Švédsko: Válka mezi Eritrejci – 55 zraněných (video)

Švédsko: Válka mezi Eritrejci – 55 zraněných (video)

K podobným potyčkám, jaké nyní zažilo Švédsko, došlo také například v Německu. Tyto konflikty ukazují hned několik zajímavých okolností.

V prvé řadě to, co bylo jasné od samého začátku, kdy Evropa zavedla politiku otevřených hranic: multikulturalismus nefunguje, každý si přiveze zvyky ze své domoviny – a to včetně čehosi ve stylu afrických kmenových válek.

Ty jsou nyní celkem běžně přenášeny do Evropy. V podstatě jde v konkrétním případě Eritrejců o to, že jedna strana podporuje současnou vládu (před kterou údajně utekla do Evropy) a druhá je proti ní.

A právě to je další zajímavou okolností, která ukazuje, že evropské země přijmou kohokoli. Tedy v případě jedné ze dvou znesvářených skupin Eritrejců je jedna, která schvaluje vládu – a tedy v Evropě (v tomto případě ve Švédsku) je pod zcela vylhanou záminkou.

Je zajímavé, že právě tuto okolnost evropské země nijak neřeší. Tím se jen dokazuje, že těmto zemím je úplně jedno, kdo k nim přijede, hlavní je obyvatelstvo co nejrychleji vyměnit.

Eritrejská občanská válka se tak postupně přenáší do evropských vítačských zemí, v tomto případě do švédského Järvafältet.

Velké davy vtrhly do festivalového areálu, kde slavila jedna ze skupin Eritrejců (příznivci vlády), zatímco policie bezmocně stála a dívala se, jak ukazuje video níže v článku.

Ve 14 hodin se kulturní festival „Festival Eritrea Scandinavia“ v Järvafältet v severozápadním Stockholmu změnil ve válečné scény.

Festivalový areál byl napaden asi tisícovkou eritrejských protidemonstrantů. Obviňují své krajany, že mají festival propagandy loajální k režimu a také že pro režim vybírají peníze.

Ze zpráv z médií a videí z místa je zřejmé, že protidemonstranti, kteří zaútočili na festival, byli ozbrojeni kameny a větvemi nebo dřevěnými holemi.

Festivalové stany i auta byly zapáleny a policisté na místě byli napadeni kameny. Celkem bylo zraněno 55 lidí, z toho čtyři vážně, zraněni byli i tři policisté.

Region Stockholm píše v tiskové zprávě, že regionální speciální zdravotnický management (RSSL) je po násilnostech v nouzovém režimu.

Níže se můžete podívat na celý sled událostí v Järvafältet, přičemž bitka začíná někde kolem 8. minuty, předtím je vidět obrovský dav naštvaných Eritrejců, kteří míří na festival:

 

Bylo zatčeno 100 až 200 lidí. Policie incident vyšetřuje jako násilné nepokoje, žhářství a sabotáž policie.

Ministr spravedlnosti Gunnar Strömmer (M) je naštvaný, že přistěhovalci přinesli svůj konflikt do Švédska. V komentáři pro státní televizi píše:

„Není rozumné, aby bylo Švédsko tímto způsobem zatahováno do domácích konfliktů jiných zemí. Pokud utečete do Švédska před násilím nebo jste na dočasné návštěvě, neměli byste zde způsobit násilí. Policejní zdroje jsou potřebné k něčemu víc než jen k oddělování různých skupin od sebe navzájem.“

Tolik zpráva ze Švédska, která potvrzuje, že jedince z jiných „kultur“ nelze integrovat, džungli si jednoduše vezmou s sebou třeba i do hlavního města severoevropské země…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 26 Průměrně: 4.9]

6 thoughts on “Švédsko: Válka mezi Eritrejci – 55 zraněných (video)

  1. Paradoxné je,že multikulturalizmus fungovať môže. Ale iba za celkom výnimočných okolností /tvrdé islamské alebo aj sekulárne zákony ,absolútny zákaz drog, koloniálna minulosť, turistický ruch a pod./ , napríklad v Dubaji či Singapure. V takom Libanone totálne stroskotal a o „vyspelej “ Európe nemá zmysel sa ani rozpisovať.

  2. ja nechápem, čo tam robila švédska polícia, mali sa stiahnuť a nechať eritrejcov, nech sa vyzabíjajú, veď náhrada už je na ceste

  3. Já teď ve Švédsku jsem a zlaté, „xenofobní“ Česko. Snad se to u nás neposere, budu klidně volit komanče, pokud budou mít protiimigrační politiku v programu.
    Švédský smysl pro rovnoprávnost a svoboda projevu není pro všechny a už vůbec ne pro tyhle čmoudy, které si do Švédska natahali. Co píší tady noviny, to se v ČR člověk nedočte, jen občas něco vyskočí, jako třeba tohle. Myslím mainstreamová média.
    Je to smutný příběh.

  4. „Policie incident vyšetřuje jako násilné nepokoje, žhářství a sabotáž policie.“
    Kmenove valky jsou nedilnou soucastni negerske kultury po tisicileti. Snaha o potlaceni teto tradice je rasisticka. Svedska vlada je povinna podporovat kulturni dedictvi invazistu. Napriklad tim ze jim zdarma rozda macety. Nebo muze nabidnout vyssi socialni dafky pro kmen ktery ovladne bojiste.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout