Jezdec Nascar „lajkoval“ mem George Floyda, má zákaz účasti na závodech na neurčito

Jezdec Nascar „lajkoval“ mem George Floyda, má zákaz účasti na závodech na neurčito

A docela logickou reakcí na jednání „Nascaru“ je nyní výzva k jeho bojkotu – a to jak v případě fanoušků, kteří se účastní závodů přímo v hledišti, tak v případě těch, kdo sledují závody v televizi.

Slavný motoristický Nascar bude pokračovat v aktuální sezóně bez jednoho ze svých jezdců. Debutant Noah Gragson byl tento víkend suspendován na neurčito kvůli „urážlivé aktivitě na sociálních sítích“.

Za zákazem stojí to, že se  Gragsonovi  líbil vtipný obrázek George Floyda, který je prezentován násilným rasistickým hnutím BLM jako mučedník.

George Floyd byl 46letý černoch s dlouhou kriminální minulostí, včetně přepadení těhotné ženy, které držel u hlavy zbraň.

Jeho smrt během zatčení a následná mediální kampaň vyvolaly násilné nepokoje BLM po celých Spojených státech, které se rozšířily také do Evropy.

Je pravděpodobné, že zemřel v důsledku požití drog, ale jeho smrt se tehdy hodila právě pro vyvolání nepokojů a protibělošské nenávisti.

Stejně tak tyto akce vedly k výraznému snížení stavu policie ve městech vedených demokraty a k dekriminalizaci černochů v případě páchání nenásilných trestných činů (krádeže, rabování, dopravní přestupky, prodej drog apod).

Nascar a Noah Gragson’s Legacy Motor Club údajně potrestali 25letého muže za to, že „lajkoval necitlivý mem s fotografií George Floyda,“ podle sportovního kanálu ESPN.

Organizace vydaly samostatné prohlášení, že řidič byl suspendován na dobu neurčitou kvůli memu, který se mu líbil, ale odmítly zveřejnit další podrobnosti o případu.

Potvrzení Gragsonových „zločinů“ přišlo krátce poté, co federace oznámila jeho suspendaci. Na Twitteru Gragson „porušil sekci chování členů v pravidlech Nascar 2023.“

Tým Legacy Motor Club vydal prohlášení, že Noah Gragson byl suspendován kvůli činům, které „nereprezentují hodnoty našeho týmu.“

Pozastavení čelilo na Twitteru ostré kritice od fanoušků motoristického sportu i od lidí, kteří mají plné zuby pokrytectví a přílišné politizace.

Sám Noah Gragson se k trestu vyjádřil v reakci pro Legacy Motor Club s omluvným prohlášením:

Jsem zklamaný sám ze sebe kvůli nedostatku pozornosti a jednání na sociálních sítích. Chápu závažnost této situace.
Miluji a vážím si každého. Snažím se zacházet s každým stejně, bez ohledu na to, kdo je. Prostě a jednoduše jsem to pokazil.

Je stále běžnější, že jsou sportovci trestáni za výroky, které jsou v rozporu s politickou korektností. Zda se Noah Gragson v blízké budoucnosti objeví na tratích NASCAR po celých Spojených státech, se teprve uvidí.

A již brzy zřejmě také poznáme, jak zafungoval vyhlášený „antiwoke“ bojkot proti Nascaru…

Mimochodem, vyhozen měl být za lajkování tohoto memu:
Obraz
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 9 Průměrně: 4.9]

One thought on “Jezdec Nascar „lajkoval“ mem George Floyda, má zákaz účasti na závodech na neurčito

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout