Londonistan: V centru britské metropole bude stát velká mešita

Londonistan: V centru britské metropole bude stát velká mešita

Londýn je již druhým rokem ovládán muslimským starostou, což je samo o sobě jasnou známkou islamizace nejen města, ale celé země. A od samého začátku muselo být také jasné, že se podle toho začne měnit i samotné město.

Hlavní dominantou městského centra se již brzy stane velká mešita, která bude jedním z hlavních symbolů islamizace země.

Třípatrová modlitebna, která bude mít kapacitu 390 věřících, zaplní prostor, který zůstal prázdný po uzavření kina Metro v roce 2006. Předchozí návrhy na obří mešitu s kapacitou 1 000 míst na tomto místě byly staženy v roce 2020 po odporu obyvatel i pravicových skupin.

Žádost o územní plán pro o něco menší stavbu však na konci května schválila Westminsterská rada. Mluvčí rady potvrdil deníku The Mail on Sunday: „Žádost Azizovy nadace o přeměnu části londýnského Trocadéra byla schválena plánovacím výborem rady v květnu 2023.“

Předpokládá se, že mešita – která má být nazývána „Piccadilly Prayer Space“ – by mohla být otevřena během několika měsíců. Kritici se však ptají, zda by měla být postavena v oblasti plné barů nabízejících alkohol, nočních klubů a gay podniků a striptýzových podniků v Soho, které islám odmítá jako hříšné.

Nicméně muslimové již začínají místu dominovat a může se stát, že postupně podniky odkoupí a „hříšná“ oblast se přestěhuje jinam.

Během ramadánu muslimové vyzdobili náměstí Piccadilly světly s islámským symbolem, což jen potvrzuje, že v místě mají stále dominantnější postavení:

Aziz, narozený v Malawi, který vlastní portfolio nemovitostí v hodnotě více než 2 miliardy liber a koupil samotné Trocadero za více než 220 milionů liber v roce 2005, zakládá mešitu prostřednictvím své charitativní odnože Aziz Foundation.

Trocadero, postavené v roce 1896, je jedním z nejslavnějších zábavních komplexů v centru Londýna a také nabízí 11-podlažní, 490-pokojový hotel nazvaný Zedwell.

Budova byla uzavřena v roce 1965 a ukončila svůj téměř sedmdesátiletý život restaurace. V roce 1984 se znovu otevřela jako výstavní prostor a zachovala si slavnou barokní fasádu, než byly v roce 1996 přidány atrakce ve stylu arkády.

Sponzorství od Pepsi a Sega pomohlo centru podstatně růst až do konce 90. let. V roce 1997 bylo Trocadero domovem prvního britského 3D kina IMAX.

Počet návštěvníků však nerostl ruku v ruce s investicí a Sega v roce 1999 od sponzoringu ustoupila. Segaworld byl přejmenován na Funland.  Toto jméno si místo ponechalo až do svého uzavření v roce 2011.

Pět let poté, co Pepsi odstoupila z Trocadera, koupila budovu realitní společnost Asifa Azize nazvaná Criterion Capital a sdílela plány na její přestavbu.

V roce 2020 byly konečně předloženy plány na přeměnu suterénu na mešitu, které byly nejprve staženy. Nyní Azizova nadace uvedla, že mešita bude sloužit muslimům, kteří pracují v této oblasti, stejně jako těm, kteří navštíví Londýn jako turisté.

Aziz byl popsán jako „nejpodlejší britský pronajímatel“ na vrcholu Covid lockdownů poté, co vyhrožoval likvidací nájemníkům West Endu, včetně řetězců jako Caffe Concerto, pokud nezaplatí nájem včas.

V roce 2017 magnát u Vrchního soudu tvrdil, že jeho odcizená manželka nemá nárok na jeho tehdy odhadované jmění ve výši 1,1 miliardy liber, protože v Malawi zfalšovali oddací list, aby mohli přivézt adoptované dítě do Velké Británie.

K uvedenému už jen dodávám, že mešita může být nakonec mnohem větší, než povolených 390 míst. Stačí přilehlé prostory nazvat třeba „islámské centrum“ a v reálu z nich udělat součást mešity.

To je běžná praxe muslimů v mnoha evropských zemích – a zejména pak tam, kde  je proti výstavbě mešit přílišný odpor. Drtivá většina mešit se proto skrývá pod názvem „islámské centrum.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 11 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Londonistan: V centru britské metropole bude stát velká mešita

  1. Známy konvertita, terorista a obľúbenec „našich“ médií vyškolený v Saudskej Arábii Jozef Lenč – pôsobiaci ako pedagóg v katolíckej Trnave – už viackrát kritizoval vlády aj samosprávy Slovensku, že na zozname štátom uznávaných náboženstiev chýba islam a že u nás ako jedinej krajine Európy neexistuje ani jediná mešita . Majú ju už aj na Islande…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout