Šéfka EK prý vyzvala Ukrajinu, aby Maďarsku uzavřela ropovod Družba

Šéfka EK prý vyzvala Ukrajinu, aby Maďarsku uzavřela ropovod Družba

Jistě jste již četli informaci o tom, že Ukrajina plánovala v odvetě zničit ropovod Družba, aby se pomstila Maďarsku za jeho politiku.

V reakci na tyto informace se záhy Maďarsko rozhodlo zablokovat v EU další balíček pomoci Ukrajině – lépe řečeno přísun dalších miliard končících často na kontech tamních oligarchů a také přísun zbraní, jichž většina končí na černém trhu.

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová prý v reakci na toto rozhodnutí navrhla Ukrajincům, aby přerušili tranzit „ropovodu Družba“ do Maďarska

Manažeři maďarské ropné společnosti „MOL“ nyní odmítají přímá jednání s ukrajinskou „Ukrtransnaftou“, protože maďarskou ropnou společnost vydírá svévolným zvyšováním tranzitních poplatků.

Vyplývá to z úniku informací z americké tajné služby (WashingtonPost): Zelenskyj prý tento teroristický čin navrhl již v polovině února na setkání s místopředsedkyní vlády Julií Swenkovou.

Z obou důvodů nyní Maďarsko hrozí, že bude vetovat uvolnění dalších válečných fondů EU.

Dne 15. května generální ředitel Ukrtransnafta Volodymyr Tsependa adresoval společnosti MOL ruskojazyčnou poznámku, v níž kritizoval omezení uvalená maďarskou stranou na ukrajinské dumpingové zemědělské produkty.

V tomto ohledu by to však mohlo být varováním i pro ostatní státy střední a východní Evropy (např. Polsko, Bulharsko, Slovensko), které také chrání svůj zemědělský trh před nekalým válečným obchodem.

Ukrajinský generální ředitel prý dokonce obdržel zprávu od Ursuly von der Leyen z Bruselu:

„Pokud to Maďaři dělají tímto způsobem, neváhejte zastavit dodávky ropy do Maďarska prostřednictvím Družby.“

Je pravda, že neexistují žádné písemné důkazy o tomto vlivu na „Ukrtransnaftu“. Je také možné, že samotná Ukrajina – po podpoře z Bruselu – dostane maďarskou ropnou společnost pod tlak.

Vedení MOL každopádně včera oficiálně oznámilo pokus o vydírání maďarskému ministru zahraničí a obchodu Péteru Szijjártóovi. O podporu byl navíc požádán maďarský velvyslanec v Kyjevě.

Na dnešní tiskové konferenci na maďarském velvyslanectví ve Vídni to uvedl maďarský ministr zahraničí:

„Kvůli sílícímu ukrajinskému nepřátelství nemohla maďarská vláda podpořit ani 11. sankční balíček, ani nových 500 milionů EUR v rámci takzvaného Evropského mírového nástroje“.

Szijjártó obvinil Ukrajinu také z dalšího rasistického kroku vůči maďarské menšině: totiž z toho, že maďarské školy na Zakarpatí nebudou moci od 1. září fungovat.

A pokračuje i západní válečné štvaní… Protože Zelenskyj už dávno ví, že mu zbývá jen šest až osm měsíců na jeho velkou ofenzivu, která se znovu a znovu odkládá. A že veřejné mínění na Západě hrozí, že se obrátí proti němu. 

Na mezinárodním horizontu se také vznáší Damoklův meč v podobě Trumpa, který by v případě vítězství ve volbách veškerou podporu válčení ukončil:

Pouhá  vyhlídka, že se do Bílého domu vrátí člověk, který nemůže říct, kterou stranu podporuje, je podpora Vladimiru Putinovi a krajně pravicovým a krajně levicovým silám.“

 – jak uvádí Guardian.

To ovšem jen potvrzuje, že celé válečné dění je pod velením Washingtonu, zároveň se také ukazuje, že o evropské politice se rozhoduje výhradně za oceánem. O to víc je třeba sledovat tamní boj v primárkách, které by už samy o sobě mohly rozhodnout o osudu světa…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 29 Průměrně: 4.8]

5 thoughts on “Šéfka EK prý vyzvala Ukrajinu, aby Maďarsku uzavřela ropovod Družba

  1. nikdo jsme ještě před několika málo roky vůbec netušili, že mnoho dnešních vůdců v Německu, parlamentu EU a komisi EU jsou potomci bývalých vyšších důstojníků hitlerové soldatesky. V kontextu těchto skutečností a jmen při vytvářením plánu na existenci EU se vkrádá myšlenka, že to pravděpodobně byl poválečný plán na zvrácení výsledků 2. světové války. V čem to spočívá, že již dvě velké války prohráli a stále si nedají pokoj a chtěli by opět vládnout a válčit. Kolik obyčejných německých lidí a zejména vojáků již zaplatilo svými životy tuhle neutuchající moc po světovládě .

  2. Maďarsko by malo vystúpiť z fašistickej EU!!! Ropu by mali začať dovážať cez Turecko!!! A mali by vystúpiť i z NATO!!! Dať tak príklad aj ostatným. To fakt nik okrem Maďarov nemá rozum?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout