Dva syrští bratři se chystali spáchat sebevražedný útok ve švédském kostele v době, kdy bude plný lidí

Dva syrští bratři se chystali spáchat sebevražedný útok ve švédském kostele v době, kdy bude plný lidí

Nebýt toho, že se podařilo syrské džihádisty náhodou zachytit , zřejmě by se jim jejich záměr úspěšně zdařil. Jen není jisté, že by bylo obětí tolik kolik plánovali, švédské kostely přece jen nejsou tak přeplněné jako tamní mešity.

Velmi pravděpodobně šlo o reakci na nedávnou výzvu ISIS všem bojovníkům v Evropě, aby se vydali útočit zejména ve Švédsku v odvetě za to, že tam povolili pálení Koránu.

Většina Syřanů, kteří přišli po roce 2015 do Evropy, patří k sympatizantům či dokonce členům ISIS, jimž by v jejich rodné zemi hrozil až trest smrti, zatímco v Evropě jsou přivítáni a opečováváni.

Dva syrští bratři chtěli provést útok na kostel. O přesném cíli útoku nebyly poskytnuty žádné podrobnosti. Oba bratři jsou nyní ve vazbě.

Cílem byl blíže nespecifikovaný kostel ve Švédsku, kde mělo být v době zločinu co nejvíc lidí. Další podrobnosti vyšetřovatelé nezveřejnili. Dva Syřané, kteří přišli do Německa odděleně v roce 2015, jsou ve vazbě v Hamburku. 

Oba muži jsou obviněni z přípravy závažného násilného činu ohrožujícího stát. Vyšetřovatelé původně předpokládali pouze financování terorismu a napomáhání plánovanému bombovému útoku, protože nevěděli o konkrétním cíli. 

Oba muži byli zatčeni na konci dubna za plánovaný útok výbušným pásem, ale zatčen byl pouze starší z obou bratrů. Nyní byl však zatčen i mladší z nich, protože vyšetřovatelé zjistili, že byl do toho zapojen mnohem více, než se původně myslelo. Pomáhal svému staršímu bratrovi s přípravami a obstarával materiál pro výrobu výbušnin. 

Při domovní prohlídce v bytě obou a při několika kontaktech bratrů našli vyšetřovatelé rozsáhlé důkazy, jako jsou chemikálie a mobilní telefony. Vyšetřování stále probíhá. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 5 Průměrně: 4.6]

2 thoughts on “Dva syrští bratři se chystali spáchat sebevražedný útok ve švédském kostele v době, kdy bude plný lidí

  1. Nechcem byť cynik,ale v Spojených arabských emirátoch nehrozí, aby moslimovia a ich liberálni pomáhači páchali teror proti kresťanom a pokúšali sa likvidovať tamojšie kostoly /existuje ich okolo 50/ – na rozdiel od Európy či Kanady… Ešte aj v Iráne sú miestni kresťania vo väčšom bezpečí než v už dávno nie sekulárnom Holandsku či Švédsku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout