Na švédské velvyslanectví v Bagdádu zaútočily hordy naštvaných muslimů (video)

Na švédské velvyslanectví v Bagdádu zaútočily hordy naštvaných muslimů (video)

Po včerejším pálení koránu, ke kterému došlo u mešity ve Stockholmu, došlo k bouřlivým reakcím z celého muslimského světa. A v Iráku, odkud pochází i muž, který korán zapálil, zaútočili přímo na tamní švédskou ambasádu…

Ve čtvrtek se davu podařilo proniknout na švédskou ambasádu v Bagdádu. Bezpečnostní síly však nepokoje zastavily a zaměstnanci velvyslanectví jsou podle ministerstva zahraničí v bezpečí.

Klip ze Sky News Arabia ukazuje několik lidí, kteří šplhají na budovu velvyslanectví. Mimo jiné je slyšet, jak dav skanduje: „ano Koránu“.

Při nepokojích byla také spálena švédská vlajka či vlajka LGBT.

Údajně jde o stoupence šíitského vůdce Muktada al-Sadra, který vyzval k bojkotu Švédska a k vyhoštění velvyslance.

Naštvani muslimové řádili asi 15 minut a asi tuctu lidí se podařilo dostat do budovy. Když na místo dorazily bezpečnostní síly, údajně z místa činu odešli bez násilí.

Protest na švédském velvyslanectví se konal den po spálení koránu před stockholmskou mešitou. Tato událost získala velkou mezinárodní pozornost. Muž, který spálil Korán, je sám z Iráku.

Zaměstnanci velvyslanectví jsou v bezpečí, podle švédského ministerstva zahraničí, které incident komentuje následovně:

„O situaci jsme dobře informováni. Pracovníci našeho velvyslanectví jsou v bezpečí a Ministerstvo zahraničních věcí je s nimi v pravidelném kontaktu.

Ministerstvo zahraničních věcí obecně nekomentuje podrobněji hrozbu pro zahraniční mise ani jaká bezpečnostní a krizová opatření jsou přijímána, protože by to mohlo znamenat zvýšená rizika pro zaměstnance a další osoby.“

K pálení koránu se vyjádřil také Erdogan, který už předtím deklaroval, že nebude souhlasit se vstupem, Švédska do NATO. V televizním vystoupení prohlásil: „Nakonec naučíme arogantní obyvatele Západu, že urážet muslimy není svobodou projevu.“

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 16 Průměrně: 5]

5 thoughts on “Na švédské velvyslanectví v Bagdádu zaútočily hordy naštvaných muslimů (video)

  1. Jedného z najhorších diktátorov sveta Erdogana už dávno mala zlikvidovať CIA. Aj jeho najlepších kamarátov Orbána s Kaczynským.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout