Berlín: Policista tureckého původu při dopravní kontrole oloupil řidiče o 57 000 eur

Berlín: Policista tureckého původu při dopravní kontrole oloupil řidiče o 57 000 eur

V Berlíně velmi dbají na diverzitu, tedy rozmanitost. Proto musí být patřičně multikulturní také policie, v jejíchž řadách je stále více muslimů.

Ti mají samozřejmě při náborových akcích přednost a požadavky na ně jsou podstatně nižší než na policisty z řad původního obyvatelstva. Turecké a arabské klany, jejichž vliv v Berlíně nesmírně roste, tak mají své „ochránce“ i v řadách těch, kdo by měli být jejich hrozbou.

Jistý Turek, který zřejmě získal práci policisty jen díky svému původu, nyní názorně ukázal, k čemu možná již nějakou dobu svůj post využívá..

Policejní skandál v německém hlavním městě. Ironií je, že vrchní inspektor údajně okradl řidiče se služební zbraní a civilním firemním vozem a ukradl 57 000 eur v hotovosti a mobilních telefony. Teď je to případ pro státního zástupce.

19. července policista (48) s neznámým komplicem údajně zastavil řidiče na městské dálnici v Messedammmu „speciálními signály a policejním signálem“ a vyvolal dojem, že jde o řádné policejní opatření.

„Své služební vybavení, včetně služební zbraně, měl údajně u sebe v pouzdru,“ uvedl policejní mluvčí.

Během kontroly totožnosti byla 62letá oběť spoutána a umístěna do policejního vozidla. Pak oba pachatelé údajně prohledali auto a vzali 57 000 eur a několik mobilních telefonů.

Podle informací  je obviněným Bülent L., tureckého původu, z 5. ředitelství. Podle dostupných informací zde údajně dříve pracoval na specializovaném oddělení AGIA (oddělení interkulturních úkolů).

AGIA se mimo jiné zabývá trestnými činy, jako je nelegální vstup, nelegální prostituce a obchod s cigaretami bez cla.

„Policejní šéf prý dokonce předal svojí oběti policejní zprávu o zabavení, na které nebyly zabavené peníze uvedeny,“ uvedl policejní mluvčí.

48letý policista údajně musel o přepravě peněz vědět. Zda se o tom dozvěděl z profesních nebo soukromých zdrojů, je v současné době předmětem vyšetřování.

V pondělí byl prohledán dům a kanceláře podezřelého. Tam bylo zabaveno použité úřední vybavení a další důkazy. Kromě toho byla jeho služební zbraň zabavena a převezena do sbírky důkazů.

Ve stejný den vydal okresní soud v Tiergartenu zatykač. Obviněný byl však dosud ušetřen vězení. Vrchní inspektor již nemůže vykonávat své povinnosti, dokud nebude vyšetřování ukončeno.

Není to první incident na ředitelství 5 v tomto roce. Již v únoru byli policejní komisař a policejní superintendant obviněni z poskytování důvěrných informací majitelům podniků o nadcházejících policejních raziích.

Lze předpokládat, že i tito dva patřili k multikulturně obohacujícím komunitám…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

One thought on “Berlín: Policista tureckého původu při dopravní kontrole oloupil řidiče o 57 000 eur

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout