Australané zažívají nezvykle chladný květen, mnohde padly rekordy

Australané zažívají nezvykle chladný květen, mnohde padly rekordy

A ani by mne neudivilo, kdybychom se totéž dozvěděli i o květnu v Evropě – či alespoň její části. Tento měsíc je jednoduše studený nejen u nás, ale i u protinožců, kde je nyní podzim, nicméně nezvykle chladný.

Připomínám, že již před rokem zažila Austrálie extrémně studenou zimu (v červenci a srpnu), během níž padaly nejen nové mrazivé teplotní rekordy, ale napadlo také nezvyklé množství sněhu.

Australané se probudili do mrazivých teplot, některá města zaznamenala rekordně nejchladnější květnové ráno. Rozsáhlé mrazy byly v neděli ráno hlášeny v částech Queenslandu, Severního teritoria, Nového Jižního Walesu a Západní Austrálie.

Bureau of Meteorology zaznamenal nízké teploty až -2,7 stupně na poště Injune v Queenslandu.

Rekordy byly překonány v Hughendenu v Queenslandu, kde se obyvatelé probudili až do -1,4 stupně, zatímco Bankstown a Penrith zaznamenaly rekordně nejchladnější květnové teploty 0,7 stupně a 0,6 stupně.

Tamworth také zaznamenal své nejchladnější květnové ráno s -4,8 stupně.

Rekordy byly překonány v sobotu s minimální teplotou 6,9 °C zaznamenanou na Observatory Hill v Sydney v 7:04 ráno. Sobotní ráno tam bylo nejchladnějším květnovým ránem za 24 let.

Předměstí NSW Camden a Tibooburra také zaznamenala svá nejchladnější rána v měsíci za posledních 12 let, s minimálními teplotami -1,2 °C a 3,8 °C.

V Perthu klesla teplota v 5:30 na 1,1 °C. Chladný start byl jen o 2,4 °C teplejší než rekordní minimum -1,3 °C zaznamenané 17. června 2006 na letišti v Perthu.

V předpovědi počasí na Sky News Alison Osborneová uvedla, že ochlazení bude v nadcházejících dnech pokračovat, přičemž v mnoha oblastech se očekávají teploty „hluboce pod průměrem.“

„Sydney a Canberra jsou zdaleka nejchladnější a řadu květnových a podzimních rekordů na spodním konci žebříčku lze snadno překonat,“ řekla Osbourneová.

Očekává se, že velké oblasti budou blízko mrazu.

Agentura také vydala varování před silným větrem od moře pro Tasmánii, Viktorii, Nový Jižní Wales, Queensland a Jižní Austrálii.

Osbourneová uvedla, že v pondělí se v Západní Austrálii, Queenslandu a Severním teritoriu očekávají mrazy, přičemž se očekává, že teploty opět klesnou pod pět stupňů.

„Zatímco mráz je v tomto ročním období normální, může pro zemědělce představovat problém,“ řekla. Sníh je předpovídán také pro australské Alpy, ale Osbourneová řekla, že půjde jen o slabý poprašek….

Co na to propagátoři globálního oteplování???

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 12 Průměrně: 4.7]

2 thoughts on “Australané zažívají nezvykle chladný květen, mnohde padly rekordy

  1. Naše počasí taky zrovna není to, na co jsme byli zvyklí. Ikdyž slunko svítí, s bídou přeleze 20°C. Studená rána neustále, studený vítr.
    Minimum ovoce na stromech, chladná rána nebo mrazíky daly zabrat jak květům, tak malým plodům.
    Teplomilná zelenina ( rajčata, papriky, celer) vypadá venku spíš na chcípnutí než na úrodu.
    Nepamatuju, že bychom kdy sušili seno studeným větrem jako letos…. děláme si srandu, že sušíme lyofilizací… co vy na to, klimaalarmisti? Slunko nám nějak jede na půl plynu…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout