtěli jsme, aby Rusko drželo dolary, protože nám to prospívá. To udržuje naše ceny dole. To drží naše úrokové sazby dole. A pak jsme potrestali Rusko za to, že udělalo přesně to, co jsme chtěli. A jaký druh poselství posíláme zbytku světa?“

Celý rozhovor si můžete poslechnout ve videu níže (anglicky):

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Země BRICS otupí dominanci Západu (video)

  1. Tu firmu s názvem Spojené státy americké bude časem možno brát vážně jen kvůli její vojenské síle (druhá Burkina Faso, ale s jadernými zbraněmi), i když už je Rusko ve spojení s Čínou nikým neporazitelné.

    1. No ono to s tou vojenskou silou bude asi jako stou ekonomikou, jaká síla vždyť kam vlezli všude dostali po rypáku a nestačili ani utíkat. Nesmíte se tolik dívat na HoolyÚdské výtvory o emerických hrdinech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout