Úniky přísně tajných dokumentů Pentagonu: USA špehují své spojence

Úniky přísně tajných dokumentů Pentagonu: USA špehují své spojence

Místo slova „spojenci“ by samozřejmě bylo mnohem vhodnější využít slova „lokajové,“ kteří oddaně plní všechna přání páníčka, byť by byla proti zájmům těchto zemí.

O tom, že CIA sleduje lokajské státy, velmi dobře víme již od dob Merkelové, kdy se o odposleších tehdejší německé kancléřky všeobecně vědělo. Také záhy poté, co se odposlechy provalily, začala praktikovat politiku otevřených hranic a bezbřehého vítání, tedy politiku výměny obyvatel.

Lze tedy předpokládat, že odposlechy se hodí k případnému vydírání těch politiků, kteří nejsou příliš poslušní.

Přísně tajné dokumenty Pentagonu, které se v posledních týdnech objevily online, poskytly mimo jiné vzácný pohled na to, jak USA špehují takzvané spojence i nepřátele, a americké úředníky tyto úniky hluboce znepokojily.
Někteří členové parlamentu v Americe se proto vážně obávají, že mezinárodní vztahy USA jsou ohroženy. Mezi vlády, které USA podle dokumentů špehují, patří dokonce i významní spojenci jako Jižní Korea, Izrael a Ukrajina.

CNN také uvádí, že americké úniky nutí Ukrajinu změnit své vojenské plány. Únik přísně tajných  dokumentů odhaluje kritické slabiny ukrajinské výzbroje, protivzdušné obrany a velikosti a připravenosti praporu v kritickém okamžiku války, zatímco ukrajinské síly se údajně připravují na protiofenzívu proti Rusům.

Dokumenty také ukazují, jak USA prostřednictvím různých odposlechů infiltrovaly ruské ministerstvo obrany a dokonce i skupinu Wagner. 

Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 3 Průměrně: 5]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *