V USA většina států – zejména těch, které jsou vedeny demokraty – umožňuje mužům, kteří se prohlásí za ženy, účast v ženských sportech.

Stále více sportů je tak degradováno tím, že v ženské kategorii jim dominují muži, kteří  by ve vlastní kategorii zůstávali někde v průměru.

Ženskou cyklistiku nyní v USA sužuje cyklista, který zjistil, že v mužské kategorii nikdy nedosáhne stupňů vítězů, proto se prohlásil za ženu.

Důsledkem je odchod již několika soupeřek od sportu a po v dlouhé řadě dalším vítězství z mnoha se zdá, že žen, které sport raději opustí, bude přibývat.

Je také třeba připomenout, že hlavní cenou v takových závodech rozhodně není pouze pohár a medaile, ale také lákavá finanční odměna. To samozřejmě podnítí další průměrné mužské cyklisty, aby se prohlašovali za ženy a soutěžili pak v ženských kategoriích.

Muž, který se prohlásil za ženu, opět obsadil první místo v kategorii žen na cyklistickém turné v Severní Karolíně a přidal toto vítězství k jeho rozsáhlému seznamu.

V Hendersonville se v sobotu konal belgický Waffle Ride North Carolina a v ženské divizi se zúčastnil biologický muž Austin Killips. Killips, 27, se identifikuje jako „žena“ a od roku 2022 závodí na ženských cyklistických akcích, což odráží jeho profil pro cyklistiku.

Během 137 mil dlouhého závodu se Killips rychle ujal vedení v ženské divizi. Biologické ženy skončily až na druhém a třetím místě.

Na 13. míli bylo potvrzeno, že Killips je na prvním místě, přičemž dvě atletky – Paige Onwellerová a Flavia Oliveira – si udržely své druhé a třetí místo….

Při projíždění cílovou páskou komentátor závodu prohlásil, že Killips získal „obrovské vítězství“. V krátkém klipu nahraném na Instagram se nezdálo, že by za ním byli nějací konkurenti.

Závod od té doby potvrdil, že Paige Onwellerová a Flavia Oliveira se umístily na druhém a třetím místě.

Hlasatelé Unroad UNLTD označovali Killipse jako „ženu“.

Není to poprvé, co se Killips umístil na prvním místě v závodě žen.

V květnu se umístil na prvním místě v Tour of the Gila, mezinárodně známé vrcholné cyklistické soutěži. Je pozoruhodné, že Tour 2022 byla první v historii soutěže, kde byly finanční odměny pro mužskou i ženskou kategorii stejné. Ale po Killipsově výhře odešli s cenami dva biologičtí muži.

Je znepokojivé, že Killips byl již dříve obviněn z pokusu vytlačit cyklistku Hannah Arensmanovou ze závodní dráhy na národním mistrovství UCI v cyklokrosu v prosinci 2022.

Jeden uživatel Twitteru sdílel  video incidentu , které ukazuje, jak se Killips snaží vytlačit Arensmanovou do pásky. Autor videa řekl, že to byl jeden z nejméně tří takových pokusů vytlačit ji z kurzu, ale jediný zaznamenaný na videu a řekl, že Killips měl být diskvalifikován pouze za tento prohřešek:

Arensmanová, která byla 35násobnou vítězkou v cyklokrosových závodech, odešla od tohoto sportu krátce po kontroverzi kolem Killipse, který se ji snažil vytlačit z trati během ženské soutěže.

Arensmanová sdílela, že  závodění přímo proti mužským cyklistům v ženských závodech začalo být pro ni natolik odrazující, že se rozhodla ukončit svou cyklistickou kariéru…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

4 thoughts on “USA: Muž, který se prohlásil za ženu, vyhrál další z mnoha cyklistických závodů žen (video)

1. myslím, že každý normální chlap by se styděl soutěžit v silovém sportu se ženami. Už na tom je vidět, že tenhle “ závodník “ to má v kebuli pomotaný.

2. Podle nových pravidel buzerotransek neexistuje nic jako muž nebo žena. Takže prohlašujeme to za bezpohlavní individuum a když to chce tolik sportovat, zavřeme to do klece s bojovníky MMA.