Bývalý agent CIA diskutuje se soudcem o lžích CIA a Ukrajině (video)

Bývalý agent CIA diskutuje se soudcem o lžích CIA a Ukrajině (video)

Rozhovor bývalého agenta CIA Larryho Johnsona se soudcem Napolitanem je vždy podnětný a provokuje k zamyšlení, přičemž dnešek nebyl výjimkou.

Jedním ze zkoumaných témat je i tzv. „ruská kubánská raketová krize“ – jak je nazvána situace, kdy USA již před několika lety umístily raketomety schopné odpalovat střely s jadernou hlavicí v Rumunsku a později i v Polsku, tedy v místech, odkud by neměl být problém zaútočit na Moskvu.

V roce 2016 Spojené státy nasadily pozemní systém protivzdušné obrany – tj. Aegis Ashore – v Deveselu v Rumunsku. Aegis Ashore je pozemní verze raketového systému, který je nyní na křižnících Aegis v americkém námořnictvu.

V loňském roce pak Spojené státy zavedly stejný systém v polském Redzikowu. Jen jeden malý problém – systém Aegis Ashore může být také použit k odpalování střel s plochou dráhou letu Tomahawk s jadernou hlavicí.

Tyto dva systémy mají potenciál umístit atomovku v Moskvě do 10 minut po startu z Polska nebo Rumunska. Vidíte problém? Tato hrozba je podobná té, které čelily Spojené státy v roce 1961, kdy Sověti rozmístili jaderné rakety na Kubě. Stejně jako Spojené státy správně považovaly tyto rakety na Kubě za existenční hrozbu, Rusko také vidí umístění raket USA jako existenční hrozbu pro Moskvu.

Ray McGovern v nedávném projevu k mírové skupině v Nové Anglii mistrovsky popisuje, jak jsou raketomety v Polsku a Rumunsku kritickým predikátem pro ruskou zvláštní vojenskou operaci na Ukrajině. Bez těchto raket  by Rusko pravděpodobně 24. února 2022 nevstoupilo na Ukrajinu.

Když Putin hovoří o „demilitarizaci“ jako o jednom z primárních cílů operace, nemluví jen o eliminaci hrozby na Ukrajině.  Rusko považuje tyto raketomety v Polsku a Rumunsku za součást úsilí o demilitarizaci.

Ukrajina tvrdě pracuje na tom, aby špatné situaci nasadila statečnou, hrdinskou tvář. Zatímco bitva o Bachmut nadále dominuje pozornosti západních učenců a politiků, válka na Ukrajině zuří na jiných místech, včetně Záporoží, Maryjinky, Avdijevky, Petrovskoje a desítek dalších měst a osad.

Rusko má dostatečné zásoby mužů, tanků a munice. Ukrajina ne. Rusko volí spíše opotřebovávací válku než rozsáhlé manévry. Je to frustrující pro ty generály, kteří touží po tom, aby generál Patton vyrazil z řad živých plotů a vydal se na cestu napříč Francií.

Kromě ufňukaných stížností Prigožina není na ruské straně žádná známka paniky, strachu nebo frustrace. Základní otázkou zůstává, jak dlouho může Ukrajina vydržet?

Na celou debatu se můžete podívat ve videu (anglicky):

 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 13 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Bývalý agent CIA diskutuje se soudcem o lžích CIA a Ukrajině (video)

  1. Skveli ludia v relacii sudcu Napolitana: ako Larry Johnson aj Douglas McGregor su dokaz ze v USA zije este stale vela statocnych vybornych ludi co sa neboja otvorit si klapacku a povedat ako to skutocne je. Neboli „sejmuti“ lebo maju este stale svoje kontakty v najvyssich sferach mocenskych dynastii USA. Ale v skutocnosti by sa dala, nastastie, z toho celkoveho poctu statocnych ludi v USA urobit cela kniha.

    A preto my nesmieme zovseobecnovat ze cele USA su zli, ale mali by sme si presne vsimat ktori su to co bojuju za pravdu a skutocnu slobodu. Nedali zastrasit a nedaju si ani Neoconsami ani Neoliberalmi, ani NWO-WFE-Aspen-Bilderberg-EU sebezvanymi elitarmi manipulatormi potkanmi kakat na hlavu. Ti co nas v dnesnej dobre drvia su arogantni sociopati ktori iba ukradli krajinu a moc pre seba a strhavaju cely svet do zahuby.

    – Inac o Zelenskom bolo v jednom z mala zapadoeuropskych este ne-zombifikovanych medii ze skonci zalostne na vecnom uteku, aj ked ho hned nezabiju, zo Svajciarskeho „uncutnews.ch“ –
    Citat: – „Zelensky erinnert uns an den biblischen mythischen wandernden Juden, der erst den Jesus auf dem Weg zur Kreuzigung verspottete aber dann dazu verflucht wurde, bis zur Wiederkunft auf der Erde ewig zu wandeln, leiden und sich selbst zu bedauern.“
    — Zhruba preklad do Slovenciny: – Zelensky bude odsudeny ako ten zid v starych mytoch co sa najprv hlasno z davu vysmieval Jezisovi ked ho viedli na ukrizovanie, ale skoncil prekliaty na vecne putovanie po svete a bude do smrti dennodenne trpiet a pritom trpko bedakat nad svojim utrpenim az do sudneho dna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout