Klimatičtí alarmisté nyní očekávají, že Golfský proud do roku 2025 zkolabuje

Klimatičtí alarmisté nyní očekávají, že Golfský proud do roku 2025 zkolabuje

Všimli jste si, jak se stále častěji namísto pojmu „globální oteplování“ používá pojem „klimatické změny?“ To lze totiž „naroubovat“ na cokoli.

Vždyť v 70. letech alarmisté varovali před nástupem doby ledové kolem roku 2000 pokud se lidské konání razantně nezmění, aby se pak postupně tyto předpovědi diametrálně změnily na „globální oteplování“ – opět způsobené člověkem.

Klimaalarmisté už neví, jak zfalšovat data, aby vše vyvolávalo dojem, že zde máme globální tepelný armagedon, kdy se, jak nyní prohlásil šéf OSN Gutteres, budeme doslova vařit:

„Éra globálního oteplování skončila, nastala éra globálního varu,“ prohlásil:

To prohlásil poté, co se ukázalo, že údajné rekordní teploty letošního léta byly podvodně naměřeny na zemském povrchu a uprostřed měst, namísto ve výšce 2m někde mimo zastavěnou plochu.

A aby toho nebylo dosti, tak Jihoafrická republika hlásí rekordně studenou zimu, Alpami prošla na konci července sněhová bouře a Evropu jako celek čeká teplotně podprůměrný srpen.

Pro klimaalarmisty tak již nebude zrovna snadné hledat „důkazy“ údajného globálního oteplování.

Jednoduše realita se vzdaluje všem možným předpovědím globálních „oteplovačů“ a ti se tak nyní zřejmě připravují navrátit do let sedmdesátých, kdy tvrdili, že vlivem lidské činnosti nastane doba ledová…

I proto se výraz „změna klimatu“ tak hodí. A oddané ovce, věřící každému nesmyslu, opět uvěří, že za dobu ledovou může CO2 a dusík (zatímco dosud mělo jít o viníky globálního oteplování).

Nová studie říká, že Golfský proud by se mohl zhroutit již v roce 2025 a poslat Severní Ameriku a Evropu do nové doby ledové. 

A údajně za to opět může změna klimatu způsobená člověkem. Klimatičtí fanatici již tuto studii zneužívají ke svému obvyklému alarmismu, navzdory její velmi pochybné metodologii.

Golfský proud, který přivádí teplou vodu z Mexického zálivu do Evropy přes severní Atlantik, je přínosem pro klima regionu. Na rozdíl od jiných oblastí ve stejné zeměpisné šířce má například Nová Anglie a západní Evropa mnohem mírnější klima s více dešti. 

Teplý vzduch může unést více vody než studený vzduch. Například Severní Korea leží na stejné zeměpisné šířce jako Řecko nebo Washington DC, ale je tam mnohem chladněji a nehostinněji, protože v moři není proud teplé vody.

Nyní ale vědci v nové studii varují, že se to v příštích dvou letech může dramaticky změnit. V souladu s tím by se Golfský proud – vědci známý jako „Atlantic Meridional Overturning Circulation (AMOC)“ – mohl začít hroutit již v roce 2025 a ve skutečnosti by během několika příštích desetiletí (nejpozději do roku 2095) přestal existovat. 

To by Evropu fakticky uvrhlo do nové doby ledové. Podle British Guardian je to samozřejmě způsobeno změnou klimatu a zlým oxidem uhličitým. Shrnutí studie, která je založena na údajích od roku 2004, uvádí:

Atlantic Meridional Overturning Circulation (AMOC) je důležitým klopným prvkem v klimatickém systému a budoucí kolaps by měl vážné dopady na klima severoatlantické oblasti. 

V posledních letech bylo hlášeno oslabení oběhu, ale hodnocení Mezivládního panelu pro změnu klimatu (IPCC) na základě modelových simulací v rámci projektu Climate Model Intercomparison Project (CMIP) naznačují, že úplný kolaps v 21. století je nepravděpodobný. 

Sklon klimatu do nežádoucího stavu je však vzhledem k rostoucím koncentracím skleníkových plynů stále větším problémem. 

Předpovědi pozorování jsou založeny na detekci včasných varovných signálů, zejména zvýšení rozptylu (ztráta odolnosti) a zvýšené autokorelaci (kritické zpomalení) nedávno hlášené pro AMOC.

Zde poskytujeme statistickou významnost a odhady doby sklopení založené na datech. Předpokládáme, že podle současného scénáře budoucích emisí dojde ke kolapsu AMOC kolem poloviny století.

Ale i kdyby skutečný kolaps Golfského proudu měl jistě katastrofální dopady na regionální klima, je studie, jak se tak často stává, založena na „odhadech“ a modelování, které, jak je dobře známo, se pravidelně mýlily.

Nabízí se také otázka, proč se soustředili na data z méně než 20 let: možná proto, že tímto způsobem dosáhli pro ně vhodnějších výsledků?

Existuje například studie z roku 2022, která se zaměřila na historickou rekonstrukci Golfského proudu od roku 1980 a zjistila, že od té doby došlo k obdobím posilování a oslabování mořského proudu s rozdíly pěti až pětadvaceti procent.

V abstraktu studie autoři píší: 

„V subtropech existují určité důkazy o posilování AMOC od roku 2001 do roku 2005 a silné důkazy o oslabení od roku 2005 do roku 2014. Tak velká meziroční a desetiletá variabilita komplikuje identifikaci trvalých dlouhodobých trendů, i když to nevylučuje oslabení související s antropogenním oteplováním.“ 

Dokonce i zastánci strašení CO2 jsou nápadně opatrní s prognózami kolapsu Golfského proudu.

Vzhledem k tomu, že v globálním měřítku stále dochází k různým klimatickým otřesům (nezapomeňte, že ještě nedávno byla Sahara zelená a úrodná), je také jasné, že Golfský proud nepoteče věčně. 

Pokud by byl v určitém bodě skutečně vytlačen dále na jih (např. tající vodou z Arktidy), Severní Afrika by se stala zelenou, zatímco v Evropě by se výrazně ochladilo.

A jak společnost Maxe Plancka vysvětluje v článku o severoafrickém klimatu, hraje v tomto ohledu důležitou roli orientace kolísavé osy Země – a ne CO2.

Zneužívání otázky Golfského proudu klimatickými fanatiky k jejich alarmismu je zřejmé z výše uvedeného článku Guardianu. 

Skutečnost, že kolísání intenzity má několik různých příčin, které nemají nic společného s člověkem (např. kolísání zemské osy, sluneční intenzita atd.), je účelově ignorována. 

To totiž nepodporuje vyprávění globalistů o „člověku ohrožujícím klima“…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 19 Průměrně: 5]

6 thoughts on “Klimatičtí alarmisté nyní očekávají, že Golfský proud do roku 2025 zkolabuje

  1. CO2Coalition.org má něco kolem 7K příznivců a 8K sledujících . Asi to není kdovíjaké měřítko čehokoliv na nepřátelské půdě „F(uck)Booku“ ,ale stejně. Asi by to chtělo , více tuto koalici připomínat všude na netu ,pokud má člověk čas ,chuť a nervy . Co?

  2. bodaj by to bola pravda, to by mali angláni iné starosti ako ničiť životy ľuďom po celom svete
    Na tom súčasnom spomaľovaní Golfského prúdu má veľmi veľký podiel havária hnUSAckeho obrieho tankeru pred pár rokmi niekde v Karibiku a obrovské množstvo chemikálií, ktoré nadrbali do mora v snahe odstrániť čo najlacnejšie následky havárie.

  3. To je opravdu legrace. Kdyby věděli ty klimatický paka jak a čím obrátit golfský proud, tak by to pro své nečestné cíle udělali. Asi lopatou to nepůjde, tak budou muset čekat co příroda udělá, on se totiž tento proud časem mění již miliony roků. Mezitím budou lidi zase strašit, protože spokojení a šťastní lidé jsou jejich noční můrou.

  4. Evropa by se ochladila mirne, ale v Britanii by meli pocasi jak v Moskve.
    Britske zemedelstvi by prestalo exiistovat, a ekonomika rovnez. Dnes staci aby v anglii napadly 2 cm snehu a doprava kolabuje, lide nechodi do prace atd.

  5. Asi pres 50 000 vetrnych kol, nicitelu ptaku a netopyru a energie (na vyrobu kola je treba vice energie nez kolo za 20 let vyrobi) omezuje proudeni vzduchu od more a zpusobuje tim navyseni teplot ve stredni Evrope (bylo to tez uz stanoveno na 1.1°C) a sucho, nebot neproudi uz tolik vlhkeho vzduchu. Pred nekolika lety jsem cetl (malou) zpravicku, ze ze zahadnych duvodu vanou vice vetry z jihu a mene ze zapadu, proc asi? Golfsky proud funguje tak, ze tepla voda na povrchu more se u Evropy ochlazuje, u Gronska klesa dolu a jako studena voda tece ve spodnich vrstvach zpet do Karibiku. (Proto hlubinna voda v subtropech a tropech neni vubec tepla a nejtezsi voda ma 4°C). Kdyz ale nebude v Evrope voda dostatecne ochlazena aby klesla, Golfsky proud se muze skutecne zastavit a bude v Zime chladneji. Ale zeleni idioti tim „zachrani“ klima, o jehoz prubehu nemaji ani paru. Ani jake pocasi bude za 2 dny neumi spolehlive predpovedet.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout