Saúdská Arábie se chystá popravit občany, kteří nechtějí být vystěhováni z míst výstavby uhlíkově neutrálního megaměsta

Saúdská Arábie se chystá popravit občany, kteří nechtějí být vystěhováni z míst výstavby uhlíkově neutrálního megaměsta

Ten, kdo vnímá co se děje a umí si vše správně analyzovat, vidí, že téměř všechny země do jisté míry prosazují globalistickou agendu. Vždy jde ovšem jen o to, kterou agendu lze prosadit v konkrétním prostředí.

Na obou pólech najdete země, které podporují CBDC, očkovací pasy nebo klimatickou agendu, která je nyní zřejmě nejvíc v popředí politiky většiny zemí po celém světě.

I když je pravda, že ne každá země je v prosazování klimatické agendy tak extrémní jako například EU, do jisté míry ji akceptovala většina zemí. A ke klimatické agendě patří i chytrá megaměsta, samozřejmě uhlíkově neutrální.

Saúdská Arábie chce navíc takové megaměsto prezentovat částečně i coby dovolenkovou destinaci – zřejmě zejména pro západní turisty. Ostatně, pokud se má svět postupně zbavit využívání fosilních paliv, potřebují země jako SA najít jiné zdroje budoucích výdělků.

Na druhou stranu je otázka, jak by se asi turisté do dané destinace dostali, když má stejný „boj proti uhlíku“ téměř úplně zastavit leteckou dopravu – a to především tu, která není určena ke komerčním účelům, tedy lety na dovolenou.

Ti, kdo se nyní staví proti výstavbě megaměsta, mají být eliminováni takovým celkem běžným saúdskoarabským stylem – tedy na popravišti.

Panel expertů OSN na lidská práva zveřejnil tento týden dopis odsuzující Saúdskou Arábii za odsouzení několika členů domorodých kmenů k smrti na základě vágních obvinění z „terorismu“ poté, co se postavili proti vysídlení svých kmenů ze severozápadu země, kde Rijád plánuje výstavbu údajně revolučního „megaměsta,“ které je plně v souladu s globalistickou agendou.

Tato megaměsta mají být kombinací uhlíkově neutrálního, 15minutového a chytrého města. Lidé v nich budou pod plným dohledem 24 hodin denně. Jedna ze čtyř částí megaměsta má sloužit pro turisty, ve zbytku budou bydlet saúdskoarabští občané.

Zatímco část pro turisty nebude pod právem šaría, zbývající tři části již budou vyžadovat striktní dodržování práva šaría, což nebude při dohledu 24 hodin denně problém.

Saúdský korunní princ Mohammed bin Salman (MBS) stojí v čele úsilí o vybudování „Neomu“, navrhovaného města s nulovými emisemi uhlíku a luxusní turistické destinace na severních březích Rudého moře.

Neom se v současné době skládá ze čtyř odlišných projektů, z nichž nejambicióznější, „The Line„, což je 106 mil dlouhý mrakodrap, o kterém saúdská vláda tvrdí, že pohodlně pojme až pět milionů lidí:

Organizátoři Neomu tvrdí, že součástí města bude také luxusní ostrov Sindalah ve stylu Dubaje; Oxagon, „plovoucí“ inovační komunita ve stylu Silicon Valley; a Trojena, lyžařské středisko a wellness centrum pro hudební festivaly a jógové pobyty.

Naznačili také, že represivní výklad šaríi neboli islámského práva ze strany Saúdské Arábie by v této části města neplatil, Slibuje zřizování zařízení nabízejících alkohol a ve svých propagačních materiálech uvádí ženy bez hidžábu.

Neom je vlajkovou lodí projektu „Vize 2030“ vedené MBS, holistického plánu saúdské vlády na diverzifikaci své ekonomiky směrem od ropy, což ji učiní méně zranitelnou vůči potenciálnímu ekonomickému poklesu, pokud by svět začal přijímat „zelené“ energetické alternativy v masovém měřítku.

V lednu nebyl Neom zdaleka kompletní. Video zveřejněné saúdskou vládou ukázalo, že stavební týmy začínají budovat „zelenou“ energetickou infrastrukturu nezbytnou k napájení projektu, ale v Oxagonu nebo The Line nedosahují téměř žádného pokroku. Sindalah, první projekt, který by měl být otevřen příští rok, se zdá být blíže k dokončení.

Aby se projekt Neom dostal do této fáze, vyžadoval nucené vysídlení lidí žijících na půdě, kterou chce saúdská vláda přeměnit na své nejvyspělejší město. Kmen Huwaitat, komunita původem ze Saúdské Arábie a Jordánska, žije na této půdě po staletí. Katarský kanál Al Jazeera v roce 2020 uvedl, že asi 20 000 lidí z kmene Huwaitat čelilo nucenému vysídlení, aby uvolnili místo pro Neom.

„Mohammed bin Salman (MBS) se rozhodl umístit tento projekt do severozápadního cípu Saúdské Arábie – hlavní opory kmene al-Howeitat,“ řekla v té době Al-Džazíře profesorka Dawn Chattyová. „Ale není to ani snaha usadit kmen, je to předstírání, že neexistují. To je typické pro způsob, jakým Mohammed bin Salman funguje.“

„Pro kmen Huwaitat je Neom postaven na naší krvi, na našich kostech,“ řekla v roce 2020 Guardianu aktivistka Howaitat Alia Hayel Aboutiyah al-Huwaiti. „Rozhodně to není pro lidi, kteří tam už žijí! Je to pro turisty, lidi s penězi. Ale ne pro původní lidi, kteří tam žijí.“

Experti OSN, poradní panel sousedící s nejznámějším útočištěm diktatur OSN, Radou pro lidská práva, zveřejnili ve středu dopis, v němž se „znepokojením“ podrobně popisují reakci Rijádu na pokračující protesty členů komunity Huwaitat, kteří se pokoušejí nadále žít na své půdě.

V tiskové zprávě ve středu OSN poznamenala, že saúdské úřady pracují na vysídlení nejméně tří vesnic, aby uvolnily místo pro projekt Neom, a podrobně popsala zatčení, odsouzení a tresty, kterým čelí několik mužů v kmeni:

Shadly Ahmad Mahmoud Abou Taqiqa al-Huwaiti, pan Ibrahim Salih Ahmad Abou Khalil al-Huwaiti a pan Atallah Moussa Mohammed al-Huwaiti byli údajně odsouzeni k trestu smrti dne 5. srpna 2022 a jejich rozsudky byly potvrzeny zvláštním trestním odvolacím soudem dne 23. ledna 2023. Tři další členové kmene Howeitat byli odsouzeni k přísným trestům odnětí svobody: Abdelnasser Ahmad Mahmoud Abou Taqiqa al-Huwaiti byl odsouzen na 27 let; Mahmoud Ahmad Mahmoud Abou Taqiqa al-Huwaiti byl odsouzen na 35 let; a Abdullah Dakhilallah al-Huwaiti byl odsouzen na 50 let.

„Navzdory tomu, že byli obviněni z terorismu, byli údajně zatčeni za odpor proti nucenému vystěhování ve jménu projektu NEOM a výstavby 170 km dlouhého města nazvaného The Line,“ uvádí se v dopise odborníků.

Rozsudky následovaly po zabití dalšího oponenta z  kmene Huwaitat, Abdula Rahim al-Huwaitiho, který na Youtube zveřejnil několik videí odsuzujících nucené vyhánění místních obyvatel, aby uvolnili místo luxusnímu vybavení. Saúdské speciální jednotky údajně zastřelily al-Huwaitího v roce 2020; saúdská vláda se k úmrtí nikdy nevyjádřila…

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.9]

5 thoughts on “Saúdská Arábie se chystá popravit občany, kteří nechtějí být vystěhováni z míst výstavby uhlíkově neutrálního megaměsta

  1. ISLAM, „náboženstvo“ lásky a mieru… Znalí veci vieme, že je to totalitná ideológia, ktorej súčasťou a náboženská agenda a v podstate táto ideológia reguluje až 97% ľudského života, začínajú tým čo ľudia smú jesť cez rodinné a iné právo až po oblečenie a falošného proroka ! Žena ja v tomto náboženstve VEC, muži si môže vzia vec už od 9. roku života a pod., čiže aj to hovorý za seba, aká je to zvrátenosť a primitivizmus !

  2. mozni sa jedna o simulatory obydlia na inych planetach budovane. tu si ludia zvyknu na 24h (AI) dohlad, a poslusnost bude odmenena realokovanim pracovnych zdrojov (otroka) mimo zeme. bude tiez jednoduchsie implementovat plnu robotizaciu a prepojenie s AI.
    „tlupy“ naturalnych ostanu skryte zit v tazsich (stazenych) existencnych podmienkach

  3. A už zase sa to začína, že? Kedy darebácky štát USA sa rozhodne, že tam pôjde sám urobiť poriadok? Takto napadli a zničili Srbsko, potom zničili Líbyu a Irak. Nakoniec vpadli aj do Afganistanu. Pokúsili sa o puč v Turecku, uskutočnili puč na Ukrajine. Teraz, keď SAE prestáva preferovať US$ a začala obchodovanie na základe národných mien podľa pravidiel BRICS, tak zrazu sa začínajú objavovať články proti SAE. Jak priehľadné!!! Mysleniu zdar!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout