Jsme jednou z mála evropských zemí, kde se lidé odklání od hotovosti

Jsme jednou z mála evropských zemí, kde se lidé odklání od hotovosti

V poslední době zaznamenávám informace o tom, že se ve většině evropských zemích  začíná „obracet vítr“ a lidé se odvracejí od karet zpět k hotovosti.

Je zde samozřejmě souvislost s tím, jak se obyvatelstvo jiných zemí probouzí. Jen několik málo zemí dělá globalistům plánujícím zavedení CBDC radost – a k těm zemím patří také Česká republika.

Patříme spolu se Švédskem a několika málo dalšími zeměmi k těm, které se od hotovosti velmi výrazně odklání. V médiích navíc můžeme v poslední době zaznamenat povzdechy nad tím, jak mnohde neakceptují karty a berou jen hotovost.

Tyto články mají samozřejmě za cíl podnítit další ochotu využívat karty spíš než hotovost. Mnohem jednodušeji se pak přejde na CBDC a v momentě, kdy bude hotovost jen velmi okrajově využívána, nebude její zrušení nejmenší problém.

Korporátní média dokonce nabádají k tomu, abychom nechodili tam, kde neberou karty. Já vybízím k opaku: Preferujte ty provozovny, kde berou jen hotovost!

A naopak vybízím k bojkotu těch, kdo odmítají poskytnout možnost hotovostních plateb, což se týká zejména e-shopů.

Na internetu se sice dobírky poněkud prodraží, ale dají se najít obchody, které požadují za dobírku jen malý doplatek, někde máte dokonce i dobírku s dopravou zdarma v případě, že překročíte danou částku za nákup.

Články, které upozorňují na údajně nehorázné odmítání karet, úplně zapomínají připomenout, že se zejména v rámci e-shopů najdou takové, které neakceptují platbu na dobírku v hotovosti.

Některé dobírky nenabízí vůbec a jiné pak za velmi nevýhodných podmínek (nepřiměřeně vysoký poplatek).

Jak je to s kamennými obchody mi není známo, zatím se mi nestalo, že by mi někdo hotovost odmítl, ale možná vy o nějakém takovém obchodě ve svém okolí víte. Pak nezbývá než podobnou prodejnu bojkotovat.

V kamenné provozovně (obchod, restaurace) jsem ještě nikdy kartou neplatila. A tuto zásadu nehodlám porušit.

Na internetu je to poněkud problematičtější, obzvlášť pak pokud chcete zboží, které jde těžko sehnat a nabízí jej jen velmi málo obchodů. Tam pak příliš není na výběr.

Vlastně mne ani neudivuje, že se v situaci, kdy se jiní začínají k hotovosti navracet, od tohoto způsobu plateb nadále odvracíme. Je to v souladu s tím, co sleduji již dlouhou dobu.

Máme v populaci mnohem víc spáčů než jiné země, což je znát nejen na tom, že se stále víc lidí odklání od hotovosti, ale třeba i na volebních preferencích, kdy drtivá většina lidí upřednostňuje silně prosystémové strany.

To se děje v době, kdy v jiných zemích velmi rychle rostou preference stranám, které žádají odchod z EU.

Pokračující odklon od hotovosti, který se ukázal i v anketě k tomuto článku, kde 3/4 lidí uvádí, že preferují bezhotovostní platby, je přesně v souladu s tím, co se od nás očekává.

Takový národ se bude velmi lehce manipulovat k čemukoli, nejen k tomu, aby se zřekl hotovosti a začal používat digitální měnu. Nečekám ani větší odpor při zavádění plánované digitální identity (ID) či sociálních kreditů ve formě měření uhlíkové stopy.

Národ se zřejmě rád podřídí čemukoli. Výměně obyvatel, vymazání národního státu, zavedení digitální totality i deindustrializaci.

Vypovídající je, že hlavním domácím mediálním tématem tohoto léta je boj za zavádění bezhotovostní společnosti a štvaní proti těm, kdo ještě hájí hotovost. Článků na toto téma se na mainstreamu v posledních týdnech vyrojilo bezpočet.

V tom jsme opravdu jedineční…

A nakonec zde mám i pro vás anketu na dané téma:

Jaké platby preferujete při nákupech?

Zobrazit výsledky

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 25 Průměrně: 5]

7 thoughts on “Jsme jednou z mála evropských zemí, kde se lidé odklání od hotovosti

 1. bylo by dobré aby se lide konečně vzpamatovali ale i tak to budou mít Globalisté v ČR obtížné nastolit jen dgitalni platby ve všech prodejnach v ČR kolik by to muselo stát na energiich a naše tupá vláda nechava prodavat elektřinu na Burze a nenecha zestatnit ČEZ to by mě zajimalo jak by to chtěli udělat bez velkého množstvi energii to jen tak nepujde a ještě si do toho představte elektromobili, Green Deal a elektrifikaci všeho tohle cele je velice naročne na energie

  1. 1) ČEZ zostatnia vtedy, ked poziadavky na opravu/udrzbu budu pre sucastneho vlastnika nerentabilne;
   2) opravia za statne;
   3) zase daruju najvyssiemu mafianovi, lebo zazracne zistia, ze stat je spatny vlastnik;
   a idioti v sudnictve, policii sa budu s usmevom na celu tuto saradu prizerat.

 2. Kartu jsem v bance odevzdala,uřednice ji rozstříhala , nic takového nechci. Hodilo by se vlastní ohodnocení práce ,služeb a tovarů, paralelní měna a budeme připraveni když ta jejich nekrytá měna padne ale chce to probuzené .Stejně je nejcennější lidská práce proto byli otroci takový byznys .Není to nic složité.
  Když zjistím v e-shopu že neumožňují platbu v hotovosti ,hned jim píšu mail že odcházím nakoupit jinam . Omlouvají to nevyzvednutými balíčky a podobnými bláboli ale musí vědět proč jsem neudělala objednávku z prstu důvod nevycucají. Stalo se mi to 3 během týdne.

  1. já si objednavam věci jenom tam kde berou hotovost kompletně nebo si to necham uložit někde na poště či zasilkovně kde taky lze zaplatit hotově jinak jím na to seru kartu taktež nemám a nechci

 3. Dnes mně zaujalo tohle cituji :
  „Ve zveřejněné tabulce pak jednoduchým způsobem propočítává, kolik peněz strhne banka každému podnikateli za použití platby kartou. „Přestože konkrétní nabídky bank se mohou lišit, tak jedna konkrétní tabulka mne šokovala,“ neubránil se údivu Vondráček. Z této tabulky vyplývá, že v případě, že zákazník platební kartou zaplatí např. 480 Kč, banka naúčtuje podnikateli poplatek více než 14 Kč, tedy 3 % ze zaplacené částky. Situace je však podstatně horší v případě platby nižších částek. V případě částky 112 Kč si banka strhne 5 %, v případě částky 81 Kč je to dokonce 6 % a pokud zákazník zaplatí např. pouze 39 Kč, podnikatele tento „špás“ vyjde na přibližně 4 Kč a bance tak zaplatí 10 % z tržby. Úplná katastrofa se pak podle Libora Vondráčka odehrává v případě těch nejnižších plateb. V případě částky 13,25 Kč je provize banky 25 %, v případě částky 6,29 Kč dokonce 50 %. A pokud by zákazník zaplatil kartou částku 3 Kč, tak podnikatel bude muset ještě 7 haléřů připlatit a z takto realizované tržby mu nezůstane vůbec nic.“
  Dělá to víc obchodníků i moje známá má limit pod který nejde platit kartou -100 korun . Dokonce nabízí slevu na tovar když zákazník zaplatí za tovar v hotovosti ale tupci to nepochopí museli by se namáhat šáhnout do peněženek, počítat a přemýšlet a to některé bolí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout