Také New York již bude měřit občanům uhlíkovou stopu

Také New York již bude měřit občanům uhlíkovou stopu

USA tak následují příkladu evropských zemí, kde se již v testovacím programu zavádí různé způsoby měření uhlíkové stopy, i když zatím koncipované tak, že se do těchto měření zapojují jen dobrovolníci a neexistuje zde systém trestů.

V Evropě již měří uhlíkovou stopu například v Itálii, konkrétně v Boloni a Římě, dále v Holandsku, Rakousku, Německu, Velké Británii, Norsku …..

Měření uhlíkové stopy by mělo být v budoucnu povinné a bude založeno na systému sociálních kreditů.

Každý občan EU bude při přílišné produkci CO2 platit „uhlíkové odpustky,“ ale to lze samozřejmě praktikovat až v momentě, kdy bude plně připraven systém měření uhlíkové stopy. I proto se testují různé způsoby, po jejichž vyhodnocení se zvolí ten nejlepší.

EU rychle následují i USA – konkrétně New York.

Vedení města New York City oznámilo, že bude vyhodnocovat údaje o kreditních kartách jednotlivých nákupů v obchodech, aby bylo možné sledovat výběr potravin obyvatel. Vedení města na programu spolupracuje se společností American Express.

Starosta města Eric Adams vysvětlil, že pochopení individuálního výběru potravin je krokem ke „snížení uhlíkových emisí“ občanů. Cílem je do roku 2032 snížit u obyvatel města emise oxidu uhličitého související s potravinami o třetinu.

S tím souvisí i plán WEF „ My Carbon“ („Můj uhlík“). Cílem je vytvořit „inkluzivní a udržitelná města,“ což je eufemismus pro totální klimatickou diktaturu.

Ale jak toho chtějí dosáhnout? New York nyní vyhodnotí všechny nákupy potravin, spočítá se průměrná bilance CO2 a poté se nastaví určité maximální hodnoty.

To pak může dojít tak daleko, že při každém nákupu uvidíte na pokladně svůj „osobní zůstatek CO2“ a možná i procento z maximální spotřeby CO2 za měsíc, které bylo dosud dosaženo.

Pokud si například koupíte 20 steaků a hromadu klobás na grilovací párty, tak dosáhnete svého měsíčního limitu CO2 a už vám nebude dovoleno nakupovat potraviny, které nebudou označeny jako „uhlíkově neutrální.“

A co víc, plány newyorské městské vlády také velmi jasně ukazují, jak důležitá je hotovost pro osobní svobodu. Každý, kdo platí  kartou, otevírá dveře sběračům dat a dává jim pravomoc rozhodovat o budoucích nákupech. 
S takovými metodami sledování a kontroly mohou být lidé nuceni žít vegetariánsky nebo vegansky, zejména proto, že maso a mléčné výrobky mají výrazně horší „bilanci CO2“ než obilí, zelenina nebo ovoce.
Potraviny si tak nebudete moci nakupovat podle chuti, ale jen podle toho, co vám systém právě dovolí…
Ohodnoťte tento příspěvek!
[Celkem: 7 Průměrně: 4.7]

5 thoughts on “Také New York již bude měřit občanům uhlíkovou stopu

  1. Vy ste zatial moc nepochopili, co sa deje, pravda? Absolutne nicomu by to nepomohlo, kedze cely zapadny svet je ovladany fasistami a ich poskokmi (viz. CR a SR). EU je nutne zrusit a vsetkych EU posluhovacom povesit. Vystupenie z EU by nas momentalne dostalo na uroven niektorych africkych krajin z dovodu desktruktivnych sankcii zo strany ostatnych EU zmrdov

 1. Jiz jednou jsem zverejnil komentar na toto tema a bohuzel je stale aktualni.
  6.2021
  Pokud tato zvracenost lidi, nepohlti jeste zbytek soudnosti a zodpovednosti, ktera balancuje na tenkem lede, bude se tato primitivni retorika zvysovat za podpory tupe masy lidi, ktera si bude bezohledne hovet ve svych zajmech bez vlastni budoucnosti. Pismo a verbalni komunikace, zakladni charakter cloveka, znasilnen do te nejnizsi urovne, kterou si lide dobrovolne vytvorili za bezcenne, potistene, papirky. Primitivismus se stal fyzickou nepoznanou urovni jejichz moznosti nejsou vycerpany. Divim se, ze jeste lidem nenainstalovali prenosny dusikomer a kyslikomer, ale na to asi taky dojde. 

  1. ano všechno přijde když chtějí kontrolovat prdy krav tak proč by ne člověka s EU bude jenom huř a huř pokud z ni neodejdeme

   1. To je pravda, ale väčšina ofiec, najmä tá zaočkovaná si nevie a nechce predstaviť život mimo tejto zvrátenej inštitúcie ! Stále veria v niečo čím EU nie je a nikdy nebola a nebude !

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tyto stránky využívají soubory cookies, další informace naleznete zde.

View more
Přijmout
Odmítnout