„Zprávy jsou lež,“ Tucker Carlson vystoupil na Twitteru a upřímně promluvil (video)

„Zprávy jsou lež,“ Tucker Carlson vystoupil na Twitteru a upřímně promluvil (video)

Po mnoha spekulacích o skutečném důvodu vyhazovu Tuckera Carlsona je dnes již důvod znám. Vyhozen byl sice všeobecně za to, že šel proti proudu, ale konečné rozhodnutí Murdocha, který dal příkaz k jeho propuštění, padlo poté, co se Carlson snažil objektivně informovat o Ukrajině.

Včera Carlson zveřejnil krátké video prostřednictvím Twitteru. Dá se předpokládat, že tuto platformu bude v budoucnu využívat pro svou novinářskou práci. Ve videu hovoří zcela upřímně:

„Na nejzákladnější úrovni jsou zprávy, které konzumujete, lež.“

Pod videem najdete úplný přepis jeho řeči.

Dobrý den, tady je Tucker Carlson. Často slyšíte, že zprávy jsou plné lží, ale většinou to není úplně pravda. Hodně z toho, co vidíte v televizi nebo čtete v New York Times, je ve skutečnosti pravda v doslovném smyslu.

Mohlo by to projít jedním z vlastních ověřovatelů faktů ze strany médií. Právníci by s tím byli ochotni souhlasit. Může tomu tak skutečně být, ale to neznamená, že je to pravda. Není to pravda.

Na nejzákladnější úrovni jsou zprávy, které konzumujete, lží, lží nejzákeřnějšího a nejzlomyslnějšího druhu. Fakta, stejně jako kontext a perspektivy, jsou záměrně zamlčovány. Jste manipulováni.

Jak to funguje? Podívejte se. Pokud vám řeknu, že člověk byl nespravedlivě zatčen za ozbrojenou loupež,  není to tak úplně lež. Možná byl obviněn. V tuto chvíli se nekonal žádný soud, takže to nikdo nemůže říct, ale pokud nezmíním skutečnost, že stejný člověk byl zatčen za stejný zločin již šestkrát, opravdu vás informuji?

Ne, neinformuji vás. Klamu vás, a to je to, co dělají zpravodajská média v každém hlavním příběhu, každý den v týdnu, každý týden v roce.

Jaké to je pracovat v takovém systému? Po více než 30 letech uprostřed toho všeho bych vám mohl vyprávět příběhy. To nejlepší, v co můžete ve zpravodajství v tuto chvíli doufat, je svoboda říkat tu nejúplnější pravdu, jakou můžete. Ale vždy existují limity a vy víte, že pokud je překročíte příliš často, budete za to vyhozeni.

To není dohad. Je to zaručeno.

Každý, kdo pracuje v anglicky psaných médiích, to chápe.

Pravidlo toho, co nemůžete říct, definuje všechno. Je to špinavé, opravdu, a je to naprosto korumpující. Nemůžete mít svobodnou společnost, pokud lidem není dovoleno říkat, co si myslí, že je pravda. Svoboda projevu je základním předpokladem demokracie. Proto je to zakotveno v prvním z našich ústavních dodatků.

Překvapivě dnes není mnoho platforem, které umožňují svobodu projevu. Poslední velkou platformou, jedinou na světě, která stále existuje, je Twitter – kde jsme teď. Twitter je již dlouho místem, kde vznikají a vyvíjejí se naše celostátní problémy. Twitter není stranická stránka. Každý sem má přístup a myslíme si, že je to dobrá věc.

A přesto většina zpráv, které vidíte analyzované na Twitteru, pochází od mediálních organizací, které jsou samy o sobě špatně maskovanými propagandistickými kanály. Vidíte to v kabelových zprávách, mluvíte o tom na Twitteru.

Výsledek se může zdát jako debata, ale ve skutečnosti jsou strážci brány stále u moci. Myslíme si, že je to špatný systém. Víme přesně, jak to funguje, a je nám z toho špatně.

Brzy na Twitteru zveřejníme novou verzi naší show, kterou děláme šest a půl roku. Přineseme také některé další věci, o kterých vám povíme, ale prozatím jsme vděční, že jsme tady.

Svoboda projevu je nejdůležitějším právem, které máme. Bez ní neexistují žádná další práva.

Tak zatím….

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 32 Průměrně: 4.8]

6 thoughts on “„Zprávy jsou lež,“ Tucker Carlson vystoupil na Twitteru a upřímně promluvil (video)

  1. Každý, kto podporuje krutého fašistického diktátora /zároveň aj bruselofila, sionistu, Erdoganovho najlepšieho kamaráta a vodcu maďarskej iredenty/ Orbána, je spolupáchateľom jeho zločinov. Teda aj ten skrachovanec na fotke.

    1. taková zloba v pár větách ? Chtělo by to být konkrétní a popsat několik jeho zločinů abychom si mohli udělat sami vlastní představu zda se jedná skutečně o zločiny. Zdá se však, že jeho voliči mají jiný názor. Oni nepoznají zločiny ? Skus být konkrétní a pokud to půjde i milejší, jinak tě ta nenávist sežere.

    2. Plivance plné jedu, zášti a zloby, ale jinak vůbec nic. Naprosto zbytečný příspěvek, který vypovídá jen o autorovi.
      Typické pro progresivisty, rádoby liberály a podobnou woke verbež.

  2. Mal by si dávať pozor!!! Môže sa mu prihodiť niečo špatné, tak ako sa to stalo už mnohým iným. Mal by mať spísanú závet a v nej popísané všetky špinavosti, ktoré kedy odkryl počas svojej spravodajskej kariéry a ktoré nestihol ešte zverejniť.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout