Španělsko: Odsouzený džihádista ISIS napadl na ulici členy protimigrační strany VOX (video)

Španělsko: Odsouzený džihádista ISIS napadl na ulici členy protimigrační strany VOX (video)

Pokud už o něčem tento případ vypovídá, tak je to především fakt, že ani ti, kdo aktivně připravovali teroristický útok, nezůstávají příliš dlouho v evropských vězeních (pokud se tam už vůbec dostanou).

Po relativně krátké době ve vězení, zpravidla ovládaném muslimskými vězni, jsou opět na svobodě a mohou pokračovat v cestě k chalífátu – zde očividně na území Španělska.

Tedy alespoň tak to bylo v případě džihádisty, který napadl protimigrační a protiislámské politiky…

Osoba, která se podle policejních zdrojů jmenuje Anuar AA,  byla zatčena v rámci operace Šakal proti džihádismu v lednu 2015.

A před pár dny – konkrétně  2. května 2023, tento džihádista konfrontoval členy strany VOX, když šli na Revellín, častoval je urážkami a hrozbami a jednoho z nich napadl.

Nejprve došlo k urážlivým pohledům a komentářům proti členům strany, na které křičel: „rasista, pes“, když se členové VOX procházeli na Paseo del Revellín.

Džihádista šel kolem nich se ženou a malým dítětem, ale zatímco muž později řekl policii, že ho uráželi, členové VOX to důrazně popřeli a tvrdili, že byli vystaveni provokativním pohledům, hrozbám a urážkám, což nahlásili policii.

Anuarovi AA ani zdaleka nestačila pouhá slovní konfrontace, ale přímo napadl člena VOX, který má nyní jako důkaz natočený záznam celé  události. Konfrontace skončila přítomností policie, kterou přivolali členové VOX….

Operace Šakal

A kdo byl vlastně džihádista, který zaútočil na španělské politiky?

Anuar AA, osoba v centru těchto událostí, byla zatčena v lednu 2015 v rámci operace PNC Šakal za svou radikalizaci.

„Se třemi dalšími lidmi – včetně bratra – od září 2014 vytvořil skupinu založenou na pokrevních vazbách a maximální důvěře, která přijala ideologii ISIS a stala se prodlouženou rukou výše uvedené organizace v oblasti svého vlivu, která se nachází v sousedství Príncipe Alfonso v Ceutě,“ potvrdil státní zástupce po vyšetřování národní policie.

Podle dokumentu prokurátora obžalovaní vytvořili stabilní a hierarchickou buňku spojenou s organizací Islámský stát se schopností a odhodláním provádět teroristické útoky ve Španělsku v reakci na výzvy ke globálnímu džihádu.

Podle prohlášení policie bylo při domovní prohlídce zabaveno 15 mobilních telefonů, 18 SIM karet, pistole Glock Model 26, 3 náboje ráže 9 mm, 9 sečných zbraní, 3 armádní uniformy, 11 kukel, 4 masky, 3 vlněné čepice, oděv na zakrytí obličeje, latexové rukavice, dřevěný obušek, kovová pálka a dvě poznávací značky.“

Hlavní líčení začalo v říjnu 2016. Soud nařídil povinnost určit adresu pro účely doručování a předvolání a stanovil povinnost dostavit se 1. a 15. dne každého měsíce před úřad svého bydliště, se zákazem opustit státní území až do vynesení rozsudku.

Ve své závěrečné řeči státní zastupitelství požadovalo celkem 65 let vězení pro čtyři zadržené a dva další členy džihádistické buňky rozprášené v Ceutě během dvou operací provedených národní policií ve čtvrti Princův ostrov ve dnech 24. ledna a 10. března 2015.

Tolik k případu. Džihádisté si nakonec příliš dlouho ve vězení nepobyli. Rozhodně ne tolik let kolik požadoval státní zástupce. Možná už chystají nějaký další útok…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 8 Průměrně: 5]

2 thoughts on “Španělsko: Odsouzený džihádista ISIS napadl na ulici členy protimigrační strany VOX (video)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout