USA zveřejnily 10 způsobů, jak se připravit na válku s Čínou o Tchaj-wan

USA zveřejnily 10 způsobů, jak se připravit na válku s Čínou o Tchaj-wan

Má být snad Tchaj-wan dalším bojištěm po Ukrajině? Zdá se, že zde probíhá velmi podobný scénář…

Čínský výbor Sněmovny reprezentantů tento týden zveřejnil seznam 10 dvoustranných doporučení, jak zabránit Číně v útoku na Tchaj-wan. Ty jsou oficiálně doporučeny k zahrnutí do zákona o obraně pro rok 2024.

Tento seznam je prý výsledkem závěrů učiněných během dubnových válečných her „Table Top“ jestřábího Centra pro novou americkou bezpečnost.

„V tchajwanské válečné hře zvláštního výboru jsme viděli šokující výsledek selhání odstrašování,“ řekl poslanec Mike Gallagher (R-WI) před hlasováním o pokračování opatření.

„Pokud chceme nějakou šanci zabránit třetí světové válce, musíme teď Tchaj-wan vyzbrojit po zuby. Potřebujeme vyčistit ostudných nevyřízených 19 miliard dolarů [v zahraničních vojenských prodejích],“ dodal.

Deset doporučení panelu je následujících:

 • Výroba a dodávky více raket dlouhého doletu pro indicko-pacifický region
 • Po konzultaci s našimi spojenci bychom měli předem naplánovat vážné ekonomické důsledky, pokud by Čína zasáhla proti Tchaj-wanu.
 • Rozšíření společného vojenského výcviku mezi Spojenými státy a Tchaj-wanem
 • Dodání 19 miliard dolarů nevyřízeného vojenského vybavení a zbraní, které si Tchaj-wan objednal ze Spojených států
 • Zřízení amerického vojenského společného úkolového uskupení nebo velitelství společných sil pro krizové řízení v Indo-Pacifiku
 • Zlepšení kybernetické odolnosti kritické infrastruktury USA, zejména přístavních, leteckých a železničních zařízení, se zaměřením na vojenskou mobilitu
 • Pomoc při výcviku Tchaj-wanu k posílení jeho vlastní kybernetické bezpečnosti
 • Založil společnou americko-tchajwanskou plánovací skupinu k vybudování užších vazeb mezi našimi obrannými silami
 • Posílení vojenské pozice USA v regionu rozšířením základen se spojenci, posílením skladovacích zařízení paliva a zlepšením logistiky
 • Vybudujeme tchajwanské vojenské zásoby a odoláme útokům

 

Samozřejmě existuje spousta dalších analytiků, kteří poukazují na to, že být „po zuby ozbrojený“ a nezávislý odtržený ostrov na vlastním čínském dvorku je přesně to, co by mohlo být předzvěstí třetí světové války, podobně jako roky angažmá Západu na Ukrajině nevedly k míru, ale k další eskalaci situace, která vyústila ve válku…

Image

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 4 Průměrně: 5]

3 thoughts on “USA zveřejnily 10 způsobů, jak se připravit na válku s Čínou o Tchaj-wan

 1. Chybí jim tam nejdůležitější bod, a to že dostanou napráskáno. Takže hlavně mít k dispozici dostatek velkoprostorových letadel C-17 respektive vrtulníků UH 1D k překotnému úprku.

 2. Frankie, už se to blíží, to bude mela jen nevím kam budou opět hrdinně utíkat. Yankees je jen banda idiotů vedená dementem, která stále nemůže nebo nechce pochopit konec jejich hegemonie, četnictví, vydírání atd. adt. Notabene stále se jen spoléhají na tzv spojence, ale kde je mají? Tu vyrabovanou zchudlou EU? To bude legrace.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout