Geneticky modifikované krávy mají „chránit klima“

Geneticky modifikované krávy mají „chránit klima“

Základem vylhané klimatické politiky je boj proti uhlíku a dusíku. Tyto v přírodě běžné prvky se staly záminkou pro likvidaci zejména evropské prosperity.

A zdá se, že tato politika bude zneužita i k dalším genovým úpravám, tentokrát krav. O tom, jaké „kvality“ však bude mléko či maso takových krav, se již „vynálezci“ nezmiňují.

Podobně jako v případě GMO rostlin samozřejmě nikdo neví co to s konzumenty – ale i samotný dobytkem – časem udělá.

Nyní se provádí umělé experimenty, aby se vyvinuly „krávy šetrné ke klimatu“, které říhají méně metanu.

Klimatičtí propagandisté tvrdí, že říhání a prdění dobytka představuje 14,5 procenta světových emisí skleníkových plynů, o nichž se tvrdí, že způsobují takzvanou klimatickou krizi.

Tento typ exhalací má být nyní snížen inseminací krav býčím spermatem s genetickou vlastností, která vede k nižšímu obsahu metanu. Řečeno bez obalu, znamená to, že budoucí krávy budou říhat méně metanu.

Kanadský chovatel mléka Ben Loewith je jedním z prvních chovatelů hospodářských zvířat, který tuto metodu použil. Jeho mláďata se narodí příští rok na jaře a pak budou mezi prvními na světě s omezením říhání.

„Selektivní šlechtění pro nižší emise, pokud neobětujeme jiné vlastnosti, se zdá být jasným vítězstvím,“ řekl Loewith.

Semex, genetická společnost, která prodala býčí sperma Loewithovi, říká, že nový typ krávy by mohl snížit emise metanu z kanadských krav až o 20-30 procent do roku 2050.

Někteří odborníci na mléčné výrobky jsou však k tomuto přístupu skeptičtí.

Juha Nousiainen z finské mlékárenské společnosti Valio varuje, že chov dobytka, který říhá méně metanu, může vést k problémům s trávením.

A samozřejmě nejen s tím. Každý zásah do DNA může mít netušené důsledky – a to jak pro krávy, tak pro konzumenty jejich produktů.

V tomto případě vidím jediné řešení: Je třeba, aby většina lidí pochopila, že celá klimatická politika, která vede i k podobným šílenostem, je jeden velký podvod….

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Geneticky modifikované krávy mají „chránit klima“

  1. nikdo na světě nemohl vymyslet větší pitomost vzhledem ke klimatu, že říhání a prdění krav zapřičiňuje oteplování planety. Není daleko doba, kdy se téhle pitomosti budou normální lidé smát a ti co tohle vymysleli se smějí už teď čemu jsou ty ovce schopny uvěřit, když se jim to pěkně opakovaně přednese současně v mnoha médiích. Zde platí , sto krát opakovaná lež se stane pravdou. Všeho ale jak se také říká jen do času.

  2. Jeden výbuch sopky vyprodukovává mnohonásobně více emisí než čtyřnohá zvířata. Mnoho emisí profukují letadla a obrovité požáry. Čili jsme svědky iracionálního blbnutí občanů ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout